Działalność nierejestrowana to drobna aktywność zarobkowa, którą osoby fizyczne mogą wykonywać bez rejestracji firmy. Ułatwia ona prowadzenie małego biznesu i zmniejsza do minimum związane z tym obowiązki.
Finansowanie działalności gospodarczej ze środków własnych wymaga zamrożenia firmowego kapitału, dlatego nowoczesna firma powinna wykorzystywać zewnętrzne źródła finansowania.
Wypalenie zawodowe może dotknąć każdego i to bez względu na branżę czy zajmowane stanowisko. Skutki są negatywne zarówno dla pracownika, jak i firmy, która go zatrudnia.
Etyka w biznesie wcale nie musi być przeszkodą w osiąganiu zysków. Przedsiębiorca kierujący się wartościami etycznymi może odnieść wiele biznesowych korzyści.
Branże przyszłości to sektory gospodarki, które zyskują na znaczeniu i w kolejnych latach mogą należeć do najbardziej dochodowych. Wiele z nich już dzisiaj dynamicznie się rozwija i ma szansę zrewolucjonizować rynek.
W lipcu tego roku przedstawiono prawdopodobnie finalną wersję Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wśród opisywanych w nim ekoschematów po raz pierwszy znalazło się rolnictwo węglowe.
Przemysł maszyn i urządzeń jest jedną z ważniejszych gałęzi każdej gospodarki. Ma znaczenie strategiczne, w końcu odpowiada za tworzenie narzędzi, dzięki którym pozostałe branże mogą się rozwijać. Jak wygląda rynek maszyn i urządzeń w Polsce?
Rynek magazynowy w Polsce osiągał rekordowe wartości przy historycznie niskich stopach pustostanów. Eksperci szacują, że do końca tego roku zasoby magazynowe w Polsce wzrosną o ponad 5 milionów metrów kw.
Polskie firmy wytwarzają ponad 6 procent wartości dodanej sektora papierniczego w Unii Europejskiej. Z drugiej strony, kolejne firmy decydują się na uwolnienie swoich organizacji od papieru jako nośnika treści.
Analiza rynku meblarskiego wykazuje, że branża ta odpowiada za 2,3 procent polskiego PKB, tym samym osiąga największy udział w PKB na tle innych państw produkujących meble w Unii Europejskiej.
Nieprzyjemna sytuacja, jaką jest kradzież samochodu w leasingu, może przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. Zostaje on wtedy pozbawiony pojazdu, lecz to niestety nie jedyna negatywna konsekwencja, z jaką musi się liczyć.
To już 12. edycja raportu, w którym pod lupę wzięliśmy małe i średnie przedsiębiorstwa. Tym razem sprawdziliśmy, jak właściciele firm postępują wobec dylematu „kupować czy wynajmować?”.
Prowadzenie biznesu na silnie konkurencyjnym rynku często okazuje się dużym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak znaleźć niszę rynkową i prawidłowo ją zagospodarować.
Przedsiębiorcy nie muszą kupować używanego pojazdu, który będzie bardziej narażony na awarie. Mogą wziąć w leasing nowy, bezpieczny samochód. Jakie auto w leasing do 1000 złotych miesięcznie najlepiej wybrać?
W ciągu trzech lat moc stacji ładowania w Polsce powinna wzrosnąć nawet 15-krotnie. Jaka przyszłość czeka elektromobilność w naszym kraju? Analizujemy kluczowe wnioski po Kongresie Nowej Mobilności 2022.
Globalny rynek żywności przechodzi obecnie jedną z największych transformacji w historii. Zmiany klimatyczne i kolejne informacje o wyczerpywaniu się zasobów naturalnych wymuszają zmiany m.in. w technologiach produkcji żywności.
Do budownictwa ekologicznego przykłada się coraz większą wagę. W Polsce uznawane są obecnie dwa systemy certyfikacji nowoczesnych obiektów przemysłowych: BREEAM i LEED. Sprawdź, jakie kryteria brane są pod uwagę.
Aż dwie piąte przedsiębiorstw, których w 2021 roku osiągnęły obroty do 5 milionów złotych, deklaruje wykorzystanie leasingu jako źródła finansowania działalności firmy.
W garażu rozpoczynało swoją działalność wiele znanych przedsiębiorstw, a wśród nich Google, Apple czy Amazon. Jeśli masz do dyspozycji takie pomieszczenie, możesz śmiało wykorzystać je do prowadzenia własnego biznesu.
Leasing w walucie obcej zyskuje na popularności w związku z podnoszoną w ostatnich miesiącach przez Radę Polityki Pieniężnej NBP wysokością stóp procentowych. Polscy przedsiębiorcy mogą zdecydować się na leasing w euro.
Jesteśmy jednym z najbardziej przepracowanych narodów na świecie, co zwykle rzutuje negatywnie zarówno na życie prywatne, jak i samą pracę. Czym jest work-life balance i jak wprowadzić w życie założenia tej koncepcji?
Automatyzacja procesów biznesowych to jeden ze sposobów na zwiększenie wydajności i optymalizację kosztów w przedsiębiorstwie. Jej wdrożenie wymaga starannego zaplanowania, testowania i udoskonalania.
W związku z podnoszeniem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej NBP i wzrostem kosztów leasingu ze zmiennym oprocentowaniem, wielu leasingobiorców rozważa możliwość nadpłaty leasingu.
Płatności mobilne w Polsce cieszą się szybko rosnącą popularnością. Na koniec I kwartału 2022 roku ponad 17,5 miliona Polaków było aktywnymi użytkownikami bankowych aplikacji mobilnych.
Elementem każdej umowy faktoringu jest cesja wierzytelności. Faktoring to usługa, dzięki której przedsiębiorcy unikną problemów związanych z zatorami płatniczymi, w tym osłabienia płynności finansowej czy zablokowania ważnych inwestycji.
Redukcja kosztów w firmie polega na zmniejszeniu ponoszonych przez nią wydatków, co zwykle wiąże się z optymalizacją wykorzystania zasobów. Najczęściej jest konieczna w przypadku spadku rentowności lub płynności finansowej przedsiębiorstwa.
Każda umowa leasingowa jest zawierana na oznaczony okres trwania. Większość leasingodawców umożliwia jednak w określonych przypadkach wydłużenie umowy leasingu lub jego wcześniejszą spłatę.
Działalność mobilna to biznes, który polega na świadczeniu przez przedsiębiorcę usług w wielu lokalizacjach poza stałą siedzibą. Prowadzenie takiej firmy wiąże się z wieloma korzyściami.
Trudno odnieść przedsiębiorcy sukces w biznesie, jeśli działa w pojedynkę. Gdy zacznie korzystać z możliwości, jakie zapewnia networking, może zyskać cenne wsparcie w rozwijaniu swojej firmy.
Stres w pracy jest nieunikniony i nie da się go całkowicie wyeliminować. Każda firma powinna jednak przeciwdziałać sytuacji przewlekłego stresu w miejscu pracy, który powoduje wiele negatywnych skutków.
Pandemia trwale zmieniła nawyki konsumenckie Polaków - to jeden z głównych wniosków, który powtarzają eksperci ekonomiczni. Ograniczenia w handlu tradycyjnym, stały się siłą rzeczy szansą dla rynku e-commerce.
Internauci wracają do starych nawyków i zakupów stacjonarnych, ale branża e-commerce i tak się stale rozwija. Czy Polacy porzucili zakupy online? Przedstawiamy nawyki zakupowe przed i po pandemii.
Wiele firm e-commerce coraz częściej inwestuje w działania CSR. Jednak konsumenci są coraz bardziej wymagający i oczekują konsekwencji na każdym kroku, również w kwestii transportu i ekologicznego pakowania towaru.
Robotyka może stać się dla Tesli ważniejsza niż rynek motoryzacyjny. Elon Musk stawia na humanoidalne maszyny, takie jak Tesla Bot. To one już wkrótce mogą stać się głównym firmowym produktem fabryki miliardera.
Samochody typu SUV to pojazdy łączące cechy aut osobowych i terenowych. Pojazdy tego rodzaju stają się z każdym rokiem coraz popularniejsze – zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm.
Otwarcie salonu kosmetycznego to jeden z pomysłów na dochodowy biznes z pasją. Taka firma może świadczyć różnego typu usługi z zakresu upiększania ciała i regeneracji.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.