Leasing samochodów ciężarowych

Leasing samochodów
ciężarowych

Czy Twojej firmie potrzebny jest samochód ciężarowy?
Leasing EFL ułatwi jego zakup!
Zamów ofertę

Leasing na samochody ciężarowe w EFL

W wielu branżach niezbędnym narzędziem do funkcjonowania firmy jest samochód ciężarowy. Leasing tego typu pojazdów pozwoli rozwinąć Twój biznes, zaś atrakcyjne warunki umowy i proste procedury pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Leasing samochodów ciężarowych w EFL obejmuje pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Mowa tu nie tylko o tradycyjnych ciężarówkach skrzyniowych – w EFL możliwy jest także leasing ciągników siodłowych, a także pojazdów specjalistycznych (na przykład chłodni czy śmieciarek). Leasingowane auto jest objęte 100% odliczeniem podatku VAT, a ponadto można je zarejestrować w dowolnym miejscu w kraju.

Dla kogo leasing samochodów ciężarowych?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Jakie samochody ciężarowe można leasingować?

Leasingujemy ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe siodłowe, z nadwoziem typu furgon, ciężarowo-osobowe., nowe i używane.

Czas trwania leasingu samochodu ciężarowego

Maksymalny okres leasingu samochodów ciężarowych to 60 miesięcy.

Zalety leasingu samochodu ciężarowego

Decyzja „od ręki”
Decyzja „od ręki”

nawet do 1 mln zł netto

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

w większości miejsc w Polsce

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

przez internet w Leasingu Swobodnym

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Warunki leasingu samochodu ciężarowego

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe, używane
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
PLN, EUR
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 60 miesięcy
Wykup:
1%
Stopa procentowa:
Stała, zmienna

Aukcje poleasingowe

Skorzystaj z okazji do rozwoju firmy.

Szukasz samochodu ciężarowego w dobrej cenie? Sprawdź nasze oferty na aukcjach używanych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych. Zakupiony przedmiot możesz korzystnie sfinansować leasingiem.

Sprawdź aukcje

Najczęściej zadawane pytania dotyczące leasingu samochodu ciężarowego

Korzystając z leasingu, możesz zdecydować się na nowy lub używany samochód ciężarowy. Leasing samochodów ciężarowych używanych to dobre rozwiązanie, gdy zależy Ci na uzyskaniu niższej ceny, zaś sam pojazd nie będzie intensywnie eksploatowany.

Jednak w sytuacji, gdy auto codziennie będzie przemierzać setki kilometrów, rozsądniej wybrać nowy samochód ciężarowy. Leasing w takim przypadku pozwoli Ci bez problemu pokryć jego cenę.

Zanim zdecydujesz się na leasing ciężarówki, zastanów się, czy ma być to leasing operacyjny, czy kapitałowy (finansowy). W leasingu operacyjnym po zakończeniu umowy otrzymujesz możliwość wykupu pojazdu, zaś w kapitałowym samochód automatycznie przechodzi na własność Twojej firmy.

To nie jedyna różnica. Innym istotnym aspektem jest sposób opłacania podatku VAT oraz amortyzacji. W leasingu operacyjnym to leasingodawca na bieżąco dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Leasing kapitałowy obejmuje zaś wpisanie samochodu ciężarowego do ewidencji środków trwałych Twojego przedsiębiorstwa. W takim przypadku z góry opłacisz podatek VAT, a obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych przejdzie na Ciebie.

W trakcie leasingu pojazdu ciężarowego możesz zmienić termin płatności raty w ramach jednego miesiąca kalendarzowego. Jeśli więc płatność przypada na 1 stycznia, możesz ją przenieść na kolejne dni w obrębie danego miesiąca. Nie jest jednak możliwe przeniesienie takiej raty na kolejny miesiąc (w tym przypadku: 1 lutego i dalej).

W EFL leasing samochodu ciężarowego zarejestrowanego poza granicami Polski jest możliwy. W ramach usługi Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towaru (WNT) oferujemy pełne wsparcie zarówno w sprowadzeniu, jak też późniejszym leasingowaniu aut zarejestrowanych w państwach Unii Europejskiej. Aby skorzystać z tej usługi, konieczne jest jednak przetransportowanie pojazdu na teren Polski po zawarciu kontraktu leasingowego.

W EFL nic nie stoi na przeszkodzie, by umowę leasingu na pojazd ciężarowy przejął inny podmiot. Związane z tym procedury nie są skomplikowane. Proces ten krok po kroku prezentuje się następująco:

  1. Przesłanie do EFL kompletu wymaganych dokumentów przez podmiot przejmujący.
  2. Przekazanie sprawy do analityków EFL w celu zaopiniowania.
  3. Przeprowadzenie wizji lokalnej u podmiotu przejmującego.
  4. Wysłanie niezbędnych dokumentów przez EFL do obydwu stron (dotychczasowego leasingobiorcy i przejmującego).
  5. Otrzymanie podpisanych dokumentów i sprawdzenie ich poprawności.
  6. Zakończenie cesji umowy leasingu samochodu ciężarowego.
  7. Odesłanie dokumentów potwierdzających zmiany przez EFL.

Korzystając z leasingu EFL możesz dzierżawić pojazd ciężarowy dowolnej marki: DAF, Iveco, Isuzu, MAN, Scania, Volvo, Mercedes, Iveco, Renault i wielu innych. Leasingujemy również naczepy i przyczepy producentów takich jak m.in. Schmitz, Wielton, Krone czy Kögel.

Tak, jeżeli przynajmniej część transakcji rozliczasz w obcej walucie. Leasing ciężarówek w euro to korzystne rozwiązanie w przypadku międzynarodowych firm transportowych, które większość przychodów mają w tej walucie.

Ciężarówka w leasingu EFL: dlaczego warto?

Handel, budownictwo, przemysł – to tylko niektóre branże, w których potrzebny jest samochód ciężarowy. Leasing tego typu pojazdów ułatwia planowanie budżetu w każdej firmie, począwszy od dużych zakładów, a skończywszy na mikroprzedsiębiorstwach.

Kupno nowej ciężarówki to poważna inwestycja. Dzięki leasingowi możesz jednak pozwolić sobie na ten wydatek! Zacznij od wyboru pojazdu, a następnie dopasuj wysokość rat wraz z okresem leasingu – tak, by najlepiej odpowiadały możliwościom Twojej firmy.

Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego możesz wykupić pojazd. Jeśli jednak wolisz szybko zmodernizować swoją flotę, nic nie stoi na przeszkodzie, by zwrócić leasingowaną ciężarówkę i podpisać umowę na nowsze auto. Leasing samochodów ciężarowych to zatem prosty sposób na nowoczesny park maszynowy.

Pamiętaj też, że leasing samochodów ciężarowych pozwala lepiej zarządzać finansami firmy. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej będzie Ci przeznaczyć zaoszczędzone środki na inne inwestycje, które rozwiną Twój biznes. To tylko niektóre powody, dla których leasing jest kluczowym produktem wspierającym funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portalu klientEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta