Leasing maszyn rolniczych

Leasing maszyn
rolniczych

Oferujemy maszyny rolnicze w leasingu
dla przedsiębiorstw i rolników indywidualnych.
Zapytaj o ofertę

Leasing na maszyny rolnicze w EFL

W każdym gospodarstwie rolnym potrzebne są nowoczesne i niezawodne maszyny rolnicze. Leasing to prosty sposób, by je zdobyć! W EFL leasingujemy maszyny i wyposażenie zarówno dla dużych przedsiębiorstw rolnych, jak też rolników indywidualnych. Gwarantujemy proste procedury, minimum formalności i szybką realizację zamówień.

W EFL do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie. Przygotowując ofertę, weźmiemy pod uwagę specyfikę prowadzonej przez Ciebie działalności, zaś umowa, którą podpiszesz, będzie skrojona idealnie do Twoich potrzeb. Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie leasingu maszyn rolniczych!

doradca-finansowy-pokazuje-oferte-rolnikowi

Dla kogo leasing sprzętu rolniczego?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca prowadzący działalność rolniczą, w tym rolnicy indywidualni posiadający nr NIP.

kombajn-pracuje-na-polu

Jaki sprzęt rolniczy można leasingować?

Leasingujemy traktory, kombajny, ciągniki rolnicze, przyczepy, maszyny do sortowania warzyw i owoców, ładowacze - nowe i używane.

maszyna-rolnicza-w-czasie-pracy

Czas trwania leasingu sprzętu rolniczego

Maksymalny okres leasingu sprzętu rolniczego to 108 miesięcy.

Zalety leasingu maszyn rolniczych

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Finansowanie
Finansowanie

wszystkich rodzajów gospodarstw rolnych

Sezonowe harmonogramy spłat
Sezonowe harmonogramy spłat

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

przez internet w Leasingu Swobodnym

Kontrakt leasingowy
Kontrakt leasingowy

zawarty nawet w 15 minut

Warunki leasingu maszyn rolniczych

Okres finansowania:
Do 108 miesięcy dla wybranego sprzętu
Wpłata własna:
Od 0%
Waluta:
PLN, EUR
Stopa procentowa:
Stała, zmienna
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa

Aukcje poleasingowe

Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy.

Szukasz sprzętu rolniczego w dobrej cenie? Sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leasingu maszyn rolniczych

W EFL leasingujemy każdy typ maszyn rolniczych. Możesz więc wziąć leasing na ciągniki, traktory, kombajny, a także przyczepy rolnicze, kultywatory czy pługi. Za pomocą leasingu możesz też sfinansować zakup sprzętu w rodzaju opryskiwaczy, sadzarek czy snopowiązałek.

Zmiana terminu płatności rat jest możliwa w obrębie jednego miesiąca kalendarzowego. Jeśli więc przykładowo termin płatności upływa w połowie kwietnia, ale chciałbyś zapłacić ratę ostatniego dnia, nie ma ku temu przeciwwskazań – wystarczy przenieść płatność na 30 kwietnia. Tej samej raty nie możesz jednak zapłacić 1 maja.

Zmiana leasingobiorcy jest możliwa, a procedury są bardzo proste. Wystarczy przesłać odpowiedni wniosek wraz z uzasadnieniem do EFL i wskazać podmiot przejmujący. Następnie nasz zespół przeanalizuje dokumenty oraz dokona wizji lokalnej u nowego leasingobiorcy. Jeśli na tej podstawie Twój wniosek zostanie zaopiniowany pozytywnie – leasing zmieni swojego właściciela.

Nie – aby wziąć leasing na maszyny rolnicze, w EFL potrzebujesz numeru NIP.

W EFL możesz skorzystać z dwóch form leasingu: operacyjnego lub finansowego (kapitałowego). Najważniejsze różnice to przede wszystkim sposób opłaty podatku VAT i dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a także zmiana własności przedmiotu leasingu po spłaceniu wszystkich rat. Ponadto w leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy wynosi 2 lata, podczas gdy w leasingu finansowym nie ma pod tym względem ograniczeń.

Popularną formą finansowania w branży rolniczej jest leasing operacyjny maszyn rolniczych – szczególnie wśród rolników będących płatnikami VAT. W przypadku gospodarstwa rolnego, które rozlicza się ryczałtem, korzystniejszą opcją może okazać się leasing finansowy. Wybór odpowiedniej formy leasingu warto uzależnić nie tylko od rodzaju prowadzonej działalności, lecz także od możliwości finansowych naszego gospodarstwa i rodzaju maszyny, którą chcemy wziąć w leasing.

Wszystko zależy od wybranej przez Ciebie formy leasingu. Jeżeli zdecydowałeś się na leasing operacyjny, po zakończeniu umowy i terminowej spłacie wszystkich rat, otrzymasz możliwość wykupu leasingowanego sprzętu na własność po preferencyjnej cenie. Jeśli zaś wybrałeś leasing finansowy, wraz ze spłatą ostatniej raty przedmiot leasingu automatycznie przejdzie na własność Twojej firmy.

Oczywiście – gdy Twoja umowa dobiegnie końca, możesz wziąć kolejny leasing w celu sfinansowania zakupu nowych maszyn rolniczych. To sprytny sposób na kompleksową, przeprowadzaną na bieżąco modernizację maszyn w Twoim gospodarstwie rolnym.

Rozwijaj swoje gospodarstwo dzięki leasingowi EFL!

Jak korzystnie sfinansować zakup maszyn rolniczych? Leasing jest pod tym względem znakomitym rozwiązaniem. Dzięki nowemu wyposażeniu Twoja praca stanie się łatwiejsza i bardziej wydajna. Rozłożone w ten sposób wydatki pozwolą Ci na zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa i uwolnienie firmowego kapitału, który możesz przeznaczyć na inne niezbędne inwestycje. Maszyny rolnicze w leasingu EFL to prosty sposób, by rozwijać swoje gospodarstwo!

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta