Leasing samochodu osobowego

Jeszcze lepszy szybki leasing na nowe i używane samochody osobowe
Zapytaj o ofertę

Samochód w firmie to często konieczność, a leasing samochodu to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów, by szybko sfinansować niezbędne pojazdy.

Leasing samochodu osobowego w EFL

Potrzebujesz samochodu na firmę, ale chcesz uniknąć długotrwałych procedur, niekończących się formalności i wysokiego wkładu własnego? Leasing samochodu osobowego to najprostsze rozwiązanie. Wybierz dla siebie jeden z wielu dostępnych modeli i ruszaj w drogę! To naprawdę się opłaca. Jeżeli z leasingowanego auta chcesz korzystać tylko w celach firmowych, od rat możesz odliczyć do 100% podatku VAT – podobnie jak od wszelkich dodatkowych wydatków: paliwa, przeglądów i napraw czy myjni.

meżczyzna w samochodzie - dla kogo leasing samochodu
Dla kogo leasing samochodu?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP oraz podmioty nieposiadające nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Samochody osobowe w leasingu stojące w salonie samochodowym
Co można leasingować?

Leasingujemy pełną gamę nowych oraz używanych modeli samochodów osobowych wszystkich wiodących marek.

Czas trwania leasingu na samochód osobowy

Maksymalny okres leasingu samochodu osobowego to 60 miesięcy.

Leasing samochodu osobowego - zalety

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Decyzja
Decyzja "od ręki"

nawet do 500 tys. zł netto

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

w większości miejsc w Polsce

Samodzielna zmiana
Samodzielna zmiana

wysokości rat w Leasingu Swobodnym

Centrum Likwidacji Szkód
Centrum Likwidacji Szkód

z naprawa szkód bez VAT

Leasingu samochodu osobowego - warunki

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe i używane samochody osobowe
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
Leasing: PLN i EUR, pożyczka PLN
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 60 miesięcy
Stopa procentowa:
Stała, zmienna
Sprawdź ofertę leasingu

Wypełnij formularz i zamów kontakt z naszym Doradcą.

Do prawidłowego działania kalkulatora wymagana jest przeglądarka
  • Microsoft Edge,
  • Google Chrome,
  • Mozilla Firefox,
  • Safari
  • Opera
Cena pojazdu netto
PLN
Rok produkcji
Liczba rat (miesięcy)
Wpłata własna
%
PLN
Kwota wykupu
%
PLN
Rata miesięczna netto
--
Suma spłat netto
-- %
×
Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę
Podaj dane kontaktowe
niezbędny do kontaktu z odpowiednim doradcą
+48
Zgody opcjonalne
Pokaż więcej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w niniejszym zapytaniu przez EFL S.A. w celu marketingu produktów lub usług EFL S.A.
Pokaż więcej
Wyrażam zgodę na używanie przez EFL S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. komputer, telefon, tablet i inne) i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, w tym na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Pokaż więcej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EFL S.A. moich danych osobowych podanych w niniejszym zapytaniu w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego produktów lub usług Partnerów powiązanych z EFL. Aktualna lista tych podmiotów znajduje się na stronie www.efl.pl/pl/pytania-i-odpowiedzi.
Informacje szczegółowe
W zakresie, w jakim podlegasz pod przepisy RODO*, informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Europejski Fundusz Leasingowy S.A. z siedzibą we Wrocławiu (54- 202), ul. Legnicka 48 bud. C-D – „EFL”. EFL przetwarza Twoje dane osobowe w celu realizacji procesu ofertowania (art. 6 ust. 1 lit. a i b RODO). Informujemy, że masz prawo w dowolnym momencie cofnąć dobrowolnie wyrażone zgody, jednakże pozostanie to bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Pokaż więcej
Dane kontaktowe EFL: e-mail: daneosobowe@efl.com.pl, tel: 801 404 444, dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: e-mail: ochronadanych@efl.com.pl. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty pośredniczące w zakresie zawarcia umowy leasingu. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas niezbędny do przygotowania oferty, nie dłużej jednak niż 120, a w zakresie udzielonych zgód, do czasu ich wycofania. Masz prawo do żądania od EFL dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a niepodanie danych uniemożliwi przygotowanie oferty.

.* Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
×
Dziękujemy za przesłanie
danych do kontaktu.

Doradca skontaktuje się z Tobą
w ciągu 24h roboczych.

Zamknij
94%
Klientów jest zadowolonych z naszych usług.
Dołącz do nich i skorzystaj
z wiedzy naszych ekspertów.

Aukcje poleasingowe

Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy.

Szukasz samochodu w dobrej cenie? Sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania

Ponieważ zapewniamy minimum formalności i krótki czas oczekiwania od złożenia zapytania do przekazania pojazdu. Leasing to wygodna i opłacalna forma korzystania z samochodu osobowego dla każdego przedsiębiorcy – rata leasingowa stanowi koszt uzyskania przychodu. Jeżeli nie chcesz angażować ‘na start’ własnego kapitału, to nie musisz tego robić – leasing samochodów osobowych to możliwość leasingu z wpłatą własną na poziomie 0%.

EFL oferuje dwa rodzaje leasingu samochodów osobowych: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania samochodu w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym w przypadku leasingu samochodów.

Zacznijmy od czasu trwania umowy na leasing samochodu. W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.

Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu samochodów. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing do kosztów). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem pojazdu leasingowanego jest leasingodawca, to samochód zostaje przypisany do majątku firmy, która z leasingu korzysta.

Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasingu samochodowego jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanego pojazdu.

Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu samochodów osobowych. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem pojazdu, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem przedmiotu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.

Ostatnią istotną różnicą dla leasingu samochodów osobowych jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem samochodu po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym pojazd przechodzi automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.

Tak, zmiana terminu płatności raty leasingowej w leasingu samochodów osobowych jest możliwa, ale może być realizowana wyłącznie w ramach jednego miesiąca. Przykładowo możemy zmienić termin raty za samochód z 1 listopada na 15 listopada, natomiast zmiana z 24 listopada na 1 grudnia nie jest możliwa.

Tak, EFL w leasingu samochodów osobowych oferuje finansowanie wszystkich marek samochodowych, takich jak niemieckie Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, japońska Honda, Toyota, francuskie Renault, szwedzkie Volvo i wiele innych.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta