13 sierpnia 2015

Rekordowe półrocze. Komentarz eksperta EFL do wyników ZPL

W minionym półroczu firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 24 mld zł, podał Związek Polskiego Leasingu. To rekordowy, najlepszy wynik w całej historii jego istnienia. O tym, co oznacza to dla branży i całej polskiej gospodarki w komentarzu video opowiada główny ekonomista EFL, Marcin Nieplowicz.

Doskonały wynik za I półrocze pozwala mieć nadzieję, że cały rok będzie korzystny dla branży leasingowej. Leasingodawcy w Polsce spodziewają się, że w tym roku sfinansują aktywa za 50 mld zł.

Wzrost na rynku leasingu w II półroczu będzie w miarę zrównoważony – powiedział w komentarzu Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL. – Przede wszystkim będą rosły maszyny, co wynika z wysokiego wykorzystania zdolności produkcyjnych w naszej gospodarce i generalnie dobrej kondycji polskiej gospodarki.

Polska gospodarka w II połowie 2015 roku będzie pod wpływem tych czynników, które ją rozwijały w poprzednim półroczu – dodaje Marcin Nieplowicz – czyli przede wszystkim stabilnie będzie poprawiała się sytuacja na rynku pracy i to spowoduje, że będzie rosło zatrudnienie w firmach.

Zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem video, w którym ekspert komentuje zaprezentowane przez ZPL wyniki, prezentuje prognozy dla branży leasingowej oraz opowiada, co te wyniki oznaczają dla całej polskiej gospodarki.

Materiał video z komentarzem można obejrzeć w serwisie YouTube, w kanale EFL, po kliknięciu na poniższy link:
https://www.youtube.com/watch?v=ihjXkZsz8CE&feature=youtu.be

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta