Polski rynek leasingu kończy 30 lat! Jego rówieśnikiem jest EFL, który powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od tego czasu nieprzerwanie wspiera rozwój polskich przedsiębiorców. Aby się o tym przekonać, warto wrócić do samych początków.
Własna firma prowadzona na wsi to rozwiązanie warte rozważenia z wielu powodów. Przedsiębiorca może m.in. uniknąć dużej konkurencji, ograniczyć koszty, a także wykorzystać lokalne walory przyrodnicze i kulturowe.
Blockchain to nowoczesna technologia, której wdrożenie może przynieść korzyści przedsiębiorcom nie tylko z branży finansowej, ale i wielu innych sektorów gospodarki.
13% polskich przedsiębiorstw całkowicie zamieniło faktury papierowe na e-faktury – wynika z danych Eurostatu, które przedstawia raport „Cyfrowe fakturowanie w Polsce”. Poznaj zalety elektronicznych faktur oraz dowiedz się, dlaczego warto dbać o drzewa!
Z roku na rok przybywa na polskich drogach nowych samochodów elektrycznych. Sprawdźmy, ile dokładnie zostało ich zarejestrowanych i które modele są najpopularniejsze nad Wisłą.
Wprawdzie popularność aut elektrycznych przybrała na sile dopiero w ostatnich latach, jednak ich historia jest znacznie dłuższa i liczy już ponad 180 lat.
Nowoczesny laptop do pracy biurowej pozwoli pracownikom swobodnie przemieszczać się pomiędzy różnymi działami w firmie oraz zabrać go na spotkanie czy do domu, gdzie będą cieszyć się urokami pracy zdalnej.
Wskazujemy, jakie rodzaje leasingu mogą rozważyć nievatowcy i czym się kierować przy wyborze oferty.
Motywowanie pracowników to podstawowe zadanie pracodawcy. Nie każdy jednak wie, jak robić to skutecznie. A przecież od poziomu motywacji zespołu zależy w ogromnym stopniu rozwój firmy.
Na polskim rynku zarejestrowanych jest obecnie około 40 tysięcy sklepów internetowych. Dynamiczny rozwój rynku e-commerce przekłada się bezpośrednio na zwiększony popyt na powierzchnie magazynowe i logistyczne.
Na co w przyszłym roku powinni zwrócić uwagę właściciele firm? Jakie trendy tym razem będą królować w biznesie i co nadchodzące zmiany oznaczają dla dużych przedsiębiorstw i start-upów?
Jak w przyszłości będzie wyglądał transport w Polsce i na świecie? Dlaczego pandemia koronawirusa przyspieszyła rozwój branży transportowej i logistycznej?
Zgodnie z wynikami raportu „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019”, opracowanego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred, prawie 30 procent pracowników jest niezadowolonych z prezentów, jakie otrzymuje z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Zbliża się moment, na który czekało wielu kierowców. Od 5 grudnia 2020 roku zniknie konieczność wożenia ze sobą plastikowego prawa jazdy. Wystarczy, że „włożymy” je do… swojego smartfona!
ID. Buzz jest swoistym powrotem do czasów, w których królował kultowy Volkswagen „Ogórek”. Pomimo oczywistych odniesień do swojego poprzednika, będzie to jednak zupełnie inny samochód.
Istnieje wiele rodzajów działalności, które można wykonywać w zaciszu własnego mieszkania. Przedstawiamy wybrane pomysły na biznes w domu oraz podpowiadamy, jak zarejestrować firmę.
Na zakupy będziemy jeździć samochodami elektrycznymi w specjalnych strefach czystego transportu, a do pracy – autobusem na prąd. Tak mają wyglądać ulice polskich miast w 2025 roku.
Już od kilku lat nowoczesne technologie wdrażane są w branży logistycznej. Każda firma, która chce utrzymać konkurencyjność i wysoką rentowność, powinna zadbać o digitalizację i usieciowienie łańcucha dostaw.
Firma BTM Jurkiewicz od 30 lat zmienia oblicze polskiego budownictwa. Dostarcza innowacyjne rozwiązania do wznoszenia budynków ekologicznych, m.in. bloczki gliniane czy naturalne tynki i farby. Na 7 pytań o ekobudownictwie odpowiada Ryszard Jurkiewicz, właściciel firmy.
Największy przychód w Unii Europejskiej generuje przemysł – wynika z danych Eurostatu. Sprawdzamy, który sektor gospodarki dominuje w Polsce, a także gdzie Polacy oraz Europejczycy najczęściej znajdują zatrudnienie.
Chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy doskwiera głód, a nie mamy ochoty wyjść na zakupy czy spędzić godziny na przygotowaniu jedzenia w kuchni. Mimo że w wyniku pandemii koronawirusa więcej osób pracuje zdalnie, nie mamy więcej czasu wolnego.
Własny sklep internetowy to biznes na miarę XXI wieku. Klienci coraz chętniej dokonują zakupów online, kierując się wygodą, oszczędnością czasu i możliwością porównywania wielu produktów.
Black Friday, Cyber Monday, wyprzedaże świąteczne… Przybywa osób, które intensywnie poszukują promocji oraz chętnie biorą w nich udział. Dowiedz się, jakie oferty są najbardziej atrakcyjne dla Twoich klientów.
Elektryczna rewolucja rozkręca się już od lat. O nowe technologie wzbogacane są również rowery elektryczne. Tak zwane e-bikes można coraz częściej spotkać na europejskich drogach i ścieżkach rowerowych.
Już 34,7% firm w Polsce jest aktywnych innowacyjnie. To o 2,4 p.p. więcej niż jeszcze w latach 2015-2017. Sprawdzamy, jakie innowacje pojawiają się w polskim biznesie oraz które przedsiębiorstwa najczęściej po nie sięgają.
Środki trwałe, używane przez przedsiębiorcę w ramach leasingu, mogą podlegać amortyzacji. Odpisów z tego tytułu dokonuje leasingobiorca lub firma leasingowa – w zależności od rodzaju umowy.
120 mln zł z budżetu rocznie przez 10 lat dla przedsiębiorców w kłopotach – to efekt ustawy dotyczącej Polityki Nowej Szansy. Sprawdź, kto może skorzystać ze wsparcia oraz na jakich warunkach.
Nowe technologie w rolnictwie ułatwiają współpracę pomiędzy producentami, dystrybutorami i dostawcami. Pomagają w efektywnym zarządzaniu uprawami i hodowlami, a także niwelują negatywne oddziaływanie biznesu na środowisko.
Własna firma – studio graficzne czy nawet niewielka agencja reklamowa – wydają się wielu osobom idealnym rozwiązaniem i pomysłem na biznes. Wiąże się to jednak z szeregiem wydatków i zobowiązań.
Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na sfinansowanie nowego auta służbowego. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór używanego samochodu na firmę.
CitySpace jest polskim operatorem elastycznych powierzchni biurowych. O prywatnych gabinetach, coworkingu i wirtualnych biurach rozmawiamy z Jarosławem Batorem, dyrektorem zarządzającym CitySpace.
Globalne obroty w segmencie oprogramowania dla firm zamknęły się w 2019 roku w kwocie nieco ponad 225 miliardów dolarów. Nie ma więc wątpliwości, że biznes inwestuje w nowoczesne rozwiązania i szybko się to nie zmieni.
Kasa fiskalna online to nowoczesne urządzenie, które docelowo ma zastąpić dotychczasowe rodzaje kas. Opisujemy sposób jej działania, a także wskazujemy, kogo i od kiedy dotyczyć ma obowiązek posiadania kas online.
Prowadzą wirtualny sekretariat, wspierają w codziennych zadaniach i realizacji niecodziennych marzeń. Wirtualni asystenci firmy Brella pomagają skupić się na byciu produktywnym, a nie zajętym. Dzięki nim można zaoszczędzić średnio 22 godziny miesięcznie.
Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja i rozwiązaniom wdrożonym w wielu krajach, które pozwalają spojrzeć na naszą planetę z zupełnie innej perspektywy.
Europejki są lepiej wykształcone niż Europejczycy, jednak to mężczyźni częściej zostają managerami oraz lepiej zarabiają. Poznaj najciekawsze wnioski wynikające z raportu Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej – „Życie kobiet i mężczyzn w Europie”.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.