Leasing maszyn i urządzeń

Leasing maszyn i urządzeń

Potrzebujesz niezawodnego sprzętu do swojej firmy?
Wybierz leasing w EFL!
Zamów ofertę

Leasing na maszyny i urządzenia w EFL

Każdy moment jest dobry, aby zainwestować w rozwój swojego biznesu. Dzięki elastycznej ofercie leasingu maszyn i urządzeń w EFL sfinansujesz zarówno nowy, jak i używany sprzęt, który wesprze codzienną działalność Twojej firmy. Mowa m.in. o leasingu na maszyny produkcyjne, przetwórcze, gastronomiczne, poligraficzne czy budowlane. Nasi specjaliści potrzebują zaledwie doby, aby przygotować indywidualną ofertę, która uwzględnia wyjątkowe potrzeby i możliwości Twojego przedsiębiorstwa.

Wysokiej jakości wyposażenie jest jednym z fundamentów sukcesu firmy, niezależnie od branży, w jakiej działa. Leasingowane maszyny i urządzenia nie muszą przechodzić na własność przedsiębiorstwa, kiedy wygaśnie umowa, więc wraz z zakończeniem użytkowania z łatwością możesz wymienić je na nowe. Dzięki temu Twój biznes dotrzyma kroku najnowszym technologiom bez dużego obciążania budżetu.

Dla kogo leasing maszyn i urządzeń?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Maszyna

Jakie maszyny i urządzenia można leasingować?

Leasingujemy maszyny do obróbki drewna, poligraficzne, maszyny drukarskie, gastronomiczne, do przetwórstwa spożywczego i wiele innych. Leasingujemy zarówno maszyny nowe, jak i używane.

Czas trwania leasingu maszyn i urządzeń

Maksymalny okres leasingu maszyn i urządzeń to 84 miesiące.

Leasing maszyn i urządzeń - zalety

Decyzja „od ręki”
Decyzja „od ręki”

nawet do 800 tys. zł netto

24 godziny
24 godziny

potrzebujemy na załatwienie formalności

Umowa
Umowa

zawierana u klienta lub w oddziale EFL

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

przez internet w Leasingu Swobodnym

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Warunki finansowania leasingu maszyn i urządzeń

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe, używane
Waluta:
PLN, EUR
Okres finansowania:
Do 84 miesięcy
Wpłata własna:
Od 0-45%
Stopa procentowa:
Stała, zmienna
Procedura uproszczona:
Nawet do 800 tys. PLN netto zaangażowania
Wartość przedmiotu leasingu:
Minimum 1 tys. PLN netto
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa

Aukcje poleasingowe

Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy.

Szukasz maszyny w dobrej cenie? Sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania

Oferta leasingu maszyn i urządzeń w EFL jest przeznaczona również dla nowych firm. Warunkiem podpisania umowy jest funkcjonowanie przedsiębiorstwa na rynku przez przynajmniej 6 miesięcy i posiadanie zdolności kredytowej.

Tak. Leasing na maszyny i urządzenia z zagranicy jest możliwy w ramach procedury WNT (Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru). Polega ona na zawarciu transakcji pomiędzy nabywcą a dostawcą z innego państwa, należącego do Unii Europejskiej. Towar będący przedmiotem umowy zostaje przetransportowany na teren Polski do przedsiębiorcy, który nabył prawo do rozporządzania nim jak właściciel.

Warunkiem koniecznym jest podpisanie umowy leasingu jeszcze przed przemieszczeniem sprzętu. EFL zapewnia pełne wsparcie zarówno w sprowadzeniu maszyn i urządzeń w ramach WNT, jak i późniejszym procesie ich leasingowania.

Tak. Każda umowa leasingowa w EFL dopuszcza wcześniejsze zakończenie leasingu. Należy wówczas złożyć odpowiedni wniosek, a cała procedura przebiegnie zgodnie z warunkami zapisanymi w umowie. Koszty związane z wcześniejszym rozwiązaniem umowy zależeć będą od rodzaju leasingu oraz ustaleń na etapie jej podpisania.

W przypadku leasingu kapitałowego (finansowego), aby przejąć leasingowaną maszynę czy urządzenie, należy uregulować wszystkie pozostałe raty oraz pokryć koszt tzw. wykupu. Jego wysokość określa zawarta umowa leasingowa. Po uregulowaniu wspomnianych płatności EFL przenosi prawo własności danego sprzętu na leasingobiorcę.

W przypadku leasingu operacyjnego na maszynę lub urządzenie koszt wykupu zależy od czasu trwania umowy. Jeśli zakończenie umowy nastąpi po upływie przynajmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji leasingowanego sprzętu, można przejąć dany przedmiot poprzez spłacenie wszystkich pozostałych rat oraz wniesienie opłaty za wykup. Z kolei jeżeli do zakończenia umowy leasingu maszyny lub urządzenia dojdzie przed upływem 40% normatywnego okresu amortyzacji danego przedmiotu, wówczas leasingowany sprzęt podlega niezależnej wycenie. Jest ona porównywalna z aktualną wartością rynkową. Ostateczna cena sprzedaży to kwota wyższa od zobowiązania pozostałego do spłaty i ustalonej wartości rynkowej.

Leasing w euro jest możliwy w przypadku firm, które mają przychody w tej walucie. Mogą z niego skorzystać również przedsiębiorcy, którzy mają niewielką sprzedaż w euro – choć wówczas bardziej opłacalny może okazać się leasing w złotówkach.

Atrakcyjny leasing maszyn i urządzeń

Leasing maszyn i urządzeń w EFL pozwoli Ci zwiększyć wydajność swojej firmy bez jednorazowego wydawania dużej sumy pieniędzy. Możesz przebierać w nowoczesnym sprzęcie, a na każdym etapie procesu leasingowego będą towarzyszyć Ci specjaliści EFL.

Poznaj naszą ofertę leasingu maszyn i urządzeń z błyskawiczną decyzją, minimum formalności i nawet 0% wpłatą własną. To bezpieczny i szybki sposób na sfinansowanie inwestycji, która napędzi Twój biznes!

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta