Autosegment E – samochody klasy średniej wyższej, które sprawdzą się w firmie
Potrzebujesz do swojej firmy samochodu, który nie tylko zapewnia bezpieczną i komfortową jazdę, ale zarazem pełni funkcję reprezentacyjną? Świetnie pod tym względem sprawdzają się pojazdy segmentu E.
Sprawdź, czym jest autosegment E i jakie są najważniejsze cechy aut, które się do niego zaliczają. Dowiedz się, dlaczego samochody tej klasy to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Poznaj także kilka popularnych modeli zaliczanych do tej kategorii.
Samochody segmentu E, czyli auta klasy średniej wyższej
Europejska klasyfikacja samochodów dzieli pojazdy głównie ze względu na wielkość, lecz także przeznaczenie, wyposażenie czy wizerunek marki. Autosegment E to kategoria, do której zaliczają się samochody klasy średniej wyższej – pośredniej między segmentem aut luksusowych (F) a klasą średnią (D). W porównaniu do segmentu D są to większe, lepiej wyposażone i bardziej luksusowe samochody. Mogą mieć nadwozie sedan, kombi, coupe, kabriolet lub SUV.
Czym powinny wyróżniać się dobre samochody klasy E?
Najlepsze auta klasy średniej wyższej są jednocześnie bezpieczne, komfortowe, przestronne, szybkie i niezawodne. Producenci wyposażają je w wiele nowoczesnych technologii, które wspomagają jazdę. Samochody segmentu E wyróżniają się także elegancką, prestiżową stylistyką, luksusowym wykończeniem wnętrza, a także mocnym silnikiem, który zapewnia ponadprzeciętne osiągi.
Nowe auta klasyfikowane jako klasa wyższa średnia zwykle spełniają najwyższe europejskie normy emisji spalin. Wiele modeli jest dostępnych w wersji z napędem elektrycznym i hybrydowym.
Klasa średnia wyższa – samochody, które warto wziąć pod uwagę
Rozważasz zakup do swojej firmy samochodu segmentu E? Sprawdź przykłady popularnych modeli, które zaliczają się do tej kategorii.
1. BMW serii 5
Niemiecki producent oferuje ten model auta segmentu E w wersji z silnikiem Diesla, benzynowym, hybrydowym oraz w pełni elektrycznym (BMW i5). Pojazd wyróżnia się sportową stylistyką – ma wydłużoną maskę, długi rozstaw osi oraz szklany dach panoramiczny z płynną linią.
Ten samochód marki BMW jest wyposażony w bagażnik o pojemności do 520 l, 8-stopniową skrzynię biegów oraz dwustrefową klimatyzację. Kierowca może korzystać z wielu nowoczesnych technologii, które wspomagają jazdę, w tym systemu utrzymania pasa ruchu i właściwej odległości od poprzedzających pojazdów. W pojeździe znajduje się także moduł monitorowania ciśnienia w oponach oraz system inteligentnych połączeń alarmowych w razie wypadku.
2. Audi A6
Samochód klasy średniej wyższej, który jest dostępny w wersji sedan i kombi. Wyróżnia go luksusowe wnętrze – m.in. dzięki skórzanej tapicerce oraz podgrzewanym fotelom z funkcją masażu i automatyczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Audi A6 zapewnia sporo miejsca na nogi – zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Auto jest wyposażone m.in. w automatyczną klimatyzację 2-strefową, nowoczesny system audio, 8-biegową skrzynię biegów czy komputer pokładowy z kolorowym ekranem. Do przewożenia bagażu służy bagażnik o pojemności do 530 l.
3. Mercedes Benz klasy E
Mercedes Benz klasy E to pojazd, który świetnie sprawdza się do przewożenia ładunków, ponieważ ma bagażnik o pojemności do 540 l (sedan) lub 1675 l (kombi). Do dyspozycji kierowcy jest wiele innowacyjnych systemów wspomagania jazdy – w tym utrzymania pasa ruchu, wymijania czy utrzymania kontroli odległości od poprzedzających pojazdów. W samochodzie znajduje się 8-biegowa skrzynia biegów, moduł monitorowania ciśnienia w oponach czy czujniki parkowania.
4. Lexus EX
Auto segmentu E japońskiej marki Lexus ma w standardowym wyposażeniu m.in. aktywny tempomat, czujniki deszczu, automatyczne rozmrażanie wycieraczek, 10 głośników, ogrzewane przednie fotele czy 12,3-calowy wyświetlacz multimedialny. Lexus EX wyróżnia się także wieloma nowoczesnymi technologiami bezpieczeństwa, w tym systemem ostrzegania o ruchu poprzecznym, monitorowania martwego pola w lusterkach, ostrzegania o zmęczeniu kierowcy czy rozpoznawania znaków drogowych.
5. Volvo S90
Ten samochód klasy średniej wyższej szwedzkiego producenta zapewnia wysoki komfort podróży, m.in. dzięki dwustrefowej klimatyzacji z filtrem PM 2,5, czujnikowi wilgotności powietrza czy podgrzewanym i automatycznie regulowanym fotelom z funkcją zapamiętywania ustawień. Luksusowe wnętrze to również zasługa skórzanej tapicerki oraz podświetlanej listwy progowej.
Volvo S90 zapewnia zarazem wysokie bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom. Jest wyposażony m.in. w system ostrzegania o pojazdach w martwym polu, kamerę 360 stopni, czujniki parkowania, a także układ kontroli prędkości jazdy i ostrzegania o ryzyku kolizji tylnej.
6. SUV-y autosegmentu E
Autosegment E oferuje również wiele innych modeli pojazdów, w tym popularne wśród przedsiębiorców SUV-y, np. Mercedes-Benz GLE, BMW X5, Audi Q7, Volvo XC90 czy Lexus RX.
Auta segmentu E w firmie – kiedy warto zdecydować się na ich zakup?
Samochody o podwyższonym standardzie kupują głównie przedsiębiorcy. Według danych instytutu Samar w obecnym roku klienci biznesowi stanowią ponad 83% w ogólnej strukturze sprzedaży. Auta segmentu E sprawdzają się zwłaszcza w firmach, którym zależy na kreowaniu prestiżowego wizerunku. Zarówno właściciel firmy, jak i kluczowi pracownicy (menedżerowie wyższego szczebla i eksperci) mogą dzięki nim budować markę osobistą. Zaliczany do klasy E samochód służbowy może być zarazem atrakcyjnym benefitem pozapłacowym, który pozwala pozyskać i zatrzymać w firmie najlepszych specjalistów.
Auta klasy średniej wyższej zapewniają także wysoki komfort podczas długich podróży służbowych. Takie samochody zwykle są wyposażone w automatyczną klimatyzację oraz wygodne fotele – podgrzewane, elektrycznie regulowane czy z funkcją masażu. Mają zarazem przestronne wnętrze i pojemny bagażnik, w którym można przewozić sprzęt, narzędzia, materiały promocyjne czy inne przedmioty potrzebne w trakcie delegacji.
Samochody segmentu E nie należą do najtańszych – zazwyczaj za nowy model trzeba zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Przedsiębiorcy często korzystają więc z zewnętrznych źródeł finansowania, a zwłaszcza leasingu. Dzięki temu nie zamrażają kapitału, lecz opłacają auto z bieżących przychodów swojej firmy – w elastycznych ratach, których wysokość dostosowują do aktualnych możliwości finansowych. W ramach leasingu można wykupić samochód na własność po zakończeniu umowy lub wymienić na nowszy model.
Chcesz skorzystać z leasingu?
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania finansowego dla Twojego biznesu.