Planujesz leasing maszyn CNC? Poznaj ofertę EFL dla swojej działalności produkcyjnej, wybierz odpowiednią opcję i sprawnie rozbuduj park sprzętu w swojej firmie o takie maszyny do obróbki metalu, jak: tokarki do metalu, wtryskarki, wiertarki, piły, młoty, gilotyny, wykrawarki, szlifierki i wiele innych.
Tyle czasu potrzebujemy na załatwienie formalności
Przez internet w Leasingu Swobodnym
Bez zbędnych analiz
Tyle możesz odliczyć z tytułu umowy leasing
Nawet do 800 000 zł netto
Tak, zmiana terminu płatności raty leasingowej w leasingu maszyn do obróbki metalu jest możliwa, ale może być realizowana wyłącznie w ramach jednego miesiąca. Przykładowo możemy zmienić termin z 1 listopada na 15 listopada, natomiast zmiana z 24 listopada na 1 grudnia nie jest możliwa.
Nie ma górnej granicy wieku dla leasingu maszyn do obróbki metalu. Leasingujemy zarówno maszyny nowe, jak i używane.
EFL oferuje dwa rodzaje leasingu na maszyny do obróbki metalu: leasing operacyjny i leasing finansowy. Wybór formy leasingu należy do osoby, która decyduje się na taką formę finansowania, a sam wybór jest zależny od wielu czynników, takich jak potrzeby rozliczania kosztów podatkowych czy długości okresu użytkowania maszyny w leasingu. Dlatego warto poznać główne różnice między leasingiem operacyjnym, a finansowym w przypadku leasingu maszyn do obróbki metalu.
Zacznijmy od czasu trwania umowy na leasing maszyn do obróbki metalu. W leasingu operacyjnym minimalny czas trwania umowy to dwa lata, górnej granicy nie ma. W przypadku leasingu finansowego czas trwania umowy jest ustalany przez strony, czyli firmę biorącą i firmę oferującą leasing.
Istotną różnicę są odpisy amortyzacyjne w leasingu maszyn do obróbki metalu. Niezależnie od rodzaju leasingu, zawsze właścicielem przedmiotu pozostaje leasingodawca, czyli firma oferująca leasing na maszyny do obróbki metalu, ale w leasingu operacyjnym mamy pełne prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych (czyli zaliczać leasing w koszty). W leasingu finansowym różnica polega na tym, że chociaż właścicielem leasingowanych maszyn jest leasingodawca, to maszyny do obróbki metalu zostają przypisane do majątku firmy, która z leasingu korzysta.
Bardzo ważną kwestią dla każdej firmy w przypadku leasingu na maszyny do obróbki metalu jest możliwość odliczania podatku od towarów i usług, czyli VAT-u. W leasingu operacyjnym VAT jest naliczany do każdej raty leasingowej na podstawie comiesięcznej faktury, a w leasingu finansowym VAT jest płatny w całości, to jest od całkowitej wartości leasingowanych maszyn.
Przejdźmy do odliczania kosztów dla leasingu na maszyny do obróbki metalu. W leasingu operacyjnym do kosztów możemy zaliczyć wszystkie wydatki związane z nabyciem i użytkowaniem maszyn, a więc opłatę wstępną, raty leasingowe, części zamienne, serwis. W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca może także odliczyć koszty związane z użytkowaniem przedmiotu, a także odsetki od rat leasingowych i odpisy amortyzacyjne.
Ostatnią istotną różnicą dla leasingu na maszyny do obróbki metalu jest wykup. W leasingu operacyjnym możemy zostać właścicielem maszyn po zakończeniu umowy, regulując opłatę za wykup, która jest określona w umowie leasingowej. W leasingu finansowym maszyny do obróbki metalu przechodzą automatycznie na własność firmy leasingującej w momencie zakończenia umowy leasingowej.
Rozwój firmy bez zbędnych wydatków.
Sfinansuj pojazd w kwocie brutto bez zbędnych formalności i z decyzją „od ręki”! Harmonogram dostosujemy do Twoich potrzeb.
Dbamy o płynność finansową Twojej firmy.
Blockchain to nowoczesna technologia, której wdrożenie może przynieść korzyści przedsiębiorcom nie tylko z branży finansowej, ale i wielu innych sektorów gospodarki.
Własna firma prowadzona na wsi to rozwiązanie warte rozważenia z wielu powodów. Przedsiębiorca może m.in. uniknąć dużej konkurencji, ograniczyć koszty, a także wykorzystać lokalne walory przyrodnicze i kulturowe.
13% polskich przedsiębiorstw całkowicie zamieniło faktury papierowe na e-faktury - wynika z danych Eurostatu, które przedstawia raport „Cyfrowe fakturowanie w Polsce”. Poznaj zalety elektronicznych faktur oraz dowiedz się, dlaczego warto dbać o drzewa!
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00
Koszt połączenia wg stawki operatora.Szukasz konkretnego produktu?
Zapytaj o ofertę