Zielona energia  w leasingu

Zielona energia
w leasingu

Leasing zielonych aktywów w EFL pozwoli obniżyć rachunki za energię elektryczną w Twojej firmie i zadbać o środowisko.
Zapytaj o ofertę

Energia odnawialna w EFL

Leasing paneli fotowoltaicznych od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a finansowanie urządzeń wytwarzających energię z odnawialnych źródeł oraz innych energooszczędnych sprzętów w EFL to teraz znacznie więcej korzyści finansowych i droga do redukcji emisji dwutlenku węgla (CO2). Korzystając z naszej oferty, dodatkowo możesz dobrać magazyn energii do fotowoltaiki, aby przechowywać czysty prąd ze Słońca i wykorzystać go w późniejszym czasie. Oprócz tego oferujemy leasing pomp ciepła i klimatyzatorów, dzięki którym ogrzewanie lub chłodzenie może być zarówno ekologiczne, jak i tanie.

Inwestycja w sprzęt służący wytwarzaniu energii z OZE lub efektywne jej wykorzystanie pozwoli zmniejszyć koszty związane z zakupem energii elektrycznej, zwiększyć komfort ogrzewania lub schładzania powietrza w budynku, ograniczyć ślad węglowy wytwarzany przez Twoją firmę, a nawet pozwoli uzyskać niezależność energetyczną od zewnętrznych dostawców prądu.

Finansowanie zielonych aktywów w EFL dostosujesz do potrzeb swojego biznesu. Umowę zawrzesz nawet na 120 miesięcy. Dzięki uproszczonym procedurom unikniesz czasochłonnych formalności. W razie potrzeby zmienisz harmonogram spłaty oraz wysokość raty – całkowicie online w usłudze Leasingu Swobodnego.

Kalkulator śladu węglowego

Poznaj wymierne korzyści, jakie daje zakup niskoemisyjnych źródeł energii.

Czysta energia dla Twojej firmy

zakładanie paneli fotowoltaicznych przez profesjonalną firmę
Instalacja fotowoltaiczna

Pozyskuj darmową i czystą energię elektryczną ze Słońca. Wykorzystuj prąd z fotowoltaiki np. do zasilania maszyn i urządzeń w swojej firmie. W leasing weźmiesz panele, inwerter lub kompletną instalację.

Pompa ciepła lub klimatyzator

Wyposaż swoją firmę w nowoczesną, oszczędną i ekologiczną pompę ciepła typu powietrze lub klimatyzator. Urządzenia te pozwolą Ci tanio i efektywnie ogrzewać lub chłodzić biura, magazyny czy inne pomieszczenia.

Magazyn energii

Magazyn (bank) energii zwiększy Twoją niezależność od zakładu energetycznego. Zgromadzona w nim nadwyżka wytworzonej energii z OZE to możliwość używania darmowego prądu nawet wtedy, kiedy instalacja fotowoltaiczna nie pracuje lub nie wytwarza go w stopniu wystarczającym w stosunku do bieżących potrzeb (np. w nocy lub pochmurne dni).

Ładowarka do pojazdów elektrycznych

Leasing ładowarek do samochodów elektrycznych to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwi Twojej firmie wygodne i elastyczne korzystanie z infrastruktury do ładowania pojazdów.

Zalety leasingu zielonej energii

Uproszczona procedura
Uproszczona procedura

Wystarczy oświadczenie o wynikach finansowych

Decyzja „od ręki”
Decyzja „od ręki”

Nawet do 500 tys. zł netto

Umowa
Umowa

Zawierana u klienta lub w oddziale EFL

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

Przez internet w Leasingu Swobodnym

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Warunki leasingu zielonej energii

Udział własny:
uzależniony jest od sytuacji finansowej klienta oraz długości finansowania i może wynosić od 0%
Okres leasingu operacyjnego:
od 48 do 120 miesięcy
Okres leasingu finansowego:
od 6 do 120 miesięcy
Okres pożyczki:
od 6 do 120 miesięcy
Sposób spłaty:
miesięczne czynsze leasingowe (raty stałe lub zmienne); Możliwość zmiany wysokości rat w produkcie: Leasing Swobodny EFL
Waluta:
PLN, EUR
Oprocentowanie:
stopa stała lub zmienna

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leasingu zielonej energii

Jest to czysta energia odnawialna, której użytkowanie nie zanieczyszcza środowiska – w przeciwieństwie do nieodnawialnych paliw kopalnych.

Pompa ciepła działa podobnie jak lodówka. Pobiera energię cieplną z otoczenia (powietrza, wody lub gruntu), a następnie przekazuje ją do pomieszczeń. Może posłużyć do ogrzewania lub chłodzenia budynków w Twojej firmie, podgrzewania wody użytkowej lub wentylacji pomieszczeń.

Inwestycja w pompę ciepła z całą pewnością jest opłacalna – zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką. Pozwala ogrzewać pomieszczenia w czysty, komfortowy, oszczędny i przyjazny środowisku sposób. Nie wymaga budowania kotłowni, komina i składu opału, a także nie naraża pracowników na kontakt z dymem, pyłem, kurzem czy innymi zanieczyszczeniami. Pompa ciepła jest sporym wydatkiem, ale w ramach leasingu możesz korzystać z niej w zamian za opłacanie wygodnych, comiesięcznych rat.

Magazyn energii do fotowoltaiki to urządzenie, które pozwala przechowywać energię wytworzoną przez instalację fotowoltaiczną. Akumulatory stopniowo ładują się, jeśli produkcja energii elektrycznej ze słońca przewyższa jej bieżące wykorzystanie w firmie. Dzięki magazynowi energii zwiększysz autokonsumpcję darmowego prądu z fotowoltaiki – zasilisz nim urządzenia nawet nocą czy w pochmurne dni. Uzyskasz także niezależność energetyczną i zapobiegniesz przestojom w działalności na wypadek przeciążenia czy awarii sieci energetycznej.

Jeśli zainwestujesz w OZE, będziesz produkować własną energię elektryczną i zabezpieczysz swoją firmę przed dotkliwymi podwyżkami cen prądu. Wyposażysz przedsiębiorstwo w nowoczesne urządzenia, tanie w eksploatacji oraz komfortowe w użytkowaniu. Ograniczysz także ślad węglowy, dzięki czemu Twoja firma osiągnie korzyści wizerunkowe.

W EFL możesz wziąć pompę ciepła w leasing operacyjny na okres od 48 do 120 miesięcy. Leasing finansowy trwa od 6 do 120 miesięcy. Podobnie jest w przypadku leasingu magazynu energii lub instalacji fotowoltaicznej.

Oferujemy finansowanie odnawialnych źródeł energii w formie leasingu operacyjnego, leasingu finansowego oraz pożyczki leasingowej.

Finansowanie odnawialnych źródeł energii w EFL to mnóstwo korzyści

Zielona energia zapewni Ci wiele korzyści biznesowych. Leasing fotowoltaiki sprawi, że będziesz produkować czysty prąd na potrzeby Twojej firmy. Uniezależnisz się od rynkowych cen energii elektrycznej, a po okresie zwrotu z inwestycji zyskasz darmowe źródło prądu. Magazyn energii zwiększy opłacalność fotowoltaiki i zapobiegnie kosztownym przestojom w działalności na skutek przerw w dostawie prądu z sieci. Oprócz tego zyskasz wizerunek przedsiębiorcy, który dba o środowisko. Leasing pompy ciepła to z kolei sposób na ekologiczne ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń i natychmiastowe oszczędności.

Zielona energia w leasingu – na czym polega oferta?

Aktywa z obszaru odnawialne źródła energii mogą stanowić przedmiot leasingu. Dzięki temu inwestycja w OZE staje się łatwiej dostępna dla przedsiębiorców. Możesz wziąć w leasing instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła typu powietrze-powietrze oraz magazyn energii. Finansowanie OZE w EFL nie wymaga czasochłonnych procedur. Nie musisz wnosić wysokiego wkładu własnego – w zależności od sytuacji finansowej Twojej firmy może on wynieść nawet 0%, czyli bez jakichkolwiek kosztów początkowych. Okres trwania leasingu dopasujesz do swoich potrzeb – umowę zawrzesz maksymalnie na 120 miesięcy. Oprocentowanie leasingu może być stałe lub zmienne. Oferujemy finansowanie w walutach PLN oraz EUR. Złóż wniosek leasingowy i skorzystaj z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta