Leasing samochodu osobowego

Leasing samochodu
osobowego

Samochód w leasing na firmę?
Skorzystaj z elastycznej oferty EFL!
Zamów ofertę

Leasing samochodu w EFL

Prowadzenie własnego biznesu staje się o wiele prostsze, jeśli masz do dyspozycji własne, niezawodne auto. Firmowy samochód osobowy pełni wiele istotnych funkcji – między innymi umożliwia wygodny dojazd do pracy i na spotkania biznesowe, a także podnosi prestiż, pozwalając kształtować wizerunek przedsiębiorstwa. Samochód w leasingu na firmę może być również atrakcyjnym benefitem dla pracownika.

Oferta EFL na leasing samochodu pozwoli Ci wybrać pojazd z szerokiej gamy producentów – leasingujemy zarówno auta nowe, jak i używane. Gwarantujemy atrakcyjne warunki umowy i wsparcie na poszczególnych etapach procesu leasingowego. Dzięki możliwości zastosowania procedury uproszczonej nie musisz martwić się skomplikowanymi formalnościami.

meżczyzna w samochodzie - dla kogo leasing samochodu

Dla kogo jest leasing samochodu?

Z leasingu aut mogą skorzystać przedsiębiorcy posiadający nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Samochody osobowe w leasingu stojące w salonie samochodowym

Na jaki samochód osobowy można złożyć wniosek leasingowy?

Możliwość finansowania obejmuje pełną gamę nowych oraz używanych modeli samochodów osobowych wszystkich wiodących marek.

Czas trwania leasingu na samochód osobowy

Maksymalny okres leasingu samochodu osobowego to 84 miesiące, przy spełnieniu określonych warunków.

Leasing samochodu osobowego - zalety

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Decyzja
Decyzja "od ręki"

nawet do 500 tys. zł netto

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

w większości miejsc w Polsce

Samodzielna zmiana
Samodzielna zmiana

wysokości rat w Leasingu Swobodnym

Centrum Likwidacji Szkód
Centrum Likwidacji Szkód

z naprawa szkód bez VAT

Leasing samochodu - warunki

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe i używane samochody osobowe
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
Leasing: PLN i EUR, pożyczka PLN
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 84 miesięcy, przy spełnieniu określonych warunków
Stopa procentowa:
Stała, zmienna

Aukcje poleasingowe

Szukasz samochodu w dobrej cenie? Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy i sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leasingu samochodu osobowego

Możesz wziąć leasing na samochód używany lub nowy. Jeśli auto w Twojej firmie będzie intensywnie eksploatowane, codziennie przemierzając długie trasy, lepiej wybrać leasing na nowy samochód. Gdy jednak najważniejsze jest zachowanie jak najniższych kosztów, dobrym pomysłem będzie leasing samochodów używanych. To, na jaki przedmiot leasingu się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie.

Leasing samochodu osobowego umożliwia Ci pokrycie pełnej ceny zakupu pojazdu – zarówno nowego, jak i używanego. Po zakończeniu umowy leasingowej i spłaceniu wszystkich rat możesz także wykupić leasingowany samochód (leasing operacyjny). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na koniec umowy leasingu wybrać opcję zwrotu pojazdu i wziąć w leasing kolejny, nowszy model.

Leasing operacyjny samochodu osobowego różni się od kapitałowego (finansowego) kilkoma istotnymi zasadami. W obydwu przypadkach leasingowany pojazd pozostaje własnością leasingodawcy, ale w leasingu kapitałowym auto zostaje wpisane do ewidencji środków trwałych Twojej firmy. Inny jest także czas trwania umowy: w leasingu operacyjnym wynosi on minimum 2 lata, podczas gdy w kapitałowym czas ten ustalają strony zawierające umowę.

Dodatkowo zasady leasingu kapitałowego zakładają zapłatę podatku VAT z góry (wraz z pierwszą ratą). Inny jest także sposób amortyzacji firmowego samochodu: w leasingu finansowym obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych przechodzi na Ciebie.

Po spłaceniu rat leasingu finansowego pojazd automatycznie przejdzie na własność Twojej firmy. Inaczej jest w leasingu operacyjnym, kiedy to wykup przedmiotu leasingu po zakończonej umowie jest opcjonalny.

Leasing samochodu przewiduje zmianę terminu płatności rat w obrębie jednego miesiąca kalendarzowego. Możesz więc przesunąć płatność z pierwszego na kolejne dni danego miesiąca. Niemożliwe jest natomiast przeniesienie terminu płatności raty na następny miesiąc.

Umowę leasingu samochodu można przepisać na inny podmiot. Procedury są bardzo proste. Wystarczy tylko złożyć wniosek oraz przesłać do zaopiniowania wymagane dokumenty. Leasingodawca (firma leasingowa) potwierdza odpowiednią dokumentacją każdy etap zmiany leasingobiorcy.

Leasing samochodu w EFL obejmuje finansowanie zakupu auta dowolnej marki. Możesz zatem wybrać producenta według własnych preferencji. Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Honda, Toyota, Renault, Volvo – to tylko niektóre marki, których pojazdy leasingujemy. Możesz skorzystać zarówno z leasingu aut popularnych marek, jak i tych klasy premium.

Gdy spłacisz wszystkie raty, a umowa leasingu operacyjnego wygaśnie, możesz wykupić leasingowany samochód. Wartość wykupu stanowi ułamek wartości auta i jest znana od samego początku, ponieważ decydujesz o niej już w momencie zawierania umowy leasingu. Możesz również rozłożyć ją na kolejne raty i dalej cieszyć się z użytkowania obecnego auta. Jeśli natomiast wybierzesz leasing finansowy, po zakończeniu umowy pojazd automatycznie stanie się Twoją własnością. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wymienić auto na nowszy model. Wystarczy tylko podpisać nową umowę leasingową, by cieszyć się samochodem prosto z salonu.

Auto leasing – proste i szybkie finansowanie samochodu

Leasing auta w EFL umożliwia korzystanie z pojazdu w zamian za regularnie opłacane raty leasingowe. Taki sposób finansowania auta pozwoli Ci uniknąć skomplikowanych procedur i wysokiego wkładu własnego (wymaganego np. w przypadku kredytu). Leasing samochodu to najprostsze rozwiązanie wtedy, gdy marzysz o własnym aucie firmowym: wystarczy tylko wybrać model, dopełnić prostych formalności i… możesz ruszać w drogę!

Leasing to bardzo elastyczny sposób finansowania samochodu osobowego. Okres umowy leasingowej, wysokość rat czy opłata wstępna mogą zostać dopasowane do Twoich potrzeb. Korzystając z leasingu samochodu, unikasz dużego jednorazowego wydatku związanego z zakupem auta na rzecz stałych, comiesięcznych rat. Nie musisz się zatem obawiać o utratę płynności finansowej swojej firmy.

Jeżeli leasingowanego samochodu zamierzasz używać tylko w celach zawodowych, dodatkowo możesz odliczyć od rat do 100% podatku VAT. To się opłaca!

Leasing samochodów w EFL. Dlaczego to się opłaca?

Leasing w EFL daje Ci dostęp do szerokiej gamy aut osobowych: są to zarówno samochody nowe, jak i używane. Dzięki temu możesz lepiej zarządzać finansami, przeznaczając zaoszczędzone pieniądze na inwestycje dla Twojego biznesu.

Niezawodny samochód często jest niezbędnym narzędziem, które umożliwia Ci wykonywanie pracy. Leasing w EFL sprawia, że auto znajduje się w zasięgu ręki. Wybierz pojazd, który najlepiej sprawdzi się w Twojej działalności gospodarczej, a następnie określ wysokość rat i czas trwania umowy. Dzięki uproszczonej procedurze (bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych) podpisujesz umowę i od razu możesz cieszyć się nowym samochodem.

Co zrobić w przypadku, gdy okres umowy dobiega końca? Gdy spłacisz wszystkie raty, a umowa leasingu operacyjnego wygaśnie, możesz wykupić leasingowany samochód – wartość wykupu stanowi ułamek wartości auta. Jeśli natomiast decydujesz się na leasing finansowy, po zakończeniu umowy pojazd automatycznie stanie się Twoją własnością.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wymienić auto na nowszy model. Wystarczy tylko podpisać nową umowę leasingową, by cieszyć się samochodem prosto z salonu.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta