Samochód jest większości przedsiębiorcom niezbędny w celu prowadzenia działalności gospodarczej, a jego użytkowanie wiąże się z koniecznością ponoszenia pewnych kosztów.
Mapa myśli jest popularnym narzędziem, które ułatwia zarządzanie wiedzą. Kojarzy się przede wszystkim z czasami studenckimi, nauką do kolejnych egzaminów czy też z porządkowaniem informacji podczas kursów i warsztatów.
Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta ponad dwie trzecie dorosłych Polaków. To w zasadzie tyle samo co przed rokiem, ale już o ponad 16 p.p. więcej niż jeszcze dekadę temu – wynika z danych Centrum Badania Opinii Społecznej.
Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkuje ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuuje na rynki całego świata i w kraju.
O prowadzeniu firmy możemy dowiedzieć się czegoś nie tylko ze specjalistycznych książek, webinarów i szkoleń, ale również z kultury popularnej. Dobrym przykładem są filmy, które opowiadają historie sukcesu przedsiębiorstw.
Polacy pracują 2 lata dużej niż w 2010 roku - wynika z danych Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej. Średnio nawet 33,6 lat. Sprawdzamy, jak wypadamy na tle innych państw, a także kto jest bardziej pracowity w krajach Wspólnoty!
Przedsiębiorstwa zapewniające swoim kadrom możliwość regularnego uczestnictwa w kursach i warsztatach zyskują wiele biznesowych korzyści. Z artykułu dowiesz się, w jakie szkolenia dla pracowników warto zainwestować oraz dlaczego jest to opłacalne.
Czerwona Szpilka wspiera ambitne kobiety w drodze na szczyt. O początkach tej społeczności, planach na przyszłość, sięganiu po więcej, architektach życia, a także o sytuacji kobiet w polskim biznesie rozmawiamy z jej CEO oraz businesswoman — Magdaleną Szewczuk.
Eksperci z Project42 zajmują się opracowaniem narzędzia, które umożliwi optymalizację ładowania samochodów na podstawie schematów ludzkich zachowań oraz aktualnych danych dotyczących pogody.
Wydawać by się mogło, że zasady segregowania śmieci są dosyć proste i znane każdemu z nas. Często jednak różnego rodzaju odpady i tak lądują w tym samym pojemniku. Z pomocą przychodzą rozwiązania bazujące na nowych technologiach.
Niektórzy analitycy uważają, że do 2040 roku samochody na prąd mogą stanowić nawet 50% wszystkich aut na drogach. Do tego czasu branża musi wdrożyć systemy, które pozwolą na sprawne ładowanie samochodów elektrycznych.
Łatwiejsza rejestracja, likwidacja karty pojazdu i nalepek kontrolnych, możliwość zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego - to tylko niektóre korzyści dla kierowców i właścicieli pojazdów, które przyniesie zmiana ustawy o ruchu drogowym.
W zależności od sytuacji, wydatki za auto zastępcze można pokryć z OC sprawcy lub własnego ubezpieczenia AC/Assistance. Możliwość otrzymania samochodu zastępczego mają również przedsiębiorcy korzystający z leasingu.
Bez wdrożenia nowych technologii urządzenia mogłyby znacznie zwolnić, a sieć nie radziłaby sobie z transferem danych. Dlatego też standard 5G staje się coraz bardziej powszechny na całym świecie i znajduje zastosowanie w kolejnych obszarach, również w transporcie i branży logistycznej.
Coraz więcej mówi się już nie tylko o ekologicznych rozwiązaniach, które powinny zostać wprowadzone w przestrzeni biurowej, ale o biurach przyszłości. Przekonajmy się, co je wyróżnia.
Przed zawarciem umowy z finansującym, warto dowiedzieć się, jaki będzie rzeczywisty koszt leasingu.
Coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w dobrej jakości drona. Aby zacząć swoją przygodę z profesjonalną fotografią dronową, zgodnie z polskim prawem należy uzyskać odpowiednią licencję.
Każdego roku przybywa samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce. Są one również coraz „młodsze”. Jednocześnie nasz kraj znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej pod względem liczby aut w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.
Ułatwieniem adaptacji w nowym miejscu pracy może być onboarding pracownika. Czym dokładnie jest ta procedura i jak efektywnie wdrożyć ją w firmie?
W przyszłości lekarze doczekają się jednego urządzenia, mniejszego i bardziej przyjaznego w obsłudze niż standardowe gogle, które umożliwi płynne przełączanie się między wirtualną, rozszerzoną i prawdziwą rzeczywistością.
Sięgają po zużyte silniki, skrzynie biegów, a nawet poduszki powietrzne. Czyszczą je, polerują, spawają. I tak powstają designerskie produkty do dekoracji wnętrz. O idei upcyclingu rozmawiamy z Pauliną Bielecką, założycielką marki REC.ON.
Przedsiębiorstwa z Unii Europejskiej coraz częściej stawiają na sprzedaż internetową. W ten sposób swoje zyski maksymalizuje już 17% unijnych firm. Najczęściej robią to Irlandczycy, najrzadziej Bułgarzy. Sprawdzamy, jak Polska wypada na tym tle.
Zastanawiając się, jaki samochód wybrać, zwykle kierujemy się przede wszystkim czynnikami ekonomicznymi. Benzyna, diesel, a może LPG - od czego uzależnić swój wybór?
Na rynku samochodów dostawczych pojawia się coraz więcej modeli wyposażonych w napęd elektryczny. Wiadomo, że w najbliższych latach ze względu na ograniczony zasięg pojazdy te będą wykorzystywane raczej lokalnie, jednak stanowią doskonałą wizytówkę dla proekologicznych i nowoczesnych firm.
Państwa na całym świecie dążą do obniżenia zużycia paliw w transporcie. Powstają futurystyczne rozwiązania, zaawansowane prototypy autonomicznych samochodów, ale również projekty, które z sukcesem zostały wdrożone w wielu krajach.
O ile dostęp do komputera oraz internetu szerokopasmowego mają właściwie wszystkie polskie firmy, o tyle co trzecia nie ma własnej strony internetowej. Przyglądamy się wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach.
Z możliwości zawieszenia działalności gospodarczej najczęściej korzystają firmy funkcjonujące w branżach o charakterze sezonowym. Zobacz, jak zawieszenie firmy wpływa na obowiązującą umowę leasingową.
Tak zwany robopies, wyprodukowany przez Boston Dynamic, jeszcze do niedawna koncentrował się na zadaniach, które miał wykonywać w zamkniętych pomieszczeniach i w całkowicie kontrolowanych warunkach.
Wiele firm, mimo trudnej sytuacji i niepewnej przyszłości, nie zwalnia tempa i nie rezygnuje ze swoich planów. Obecne czasy można również potraktować jako dobry moment na rozwój – tak, by ze zwiększonymi zasobami i pełniejszą ofertą móc zdobywać nowych Klientów i skuteczniej konkurować z innymi na rynku.
Nowe technologie mogą przełożyć się na zwiększenie produktywności roślin, poprawę dobrostanu zwierząt oraz lepsze zarządzanie ryzykiem, a w efekcie – zwiększenie rentowności i konkurencyjności gospodarstw rolnych.
Całkowity koszt zatrudnienia pracownika jest znacząco wyższy niż wypłacana kwota wynagrodzenia netto. Łączna wysokość obciążeń zależy zwłaszcza od rodzaju zawartej umowy.
W badaniu przyjrzeliśmy się, jak na samochody patrzą cztery pokolenia Polaków. Okazuje się, że nasze wyobrażenie idealnych czterech kółek często potrafi być bardzo różne.
Przedsiębiorcy mogą zaopatrywać swoją firmę we flotę samochodową zarówno ze środków własnych, jak i korzystając z zewnętrznych źródeł finansowania, do których zalicza się leasing operacyjny.
Rosnące zainteresowanie e-sklepami, większy ruch na stronach i coraz to większa liczba zamówień wymagają wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. Są wśród nich te z zakresu sztucznej inteligencji (AI).
Przygotowana nowelizacja ustawy o transporcie drogowym zakłada zwiększenie limitu wagowego pojazdów, które można prowadzić z prawem jazdy kategorii B. Nowe przepisy wejdą w życie 23 maja 2021 roku.
Wspólne przejazdy do pracy to rozwiązanie, które przynosi liczne korzyści firmie i pracownikom. W artykule opisujemy najważniejsze z nich, a także wyjaśniamy, w jaki sposób powstała i rozwinęła się idea carpoolingu.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.