CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu

CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu

Wspólnie osiągamy więcej
pracownicy-trzymaja-rosline-symbol-csr
Czym jest CSR

Jest to odpowiedzialność organizacji za wpływ jej działań na społeczeństwo i środowisko poprzez etyczną działalność, która:
1. przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zdrowia
i dobrobytu społeczeństwa
2. jest zgodna z obowiązującym prawem i spójna
z międzynarodowymi normami zachowania
3. jest spójna z organizacją i praktykowana w jej relacjach.

pracownicy-firmy-trzymaja-sie-za-rece-csr
Społeczna odpowiedzialność biznesu w EFL

Strategia CSR w Grupie EFL opiera się na 3 filarach - odpowiedzialna firma, partnerstwo i odpowiedzialny pracodawca. W ramach tych filarów działamy codziennie na rzecz naszych klientów i społeczeństwa.
Jesteśmy liderem transformacji energetycznej, chcemy mieć pozytywny wpływ na środowisko, pracowników, klientów i społeczeństwo – jesteśmy częścią wspólnego świata. Działamy odpowiedzialnie z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach.

WeCAre

Program WeCAre to nasze działania charytatywne i zaangażowanie dla społeczności lokalnych, fundacji i organizacji społecznych.

Mówimy o CSR

Radosław Woźniak – prezes EFL

„CSR jest zespołem działań, sposobem rozumienia powinności przedsiębiorcy, który ma coraz większe znaczenie na konkurencyjnym rynku także jako argument motywujący wybory konsumenckie.”

Konrad Ludian – Kierownik Zespołu Komunikacji i CSR

„Działania CSR nie potrzebują dużych budżetów, chodzi bardziej o zaangażowanie, świadomość wspierania dobrych praktyk. To buduje odpowiedzialny biznes. Jeśli przykład idzie z góry, jak w przypadku Zarządu EFL, wtedy ta postawa emanuje na obszary całej firmy, co jest niezwykle ważne. Często w naszych działaniach wspomagamy się wolontariatem naszych pracowników. CSR to must have, by odpowiedzialnie realizować strategię rozwoju firmy.”

Korzyści dla przedsiębiorców

Budowanie lojalności i zaufania klientów
Budowanie lojalności i zaufania klientów

poprzez odpowiedzialne podejście do problemów społecznych

Wzmocnienie wizerunku firmy
Wzmocnienie wizerunku firmy

odpowiedzialność społeczna jako niezaprzeczalna wartość

Ugruntowanie pozycji rynkowej
Ugruntowanie pozycji rynkowej

znalezienie nowych przewag konkurencyjnych

Rozwój firmy
Rozwój firmy

poprzez wdrażanie najlepszych praktyk rynkowych

Przykłady naszego zaangażowania

Współpracujemy z Fundacją Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

Pomaganie jest łatwiejsze, gdy włączymy efekt domina, bo dla skutecznego codziennego działania, sami potrzebujemy wsparcia na co dzień. I takie właśnie jest partnerstwo z Fundacją Rak’n’Roll.Wygraj Życie!, w ramach którego przekazaliśmy w długoterminowe użytkowanie komfortowy, bezpieczny i ekonomiczny Peugeot 5008, a także zaangażowanie pracowników w działania fundacji. Dzięki współpracy łatwiej może ona realizować swoją misję w każdym zakątku Polski!

Wspieramy akcję Czysta Odra, Czysta Wisła i ODROdzenie

Chcemy mieć pozytywny wpływ na środowisko, dlatego oprócz wewnętrznych rozwiązań, angażujemy się też w działania budujące świadomość i edukacyjne. Korzystamy z siły współpracy w Grupie Credit Agricole i wspólnie z CABP oraz ekologiem i podróżnikiem, Dominikiem Dobrowolskim, zachęcamy do dbania o środowisko na co dzień.

Czas na pomaganie!

Grupa EFL wspiera nasze zaangażowanie społeczne i oddolne, lokalne inicjatywy. Chcemy być blisko spraw ważnych dla naszych pracowników, oraz tych, które wspierają cele naszej społecznej odpowiedzialności biznesu. Wiemy, że pomaganie innym daje ogromną satysfakcję a nasi pracownicy mają wielkie serca ❤ i czas, który mogą przeznaczyć na czynienie dobra. Każdy z nas może wykorzystać aż 5 dni w roku na wolontariat i działania społeczne!

Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i Przylądek Nadziei wspieramy od 2012 roku

Do tej pory, oprócz wsparcia finansowego, nasi pracownicy pobiegli w Survival Race – dokładając swoją cegiełkę i wysiłek w tworzenie kliniki, nasz zespół EFL Band uczestniczył w charytatywnych Koncertach Nadziei, występując obok gwiazd polskiej estrady a koncerty wsparły finansowo fundację.

Byliśmy obecni podczas Gali Ozdrowieńców, spotkania wyleczonych podopiecznych Fundacji. Włączyliśmy się również w akcję świąteczną dla pacjentów z wrocławskiego Przylądka Nadziei a pracownicy przekazali dla dzieci i młodzieży zabawki, gry i artykuły plastyczne.

Osobom chorym i ofiarom wypadków

Od 2017 roku nasi Pracownicy oddali 25 litrów krwi, a 187 osób zarejestrowało się w bazie Fundacji DKMS! Dzięki Dniom Dawcy w EFL. Jedna osoba chora na białaczkę znalazła swojego genetycznego bliźniaka i otrzymała szansę na powrót do zdrowia.

Środowisku

Od 2013 roku wdrażamy w naszej Firmie ekologiczne rozwiązania – wymieniamy oświetlenie na energooszczędne, sadzimy drzewa, segregujemy śmieci i propagujemy zrównoważony transport, a co za tym idzie redukcję emisji spalin.

W tym roku w ramach akcji „Sprzątamy Rzeki Wrocławia” Fundacji OnWater, nasi Pracownicy zebrali kilka worków śmieci z rzeki Oławy czyniąc ją tym samym czystszą i piękniejszą.

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to tydzień promowania ekologicznych środków transportu w naszej firmie. Każdy pracownik, który w tym tygodniu wybrał rower bądź hulajnogę by dostać się do pracy, miał zapewnione zdrowe śniadanie. A wraz z Fundacją Odblaskowi dbaliśmy o edukację w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze.

W rozwoju kulturalnym uczniów z Dolnego Śląska

EFL wspiera projekty edukacyjne Narodowego Forum Muzyki. Chcemy pomóc przybliżyć muzykę jak największej ilości uczniów z Dolnego Śląska. Od 2017 roku wsparliśmy organizację 1 553 audycji, w których wzięło udział aż 93 180 młodych widzów.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta