Leasing samochodów dostawczych

Jeszcze lepszy leasing na nowe i używane samochody dostawcze w EFL.
Zapytaj o ofertę

Leasing samochodów dostawczych w EFL

Potrzebujesz samochodu dostawczego na firmę, ale chcesz uniknąć długotrwałych procedur, niekończących się formalności i wysokiego wkładu własnego? Leasing samochodu dostawczego w EFL to najprostsze rozwiązanie. Wybierz dla siebie jeden z wielu dostępnych modeli i ruszaj w drogę! To naprawdę się opłaca. Jeżeli z leasingowanego auta chcesz korzystać tylko w celach firmowych, od rat możesz odliczyć do 100% podatku VAT – podobnie jak od wszelkich dodatkowych wydatków: paliwa, przeglądów i napraw czy myjni.

Od transportu, przez budownictwo, aż po przeprowadzki – lista branż, w których samochód dostawczy odgrywa kluczową rolę jest wyjątkowo długa. Nawet pojedynczy pojazd to spora inwestycja, zwłaszcza dla startujących przedsiębiorców. Leasing sprawia jednak, że rozwój własnej działalności już od samego początku jest znacznie łatwiejszy. Przekonaj się o tym, biorąc samochód dostawczy w leasing EFL.

dla kogo leasing samochodu dostawczego - kierowca
Dla kogo leasing samochodu dostawczego?

Leasingobiorcą może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP oraz podmioty nieposiadające nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Co można leasingować?

Leasingujemy pełną gamę nowych oraz używanych modeli samochodów dostawczych wszystkich wiodących marek

Czas trwania leasingu samochodu dostawczego

Maksymalny okres leasingu samochodu dostawczego to 60 miesięcy.

Zalety Leasingu samochodów dostawczych

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Decyzja
Decyzja "od ręki"

Nawet do 700 tys. zł netto

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

W większości miejsc w Polsce

Samodzielna zmiana
Samodzielna zmiana

Wysokości rat w Leasingu Swobodnym

Centrum Likwidacji Szkód
Centrum Likwidacji Szkód

Naprawa szkód bez VAT

Warunki leasingu samochodu dostawczego

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe i używane samochody dostawcze do 3,5 t
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
leasing: PLN i EUR, pożyczka PLN
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 60 miesięcy
Stopa procentowa:
Stała, zmienna

Najczęściej zadawane pytania

Ponieważ zapewniamy minimum formalności i krótki czas oczekiwania od złożenia zapytania do przekazania pojazdu. Leasing to wygodna i opłacalna forma korzystania z samochodu osobowego dla każdego przedsiębiorcy – rata leasingowa stanowi koszt uzyskania przychodu. Jeżeli nie chcesz angażować ‘na start’ własnego kapitału, to nie musisz tego robić – leasing samochodów osobowych to możliwość leasingu z wpłatą własną na poziomie 0%.

EFL oferuje dwa rodzaje leasingu samochodów osobowych: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania samochodu w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym w przypadku leasingu samochodów.

Zacznijmy od czasu trwania umowy na leasing samochodu. W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.

Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu samochodów. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing do kosztów). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem pojazdu leasingowanego jest leasingodawca, to samochód zostaje przypisany do majątku firmy, która z leasingu korzysta.

Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasingu samochodowego jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanego pojazdu.

Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu samochodów osobowych. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem pojazdu, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem przedmiotu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.

Ostatnią istotną różnicą dla leasingu samochodów osobowych jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem samochodu po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym pojazd przechodzi automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.

Tak, zmiana terminu płatności raty leasingowej w leasingu samochodów osobowych jest możliwa, ale może być realizowana wyłącznie w ramach jednego miesiąca. Przykładowo możemy zmienić termin raty za samochód z 1 listopada na 15 listopada, natomiast zmiana z 24 listopada na 1 grudnia nie jest możliwa.

Tak, EFL w leasingu samochodów osobowych oferuje finansowanie wszystkich marek samochodowych, takich jak niemieckie Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, japońska Honda, Toyota, francuskie Renault, szwedzkie Volvo i wiele innych.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta