Jazda samochodem z każdym rokiem staje się coraz bezpieczniejsza, co potwierdzają policyjne statystyki. Bez wątpienia jest to między innymi zasługą innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, które wprowadzają producenci pojazdów.
1 stycznia 2025 r. zniesiono kontrole na lądowych przejściach granicznych między Rumunią a Bułgarią oraz ich sąsiadami należącymi do Unii Europejskiej, co sfinalizowało wieloletnie starania tych dwóch krajów o przyjęcie do strefy Schengen.
Udział aut z napędem elektrycznym, a szczególnie wodorowym, w europejskim taborze wciąż jest znikomy. Zanim się upowszechnią, skutecznym sposobem na zmniejszenie emisji może być stosowanie biopaliw II generacji, jednak one także mają swoje wady i ograniczenia.
W 2024 r. popyt na samochody elektryczne w Polsce nieco wyhamował. W styczniu 2025 r. było już widoczne odbicie, jednak rozwiązania w ramach rządowego programu dopłat „NaszEauto” mogą przynieść kolejny spadek zainteresowania elektrykami, szczególnie w segmencie pojazdów dostawczych.
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę informatyczną, która pozwala uzyskać szybki i bezpłatny dostęp do informacji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Może to pomóc wielu przedsiębiorstwom skuteczniej przestrzegać przepisów i chronić reputację, a dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
Rolnik nie musi działać na rynku w pojedynkę. Może połączyć siły z innymi przedstawicielami branży i stać się członkiem grupy producentów rolnych, współpracując np. w zakresie produkcji, zaopatrzenia, transportu i dystrybucji.
Obowiązek kasy fiskalnej dotyczy wielu przedsiębiorców, którzy nie spełniają ustawowych warunków zwolnienia. Tradycyjne urządzenia z zapisem papierowym są stopniowo wypierane przez nowoczesne kasy online oraz wirtualne.
Jeszcze do niedawna chińskie marki samochodów były znane w naszym kraju tylko nielicznym. Jednak od 2024 roku rozpoczął się dynamiczny wzrost popularności pojazdów z Państwa Środka, co potwierdzają najnowsze dane.
Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością ponoszenia stałych wydatków. Przedstawiamy podstawowe koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz podpowiadamy, w jaki sposób można uzyskać na nie dofinansowanie.
Przedsiębiorcy w Polsce mogą prowadzić działalność gospodarczą w oparciu o różne rodzaje spółek (cywilne, komandytowe, z o.o. i wiele innych). Wybór rodzaju spółki zależy od różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę.
Sukces w biznesie rzadko jest dziełem przypadku. Najczęściej wymaga m.in. tego, aby precyzyjnie wskazywać cele i mierzyć je w różnych obszarach prowadzenia działalności. Pomagają w tym KPI – kluczowe wskaźniki efektywności.
W każdym państwie przepisy prawne wskazują obowiązkowe elementy wyposażenia auta. Pojazd musi je mieć, aby mógł bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Warto znać obowiązkowe wyposażenie w Polsce i za granicą.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.