W lipcu tego roku przedstawiono prawdopodobnie finalną wersję Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wśród opisywanych w nim ekoschematów po raz pierwszy znalazło się rolnictwo węglowe.
Polskie firmy wytwarzają ponad 6 procent wartości dodanej sektora papierniczego w Unii Europejskiej. Z drugiej strony, kolejne firmy decydują się na uwolnienie swoich organizacji od papieru jako nośnika treści.
Rynek magazynowy w Polsce osiągał rekordowe wartości przy historycznie niskich stopach pustostanów. Eksperci szacują, że do końca tego roku zasoby magazynowe w Polsce wzrosną o ponad 5 milionów metrów kw.
Analiza rynku meblarskiego wykazuje, że branża ta odpowiada za 2,3 procent polskiego PKB, tym samym osiąga największy udział w PKB na tle innych państw produkujących meble w Unii Europejskiej.
Nieprzyjemna sytuacja, jaką jest kradzież samochodu w leasingu, może przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. Zostaje on wtedy pozbawiony pojazdu, lecz to niestety nie jedyna negatywna konsekwencja, z jaką musi się liczyć.
Prowadzenie biznesu na silnie konkurencyjnym rynku często okazuje się dużym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak znaleźć niszę rynkową i prawidłowo ją zagospodarować.
Moda na zamawianie posiłków w samochodzie gastronomicznym dotarła również do Polski. Mobilną restaurację na kółkach można prowadzić w różnych lokalizacjach i nie ponosić kosztów wynajmu czy utrzymania lokalu.
Przedsiębiorcy nie muszą kupować używanego pojazdu, który będzie bardziej narażony na awarie. Mogą wziąć w leasing nowy, bezpieczny samochód. Jakie auto w leasing do 1000 złotych miesięcznie najlepiej wybrać?
W ciągu trzech lat moc stacji ładowania w Polsce powinna wzrosnąć nawet 15-krotnie. Jaka przyszłość czeka elektromobilność w naszym kraju? Analizujemy kluczowe wnioski po Kongresie Nowej Mobilności 2022.
Do budownictwa ekologicznego przykłada się coraz większą wagę. W Polsce uznawane są obecnie dwa systemy certyfikacji nowoczesnych obiektów przemysłowych: BREEAM i LEED. Sprawdź, jakie kryteria brane są pod uwagę.
Aż dwie piąte przedsiębiorstw, których w 2021 roku osiągnęły obroty do 5 milionów złotych, deklaruje wykorzystanie leasingu jako źródła finansowania działalności firmy.
W garażu rozpoczynało swoją działalność wiele znanych przedsiębiorstw, a wśród nich Google, Apple czy Amazon. Jeśli masz do dyspozycji takie pomieszczenie, możesz śmiało wykorzystać je do prowadzenia własnego biznesu.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.