Leasing samochodów elektrycznych

Leasing samochodów
elektrycznych

Wyposaż swoją firmę w nowoczesną ekoflotę
dzięki korzystnemu finansowaniu samochodu
elektrycznego.
Zapytaj o ofertę

Chcesz skorzystać z dotacji w ramach Programu "Mój elektryk"?

Łatwo dostępny i elastyczny leasing aut elektrycznych w EFL

Europejski Fundusz Leasingowy umożliwia leasing samochodu elektrycznego bez czasochłonnych formalności. W przypadku zastosowania uproszczonej procedury weryfikacyjnej otrzymasz decyzję nawet w dniu złożenia wniosku. Nie musisz kompletować stosu dokumentów – wystarczy oświadczenie o wynikach finansowych.

Oferujemy finansowanie nowych i używanych samochodów elektrycznych wszystkich wiodących marek. Leasing jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę od minimum 6 miesięcy. Nie wymagamy wysokiego wkładu własnego – auto możesz otrzymać nawet przy zerowej opłacie wstępnej. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego będziesz miał możliwość wykupu pojazdu na atrakcyjnych warunkach. Wysokość raty oraz termin płatności możesz elastycznie dostosować do swoich możliwości finansowych.

Samochód elektryczny to korzyści dla środowiska naturalnego: ograniczenie smogu i hałasu, brak spalania i wydzielania spalin, lokalna bezemisyjność i wiele innych. To również korzyści dla kierowcy, takie jak wysoka wydajność, ustabilizowane koszty czy łatwiejsze poruszanie się po dużym mieście (buspasy, miejsca parkingowe, wjazd do stref czystego transportu).

Kalkulator śladu węglowego

Poznaj wymierne korzyści, jakie daje zakup niskoemisyjnych źródeł energii.
mężczyzna korzystający z telefonu podczas ładowania samochodu

Dla kogo leasing samochodu elektrycznego?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

stacja doładowania samochodu elektrycznego

Jaki samochód elektryczny leasingować?

Leasingujemy pełną gamę nowych oraz używanych modeli samochodów elektrycznych wszystkich wiodących marek.

mężczyzna ładujący samochód elektryczny

Czas trwania leasingu na samochód elektryczny

Maksymalny okres leasingu samochodu elektrycznego to 84 miesiące (poza Programem Mój Elektryk), przy spełnieniu określonych warunków.

Mapa stacji ładowania

Zanim wyruszysz w podróż zapoznaj się z mapą stacji ładowania na elektromobilni.pl i wybierz optymalną trasę dojazdu.

Zobacz mapę

Leasing samochodu elektrycznego - zalety

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu samochodu

Decyzja
Decyzja "od ręki"

Nawet do 500 tys. zł netto

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

W większości miejsc w Polsce

Samodzielna zmiana
Samodzielna zmiana

Wysokości rat w Leasingu Swobodnym

Centrum Likwidacji Szkód
Centrum Likwidacji Szkód

Naprawa szkód bez VAT

Leasing samochodu elektrycznego - warunki

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe i używane samochody elektryczne
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
Leasing: PLN i EUR, pożyczka PLN
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 84 miesięcy (poza Programem Mój Elektryk), przy spełnieniu określonych warunków
Stopa procentowa:
Stała, zmienna

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leasingu samochodu elektrycznego

W EFL oferujemy leasing samochodów elektrycznych wszystkich popularnych marek, w tym Renault, Nissan, Tesla, Volkswagen, Toyota, Fiat czy BMW. Mogą być to zarówno nowe, jak i używane pojazdy – tanie w eksploatacji, ciche, bezpieczne oraz przyjazne dla środowiska naturalnego. Finansujemy do 100% wartości auta.

Istnieje taka możliwość – w ramach transakcji Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towaru. Polega ona na sprowadzeniu pojazdu do Polski z innego kraju należącego do Unii Europejskiej. Udzielamy profesjonalnego wsparcia w imporcie samochodów elektrycznych oraz dopełnianiu związanych z tym formalności.

Finansowanie samochodu elektrycznego leasingiem jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wykażą minimum 6-miesięczny staż na rynku. Wymagane jest również złożenie oświadczenia o wynikach finansowych z ostatniego roku. Auto można otrzymać nawet bez wpłaty własnej czy długiej historii kredytowej. Zapewniamy minimum formalności i krótki czas oczekiwania od złożenia zapytania do przekazania pojazdu.

W EFL finansujemy auta elektryczne zarówno leasingiem operacyjnym, jak i finansowym (kapitałowym). Podstawowa różnica pomiędzy nimi polega na tym, że tylko leasing finansowy umożliwia przedsiębiorcy wprowadzenie auta do majątku swojej firmy i dokonywanie jego amortyzacji. W leasingu operacyjnym samochód znajduje się w rejestrze środków trwałych leasingodawcy.

Minimalny czas trwania umowy leasingu wynosi 6 miesięcy, przy czym w przypadku umów leasingu operacyjnego dodatkowo nie może być krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji danego sprzętu liczonej metodą liniową. Maksymalny czas trwania umowy zarówno dla leasingu operacyjnego i finansowego wynosi 7 lat.

Kolejna różnica wiąże się z możliwością wykupu. W przypadku leasingu operacyjnego ma on charakter dobrowolny – przedsiębiorca może wykupić auto po cenie deklarowanej w umowie lub zwrócić go firmie leasingowej. W leasingu kapitałowym wykup natomiast nie zachodzi, lecz leasingobiorca automatycznie staje się formalnym właścicielem elektrycznego pojazdu po uregulowaniu ostatniej raty.

Dlaczego opłaca się wziąć auto elektryczne w leasing EFL?

Leasing samochodu elektrycznego to korzystna forma finansowania, która pozwala przedsiębiorcy używać pojazd na zasadzie dzierżawy – w zamian za terminowe opłacanie czynszu. Dzięki leasingowi w EFL możesz rozłożyć płatność za auto elektryczne na wiele mniejszych rat, które będziesz spłacać z bieżących przychodów swojej firmy. Dzięki temu nie zamrozisz kapitału – zyskasz możliwość jego przeznaczania na inne dowolne cele.

Leasing auta elektrycznego jest opłacalny również ze względu na łatwą dostępność, elastyczne warunki oraz możliwość finansowania zarówno nowych, jak i używanych pojazdów różnych marek.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta