Przed wzięciem przedmiotu w leasing warto szczegółowo zapoznać się z zapisami umowy. Pozwoli to być świadomym jej najważniejszych zasad, czasu trwania, opłat i prowizji, a także praw oraz obowiązków obu stron.
Tarcza antykryzysowa to pakiet przepisów umożliwiających pracownikom i przedsiębiorcom zminimalizowanie finansowych skutków epidemii koronawirusa. Czasami trudno odnaleźć się w szczegółach, dlatego przedstawiamy przewodnik, w którym przybliżamy najważniejsze założenia poszczególnych rozwiązań.
Od 1 czerwca 2020 roku miały zacząć obowiązywać zmiany w Kodeksie Cywilnym w zakresie uprawnień osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Na ich mocy, w dużym uproszczeniu, przedsiębiorca ma być traktowany jak konsument.
Przedsiębiorcy rozważający sfinansowanie środka trwałego za pomocą leasingu mogą spotkać się z pojęciem czynszu inicjalnego. Co warto o nim wiedzieć?
Prowadzenie firmy wymaga realizacji wielu procesów biznesowych, które często wykraczają poza podstawowy obszar jej działalności. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest wtedy outsourcing pracowniczy.
Samodzielna zmiana wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej? Tak, to możliwe! Takie rozwiązanie jest dostępne w ramach Leasingu Swobodnego EFL.
O polskim samochodzie elektrycznym mówi się już od kilku lat. Prototypu i szczegółowych danych wyczekują wszyscy fani motoryzacji i nowych technologii.
Systemy GPS oraz kamery samochodowe pozwalają pracodawcy monitorować sposób przemieszczania się pojazdem służbowym przez pracownika. Ich założenie w aucie jest zgodne z prawem jedynie przy spełnieniu określonych warunków.
Samozatrudnienie może sygnalizować obecność ducha przedsiębiorczości w dynamicznych i innowacyjnych gospodarkach. Sprawdzamy, w których krajach UE jest najwięcej takich pracowników oraz jak Polska wypada na tle pozostałych państw.
Otrzymanie leasingu wiąże się z koniecznością spełnienia niewielu formalności. W artykule wskazujemy, jakie są warunki uzyskania leasingu i kto może z niego skorzystać.
Aby praca zdalna przyniosła zadowalające efekty i nie odbiła się na efektywności wykonywanych zadań, konieczne jest wdrożenie kilku rozwiązań.
36% polskich firm uważa się za rodzinne, jednak takich przedsiębiorstw jest w Polsce zdecydowanie więcej. Sprawdź, jakie mają warunki do rozwoju oraz czy cieszą się zaufaniem społecznym.
Prawie jedna trzecia przedsiębiorstw w Polsce korzysta z mediów społecznościowych - wynika z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Ich potencjał najczęściej dostrzegają duże firmy, rzadziej te najmniejsze.
Praca z domu dla wielu z nas stała się codziennością. Z pomocą przychodzą wideospotkania, ale aby były one równie efektywne jak te na żywo, przygotowaliśmy 5 najważniejszych zasad.
Żeby praca zdalna była wygodna i wydajna, należy zapewnić pracownikom niezbędny sprzęt i oprogramowanie. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się leasing. Sprawdź, co dzięki niemu sfinansujesz!
Prowadzenie każdej działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, że podejmiemy współpracę z nierzetelnym czy niewypłacalnym kontrahentem. Możemy je zminimalizować, korzystając z różnych sposobów na sprawdzenie firmy.
Co roku słyszymy o nowych rozwiązaniach, które powstają dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR). Czy technologie te z powodzeniem zastąpią komputery osobiste oraz telefony?
W Polsce działa 99,8% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To dokładnie tyle samo, co w krajach Unii Europejskiej. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych państwach i jak wypadamy na ich tle?
Czy w 2020 roku pojazdy elektryczne zyskają na popularności? Sprawdź, co przyniosą najbliższe miesiące oraz rozwojem jakich technologii zaskoczą nas koncerny motoryzacyjne i firmy technologiczne.
Jak wynika z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, w naszym kraju każdego dnia powstaje niespełna 1000 nowych firm. Ile trwa założenie działalności gospodarczej w Polsce?
Budownictwo jest kołem napędowym polskiej gospodarki. To właśnie w tym sektorze powstaje najwięcej firm, które charakteryzują się największą przeżywalnością. Sprawdź, jak można rozwinąć firmę budowlaną z leasingiem od A do Z.
Od 1 stycznia zaczęła obowiązywać większość przepisów Pakietu Przyjazne Prawo autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, regulujących między innymi zasady sukcesji w firmie.
Strażak i pielęgniarka to zawody, które są najbardziej poważane wśród Polaków – wynika z badania CBOS. Przedstawiamy najbardziej i najmniej prestiżowe profesje w naszym kraju, a także sprawdzamy, jak sytuacja wyglądała ponad dekadę temu.
Stosowane w elektrykach baterie mają określoną pojemność, która spada wraz z kolejnymi cyklami ładowania. Jednak z roku na rok producenci dostarczają coraz nowsze rozwiązania, które przedłużają ich żywotność.
Polska firma z Wrocławia podbija kosmos! O pracach nad polskim satelitą, a także o przenoszeniu kosmicznych technologii na Ziemię rozmawiamy z Jędrzejem Kowalewskim, prezesem spółki Scanway.
Już ponad 60 procent Polaków korzysta z możliwości zakupu przez internet, a niemal 70 procent szuka w sieci opinii na temat produktów. Sprawdźmy więc, co najchętniej kupują oraz ile pieniędzy wydają.
Polska firma Warsaw Genomics oferuje badania, które pomagają wykryć w genach zagrożenia chorobami - na przykład nowotworami. Jakie były jej początki i momenty przełomowe, a jakie ma plany na przyszłość?
W czasach, gdy ekologia zaczyna być dla społeczeństwa coraz ważniejsza, warto pomyśleć o wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań również w biznesie. Czym się kierować, wybierając samochód elektryczny na firmę?
Jakie technologie warto wziąć pod uwagę, planując strategię firmy na miarę 2020 roku? Które trendy zyskają na znaczeniu i nabiorą rozpędu? Sprawdźmy, co przewidują eksperci z całego świata.
Prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu to jeden z obowiązków przedsiębiorców, którzy posiadają w swojej firmie służbowy samochód osobowy. Czym jest kilometrówka, kto i w jaki sposób powinien ją prowadzić?
Zwiększenie ochrony praw akcjonariuszy i poprawienie komunikacji na linii spółka-akcjonariusz - to główny cel nowych przepisów, które wprowadzają obowiązek prowadzenia stron internetowych przez spółki akcyjne i komandytowo-akcyjne. Sprawdź, z czym jeszcze wiążą się obowiązujące już zmiany.
Elektryczne samochody są wciąż rzadkością na polskich drogach, jednak w ubiegłym roku ich liczba znacznie wzrosła. Nic dziwnego, że kolejne miasta decydują się na rozwój infrastruktury i budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Zapewnienie odpowiednich warunków w serwerowni wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Czy warto inwestować we własną serwerownię?
W Polsce z roku na rok rejestrowanych jest coraz więcej samochodów osobowych z napędem elektrycznym i hybrydowym. O ile w 2013 roku było to odpowiednio 26 i 1,8 tys. sztuk, pięć lat później już 1,4 tys. i 24,3 tys.
Spora część polskich przedsiębiorców jest zobowiązana do corocznego sporządzania sprawozdania środowiskowego oraz opłacania wyliczonych na jego podstawie opłat. Jakie formalności należy spełnić i w jakim terminie złożyć deklarację?
Marka Solaris Sverige AB bierze udział w innowacyjnym projekcie EVolution Road. Drogi elektryczne zaprojektowane i wybudowane w ramach tej inicjatywy będą mogły automatycznie wykrywać i ładować pojazdy elektryczne.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.