Toyota - leasing samochodu osobowego

Pewny i szybki sposób finansowania leasingu samochodów Toyota
Zapytaj o ofertę

Toyota – informacje o marce

Japoński gigant – koncern Toyota Motor Corporation – ma w swoim portfolio wiele marek, jednak to sama Toyota pozostaje tą najpopularniejszą. Jej historia sięga aż XIX wieku, a sama marka rozpoczęła działalność jako biznes rodzinny napędzany ciężką pracą ojca i syna. Japońska precyzja, przemyślane działanie, zaangażowanie pracowników i podejście pełne szacunku do środowiska z pewnością wpłynęły na ogromny sukces, jaki odniosła Toyota na całym świecie.

Leasing samochodu Toyota – dlaczego warto?

Leasing Toyota w EFL to oferta dopasowana do wymagań każdego klienta. Jego główne zalety to możliwość odliczenia do 100% VAT z tytułu umowy leasingu, rejestracja pojazdu w jednym z 47 punktów w kraju, decyzja leasingowa „od ręki”, samodzielna zmiana wysokości rat w opcji Leasingu Swobodnego, uproszczona procedura czy naprawa szkód bez VAT w Centrum Likwidacji Szkód.

Modele aut Toyota dostępne w leasingu

Toyota obejmuje ogromny wachlarz modeli samochodów. W zależności od upodobań i potrzeb w leasingu Toyota EFL można wybierać spośród m.in.: Toyota Yaris, Toyota Corolla, Toyota Camry, Toyota GT czy GR, Toyota Aygo, Toyota Prius, Toyota RAV4, Toyota Land Cruiser i innych.

Toyota – leasing samochodów używanych

Toyota to niezawodność i oszczędność, dlatego nie dziwi, że auta tej marki wciąż zyskują nowych nabywców. W ofercie EFL dla leasingu Toyoty dysponujemy wieloma używanymi modelami samochodów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

meżczyzna w samochodzie - dla kogo leasing samochodu
Dla kogo Toyota w leasingu?

Leasingobiorcą Toyoty może zostać każdy przedsiębiorca posiadający nr NIP oraz podmioty nieposiadające nr NIP, w tym rolnicy indywidualni oraz lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską.

Samochody osobowe w leasingu stojące w salonie samochodowym
Co można leasingować?

Leasingujemy pełną gamę nowych modeli, oraz wiele modeli używanych samochodów marki Toyota.

budzik stojący obok monet - czas trwania leasingu
Czas trwania leasingu Toyoty

Maksymalny okres leasingu Toyoty to 60 miesięcy.

Zalety leasingu Toyoty

Uproszczone procedury i finansowanie
Uproszczone procedury i finansowanie

Bez zbędnych analiz

Płatności leasingowe
Płatności leasingowe

Mogą w 100% stanowić koszt uzyskania przychodu

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasingu

Możliwość rejestracji pojazdu
Możliwość rejestracji pojazdu

W dowolnym miejscu w Polsce

Samodzielna zmiana
Samodzielna zmiana

Wysokości rat w Leasingu Swobodnym

Warunki leasingu Toyoty

Rodzaj przedmiotu leasingu:
Nowe i używane samochody osobowe marki Toyota
Rodzaj finansowania:
Leasing operacyjny, leasing kapitałowy, pożyczka leasingowa
Waluta:
PLN, EUR
Wpłata własna:
Od 0%
Okres leasingu:
Do 60 miesięcy
Stopa procentowa:
Stała, zmienna

Najczęściej zadawane pytania

Leasing Swobodny to forma umowy leasingu, która umożliwia samodzielną zmianę wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej, również w przypadku leasingu Toyoty. Dzięki Leasingowi Swobodnemu możesz obniżyć wysokość raty na Toyotę nawet do złotówki. Warunkiem korzystania z Leasingu Swobodnego jest posiadanie aktywnej usługi Portal Klient EFL i posiadanie umowy leasingu na Toyotę o wartości do 500 000 złotych. Pierwszą zmianę w harmonogramie spłat dla leasingu na Toyotę można dokonać już po 6 miesiącach trwania umowy. Warunkiem skorzystania z Leasingu Swobodnego jest terminowe regulowanie rat leasingowych.

EFL oferuje dwa rodzaje leasingu na Toyotę: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania Toyoty w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym w przypadku leasingu samochodów marki Toyota.

Zacznijmy od czasu trwania umowy na leasing . W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.
Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu Toyoty. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing w koszty). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem leasingowanej Toyoty jest leasingodawca, to samochód zostaje przypisana do majątku firmy, która z leasingu korzysta.

Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasinguToyoty jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanej pojazdu.

Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem Toyoty, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego na przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem samochodu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.

Ostatnią istotną różnicą dla leasingu Toyoty jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem samochodu po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym Toyota przechodzi automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.

Tak, zmiana terminu płatności raty leasingowej w leasingu Toyoty jest możliwa, ale może być realizowana wyłącznie w ramach jednego miesiąca. Przykładowo możemy zmienić termin z 1 listopada na 15 listopada, natomiast zmiana z 24 listopada na 1 grudnia nie jest możliwa.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta