Leasing sprzętu budowlanego

Od koparki po żurawie i ciężkie dźwigi – wszystko, czego potrzebujesz, prowadząc biznes budowlany.
Zapytaj o ofertę

Leasing maszyn budowlanych w EFL

Prowadzisz działalność budowlaną i potrzebujesz wyposażyć firmę w odpowiednie maszyny?

Skorzystaj z leasingu sprzętu budowlanego i wybieraj z naszej oferty leasingu koparek, ładowarek, maszyn do robót drogowych czy brukarskich, dźwigów, podnośników, rusztowań, szalunków, urządzeń do obróbki betonu i wielu innych. Decydując się na leasing maszyn budowlanych w EFL, możesz skorzystać z finansowania w formie leasingu operacyjnego, finansowego lub pożyczki leasingowej.

Dla kogo?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca prowadzący działalność budowlaną bądź wykorzystujący w pracy maszyny budowlane.

Koparka w pracy
Co można leasingować?

Leasingujemy koparki, wywrotki, spychacze, betoniarki, ładowarki i wiele innych, sprzęt nowy i używany.

Czas trwania leasingu

Maksymalny okres leasingu sprzętu budowlanego to 84 miesiące.

Zalety

Decyzja „od ręki”
Decyzja „od ręki”

nawet do 800 tys. zł netto

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

przez internet w Leasingu Swobodnym

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Warunki finansowania

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe, używane.
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Okres finansowania:
Do 84 miesięcy
Wpłata własna:
Od 0-45%
Waluta:
PLN, EUR
Procedura uproszczona:
Nawet do 800 tys. PLN netto zaangażowania

Aukcje poleasingowe

Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy.

Szukasz sprzętu budowlanego w dobrej cenie? Sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma górnej granicy wieku dla leasingu sprzętu budowlanego poza pewnymi wyjątkami. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany sprzęt budowlany spełnia warunki leasingu w EFL, skontaktuj się z naszym doradcą.

Tak, w przypadku leasingu sprzętu budowlanego istnieje możliwość dopasowania harmonogramu spłaty rat leasingowych do sezonowości przychodów.

EFL oferuje dwa rodzaje leasingu na sprzęt budowlany: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania sprzętu budowlanego w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym w przypadku leasingu sprzętu budowlanego.

Zacznijmy od czasu trwania umowy. W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.

Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu sprzętu budowlanego. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing na sprzętu budowlanego, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing w koszty). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem leasingowanego sprzętu jest leasingodawca, to ów sprzęt budowlany zostaje przypisany do majątku firmy, która z leasingu korzysta.

Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasingu na sprzęt budowlany jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanego sprzętu.

Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu na sprzęt budowlany. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem sprzętu, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego na sprzęt budowlany przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem przedmiotu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.

Ostatnią istotną różnicą dla leasingu na sprzęt budowlany jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem dźwigu, koparki lub innego sprzętu budowlanego po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym sprzęt budowlany przechodzi automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.

Tak, EFL oferuje leasing na rusztowania budowlane wszystkich typów: stojakowe, specjalne, kolumnowe, ramowe, wspornikowe i jezdne. Szczegółowe informacje o leasingu rusztowań budowlanych znajdują się w tym miejscu.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta