Leasing maszyn kamieniarskich

Korzystaj z nowoczesnych maszyn do obróbki kamienia dzięki leasingowi EFL!
Zapytaj o ofertę

Maszyny kamieniarskie

Oferta leasingu maszyn kamieniarskich w EFL. Znajdź odpowiednią dla siebie propozycję i wybierz spośród wielu dostępnych maszyn służących do obróbki kamienia: wiertarek, szlifierek, przecinarek, frezarek, piaskarek, przenośników, wiertnic, pił i innych.

Jaki rodzaj maszyn wchodzi do tej grupy?

 • Łupiarka do kamienia
 • Piaskarka do kamienia
 • Frezarka do kamienia
 • Urządzenie do płomieniowania kamienia
 • Szlifierka do kamienia
 • Tokarka do kamienia
 • Wiertarka do kamienia
 • Automat polerski do kamienia
 • Trak do kamienia linowy tarczowy
 • Piła formatowa do kamienia – cyrkularka
 • Boczkarka do kamienia
 • Urządzenie do cięcia kamienia wodą
 • Centrum obróbcze do kamienia

Zalety leasingu maszyn kamieniarskich

Zmiana wysokości rat
Zmiana wysokości rat

Przez internet w Leasingu Swobodnym

Czynsz w leasingu operacyjnym
Czynsz w leasingu operacyjnym

Stanowi w 100% koszt uzyskania przychodu

Decyzja „od ręki”
Decyzja „od ręki”

Nawet do 500 tyś. zł netto

Wpłata własna
Wpłata własna

Już od 0%

Do 100% podatku VAT
Do 100% podatku VAT

Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasing

Warunki finansowania

Sprzęt:
nowy i używany
Waluta:
PLN, EUR
Wpłata własna:
od 0%
Okres finansowania:
do 60 miesięcy

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma górnej granicy wieku dla leasingu maszyn kamieniarskich. Leasingujemy zarówno maszyny nowe, jak i używane.

EFL oferuje dwa rodzaje leasingu dla maszyn kamieniarskich: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania maszyn w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym.

Zacznijmy od czasu trwania umowy na leasing maszyn kamieniarskich. W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.

Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu maszyn kamieniarskich. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing w koszty). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem leasingowanych maszyn kamieniarskich jest leasingodawca, to maszyny zostają przypisane do majątku firmy, która z leasingu korzysta.

Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasingu na maszyny kamieniarskie jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanych maszyn.

Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu na maszyny kamieniarskie. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem maszyn, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem przedmiotu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.

Ostatnią istotną różnicą dla leasingu na maszyny kamieniarskie jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem maszyn po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym przedmiot leasingu przechodzi automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.

Tak, zmiana terminu płatności raty leasingowej w leasingu maszyn kamieniarskich jest możliwa, ale może być realizowana wyłącznie w ramach jednego miesiąca. Przykładowo możemy zmienić termin z 1 listopada na 15 listopada, natomiast zmiana z 24 listopada na 1 grudnia nie jest możliwa.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta