23 lutego 2023

Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A

Agencja Fitch w wysłanym 7 lutego br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą stabilną. Jest to  jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza.

Przynależność EFL do Credit Agricole S.A. zapewnia stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. Działając w ramach wspólnej marki, jest dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej Grupie polityką ryzyka.

EFL to jedna z największych i najbardziej znanych firm leasingowych w Polsce.

W ciągu 32 lat działalności na polskim rynku firma zdobyła zaufanie blisko 370 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 86 mld. W 2022 roku wartość sfinansowanych przez EFL inwestycji wyniosła 8,7 mld pln. W rezultacie EFL  zwiększył udziały rynkowe do 9,9 proc. z 9,3 proc. w 2021.

 

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klienta EFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta