Działalność nierejestrowana to drobna aktywność zarobkowa, którą osoby fizyczne mogą wykonywać bez rejestracji firmy. Ułatwia ona prowadzenie małego biznesu i zmniejsza do minimum związane z tym obowiązki.
Finansowanie działalności gospodarczej ze środków własnych wymaga zamrożenia firmowego kapitału, dlatego nowoczesna firma powinna wykorzystywać zewnętrzne źródła finansowania.
Wypalenie zawodowe może dotknąć każdego i to bez względu na branżę czy zajmowane stanowisko. Skutki są negatywne zarówno dla pracownika, jak i firmy, która go zatrudnia.
Etyka w biznesie wcale nie musi być przeszkodą w osiąganiu zysków. Przedsiębiorca kierujący się wartościami etycznymi może odnieść wiele biznesowych korzyści.
Branże przyszłości to sektory gospodarki, które zyskują na znaczeniu i w kolejnych latach mogą należeć do najbardziej dochodowych. Wiele z nich już dzisiaj dynamicznie się rozwija i ma szansę zrewolucjonizować rynek.
W lipcu tego roku przedstawiono prawdopodobnie finalną wersję Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wśród opisywanych w nim ekoschematów po raz pierwszy znalazło się rolnictwo węglowe.
Przemysł maszyn i urządzeń jest jedną z ważniejszych gałęzi każdej gospodarki. Ma znaczenie strategiczne, w końcu odpowiada za tworzenie narzędzi, dzięki którym pozostałe branże mogą się rozwijać. Jak wygląda rynek maszyn i urządzeń w Polsce?
Polskie firmy wytwarzają ponad 6 procent wartości dodanej sektora papierniczego w Unii Europejskiej. Z drugiej strony, kolejne firmy decydują się na uwolnienie swoich organizacji od papieru jako nośnika treści.
Rynek magazynowy w Polsce osiągał rekordowe wartości przy historycznie niskich stopach pustostanów. Eksperci szacują, że do końca tego roku zasoby magazynowe w Polsce wzrosną o ponad 5 milionów metrów kw.
Analiza rynku meblarskiego wykazuje, że branża ta odpowiada za 2,3 procent polskiego PKB, tym samym osiąga największy udział w PKB na tle innych państw produkujących meble w Unii Europejskiej.
Nieprzyjemna sytuacja, jaką jest kradzież samochodu w leasingu, może przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. Zostaje on wtedy pozbawiony pojazdu, lecz to niestety nie jedyna negatywna konsekwencja, z jaką musi się liczyć.
To już 12. edycja raportu, w którym pod lupę wzięliśmy małe i średnie przedsiębiorstwa. Tym razem sprawdziliśmy, jak właściciele firm postępują wobec dylematu „kupować czy wynajmować?”.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.