Prowadzenie biura rachunkowego może być opłacalnym pomysłem na biznes – zarówno w dużym, jak i małym mieście. Aby założyć taką firmę, nie trzeba spełniać wielu rygorystycznych wymagań.
Utrata wartości samochodu już po 2 latach może sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent. Sprawdź, jaka jest wartość rezydualna, zanim zainwestujesz w auto służbowe. Dzięki temu będzie można je korzystnie sprzedać na rynku wtórnym.
Leasing bez limitu kilometrów to najczęściej stosowane rozwiązanie przez firmy leasingowe. Niektóre umowy mogą jednak uwzględniać maksymalny przebieg pojazdu, którego leasingobiorca nie powinien przekroczyć.
Jeśli mała firma chce się rozwijać i skutecznie konkurować na rynku, nie musi działać w pojedynkę. Może podjąć partnerską współpracę z innymi podmiotami, w tym z instytucjami otoczenia biznesu (IOB)
Chcesz wiedzieć, na ile lat można wziąć leasing? Maksymalny i minimalny okres leasingu będzie różny przede wszystkim w zależności od rodzaju umowy oraz kategorii środka trwałego, który podlega finansowaniu.
Samochody kompaktowe należą do najchętniej wybieranych aut osobowych przez przedsiębiorców. Aż 5 modeli z segmentu C znalazło się w pierwszej dziesiątce pojazdów najczęściej rejestrowanych na firmę w 2023 roku.
Prawdopodobnie już niebawem posiadacze aut benzynowych i z silnikiem Diesla będą musieli opłacać podatek od samochodów spalinowych. Jego wysokość może zależeć od normy emisji spalin EURO, jaką spełnia auto.
Jesteś kierowcą i regularnie lub sporadycznie korzystasz z autostrad? Na niektórych odcinkach obowiązują opłaty, które należy regulować metodami udostępnianymi przez zarządcę autostrady. Można to zrobić szybko i wygodnie.
Przedsiębiorcy z branży transportowej powszechnie zmagają się z problemem zatorów płatniczych, które narażają ich na utratę płynności finansowej. Aby tego uniknąć, warto stosować różne środki zapobiegawcze, takie jak skonto.
Pakiet mobilności wprowadza wiele pozytywnych zmian – zwłaszcza z perspektywy zawodowych kierowców. Niektóre regulacje wzbudzają jednak sporo kontrowersji wśród polskich przewoźników, m.in. ze względu na wzrost kosztów.
Startupy medyczne stają się silną częścią polskiej gospodarki, a ponad połowa z nich planuje swoją obecność na rynkach zagranicznych – wynika z najnowszego raportu „Top Disruptors in Healthcare”, opracowanego przez: AI w Zdrowiu, WZDROWIU, Polską Federację Szpitali oraz grupę Młodzi Menedżerowie Medycyny.
Analitycy Gartnera, amerykańskiego instytutu analityczno-badawczego, w połowie października przedstawili swoje prognozy dotyczące kluczowych trendów technologicznych na przyszły rok. Sprawdźmy, jak według opracowania „Top 10 Strategic Technology Trends” będzie wyglądała branża IT.
Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie za 5,10, a nawet 15 lat? Między innymi na to pytanie szukali odpowiedzi eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którzy stoją za opracowaniem raportu „Rynek pracy, edukacja, kompetencje”.
O planach powstania polskiego samochodu elektrycznego i jego masowej produkcji słychać już od lat. Jeszcze na początku 2022 roku producent Izera informował, że pierwsze modele opuszczą bramy zakładu już w ostatnim kwartale 2024 roku. Czy jego plany się powiodą?
Planujesz założyć działalność gospodarczą związaną z transportem drogowym? Musisz więc posiadać certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego. Może to wymagać podejścia do egzaminu.
Często można się spotkać z zamiennym używaniem pojęć zaliczki i zadatku. To błąd, ponieważ występują pomiędzy nimi pewne różnice, istotne zwłaszcza w przypadku odstąpienia od umowy którejś ze stron transakcji.
Planowany zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych na terenie UE nie będzie dotyczyć pojazdów, które wykorzystują paliwa syntetyczne neutralne pod względem emisji gazów cieplarnianych.
Zamierzasz skorzystać z leasingu, ale obawiasz się, że stracisz możliwość sfinansowania innych przedmiotów kredytem? Sprawdź, czy leasing obniża zdolność kredytową firmy i czy może utrudnić ubieganie się o kredyt.
Media społecznościowe, takie jak Instagram, są skutecznym narzędziem marketingowym. Pozwalają firmom promować swoje produkty, budować świadomość marki, pozyskiwać nowych klientów i utrzymywać ich lojalność.
Tradycyjny transport drogowy czasami jest niemożliwy do zrealizowania lub mało korzystny pod względem ekonomicznym czy środowiskowym. Dobrym rozwiązaniem mogą być wtedy przewozy intermodalne.
Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2022”, już 77% użytkowników internetu kupuje online. Motywują ich do tego zwłaszcza: dostępność przez całą dobę, brak potrzeby fizycznego dotarcia do sklepu i atrakcyjne ceny.
Każdy przedsiębiorca ponosi ryzyko biznesowe. Może narazić ono firmę na takie konsekwencje, jak utrata przychodów, spadek konkurencyjności, przestój w działalności, pogorszenie płynności finansowej, a nawet bankructwo.
Współcześnie rośnie zapotrzebowanie na usługi szkoleniowe – zarówno wśród pracodawców, jak i samych pracowników – oraz na wykorzystywanie nowych technologii w codziennej pracy.
Ponad 77 procent Europejczyków uważa zmiany klimatu za poważny problem – wynika z najnowszego badania Eurobarometru.
W tym roku weszła w życie dyrektywa, która dotyczy przeprowadzania szkoleń dla kierowców zawodowych zajmujących się przewozem rzeczy lub osób. To kolejny krok, który ma poprawić bezpieczeństwo na drogach Unii Europejskiej.
10 lipca 2023 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców. Większość zmian, które obejmuje nowy pakiet ułatwień, ma wejść w życie już od 2024 roku.
Internetowi sprzedawcy zostali uwzględnieni w odpowiednim wykazie. Wprowadzony został również nowy podatek od sprzedaży. Ale czy wszyscy muszą go uregulować?
Po wejściu do Unii Europejskiej Polacy masowo zaczęli sprowadzać z Niemiec samochody osobowe, wyróżniające się doskonałym stanem technicznym, niskim przebiegiem i dobrym wyposażeniem.
Zakup towarów z krajów UE może rodzić obowiązek naliczenia VAT, jeżeli transakcja spełnia warunki nabycia wewnątrzwspólnotowego. To strona kupująca jest zobowiązana do wykazania należnego VAT-u i rozliczenia go.
Przegląd samochodu to podstawowy obowiązek każdego właściciela pojazdu. Regularne badania techniczne pozwalają wykluczyć z ruchu drogowego niesprawne samochody, które zagrażają bezpieczeństwu.
Firma ogrodnicza to warty uwagi pomysł na biznes. Wiele osób chce mieć piękny ogród, lecz często brakuje im wolnego czasu na jego pielęgnację, niezbędnej wiedzy czy umiejętności obsługi narzędzi.
W Europie najbardziej emisyjny spośród wszystkich rodzajów przewozów jest transport drogowy. W ostatnich latach na znaczeniu zyskuje ekologistyka, którą wdrażają kolejne firmy z branży TSL.
Każdy przedsiębiorca, który chce używać samochodu w celach firmowych, powinien dopełnić obowiązku jego zarejestrowania we właściwym wydziale komunikacji.
Kompetencje miękkie i twarde pracowników decydują o wydajności pracy oraz pozycji firmy na konkurencyjnym rynku. Ukończone studia to dziś nie wszystko, czego pracodawca powinien oczekiwać od kandydatów.
Biznes w małym mieście może być równie opłacalny jak w metropolii. Jeśli wybierzesz dobrą lokalizację i zainwestujesz w reklamę, możesz dotrzeć ze swoją ofertą do większości mieszkańców.
Dokument w formie cyfrowej, restrykcyjna ocena sprawności fizycznej i psychicznej, możliwość kierowania samochodami osobowymi i ciężarowymi pod opieką w wieku od 17 lat – to tylko niektóre propozycje Komisji Europejskiej, która od dłuższego czasu pracuje nad zmianami.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.