Leasing występuje pod różnymi formami. W artykule wskazujemy najważniejsze rodzaje leasingu, w tym leasing finansowy, operacyjny, zwrotny i konsumencki. Opisujemy ich cechy charakterystyczne, podobieństwa i różnice.
Szkoda komunikacyjna może przydarzyć się każdemu kierowcy – również temu, który jeździ autem w leasingu. W przypadku stłuczki, wypadku lub szkody parkingowej to leasingobiorca jest odpowiedzialny za likwidację szkody.
Jakie auto w leasing może wciąć przedsiębiorca, który chce sfinansować firmową flotę? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez zainteresowanych. Wyjaśniamy, czy w leasing można wziąć dowolny samochód.
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, co będzie lepszym sposobem finansowania firmowej floty: wynajem długoterminowy czy leasing? Wybór powinien być uzależniony m.in. od potrzeb firmy oraz jej kondycji finansowej.
Na korzystającym z leasingu ciąży odpowiedzialność za ewentualne szkody pojazdu, powstałe na skutek kolizji czy wypadku. Mogą one okazać się szczególnie dotkliwe, jeżeli ubezpieczyciel stwierdzi, że nastąpiła szkoda całkowita.
Dzięki leasingowi przedsiębiorcy mogą wyposażyć swoje firmy w środki trwałe – np. maszyny, komputery czy samochody – bez angażowania własnego kapitału. Czasami mogą jednak korzystać z niego także osoby fizyczne.
Każde auto przed dopuszczeniem do ruchu powinno zostać zarejestrowane w wydziale komunikacji w terminie 30 dni od daty jego nabycia. Czy rejestracja auta w leasingu przebiega tak samo, jak w przypadku zakupu pojazdu?
Energia słoneczna odgrywa znaczącą rolę w transformacji energetycznej. Można spotkać się z opinią, że fotowoltaika zimą nie produkuje prądu. To nieprawda, choć efektywność paneli fotowoltaicznych o tej porze roku wyraźnie spada.
Samochody segmentu F to prestiżowe modele, które znajdują się w ofercie nielicznych koncernów motoryzacyjnych. Wyróżnia je zwłaszcza luksusowy design, ponadprzeciętne osiągi i wyposażenie w szereg nowoczesnych technologii.
Przedsiębiorcy już niebawem będą musieli dopełnić obowiązków związanych z zamknięciem roku podatkowego. To nie tylko czas rozliczeń księgowych, lecz także biznesowych podsumowań i układania planów na przyszłość.
1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie obowiązek posiadania skrzynki do doręczeń elektronicznych i prowadzenia korespondencji w tej formie, który od razu obejmie część przedsiębiorców.
Znacząca większość kierowców w Polsce sezonowo wymienia opony, jednak coraz większą popularnością cieszą się modele całoroczne. Czy zdominują rynek i jaki wpływ na to mają zmiany klimatu?
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.