9 listopada 2022

EFL z nowym kredytem od BGK na finansowanie MŚP

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. podpisał umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na kwotę 250 mln zł. Jest to druga umowa pomiędzy obiema instytucjami. Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na finansowanie przedmiotów umów leasingu skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Zgodnie z zapisami umowy środki z kredytu mogą być przeznaczone na finansowanie zakupu aktywów takich jak samochody dostawcze, samochody ciężarowe i przyczepy, autobusy, samochody osobowe, ciągniki rolnicze oraz maszyny i urządzenia. Przedsiębiorcy mogą skorzystać zarówno z leasingu, jak i pożyczki na wybrane środki trwałe.

– EFL od wielu lat dywersyfikuje swoje źródła finansowania, współpracując z zarówno z partnerami lokalnymi, jak i europejskimi. Doceniamy ich wsparcie zwłaszcza teraz, gdy pozyskanie finansowania w niepewnym okresie jest ważnym elementem dalszego rozwoju polskich przedsiębiorców. Cieszymy się z kolejnej udanej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która potwierdza stabilną pozycję EFL i jest wyrazem zaufania. Pozyskane środki posłużą do sfinansowania potrzeb naszych klientów. Będziemy mogli jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców i przyczyniać się do rozwoju ich biznesu – powiedziała Eva Höglund, CFO i członkini zarządu EFL SA.

– Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego. W tym celu bank stworzył model biznesowy, dzięki któremu  sprawniej realizujemy naszą strategię i odpowiadamy na potrzeby poszczególnych sektorów rynku. Jednym z takich programów jest „Rozwój przedsiębiorczości”, którego działania mają wspierać przede wszystkim sektor MŚP. W obecnej sytuacji gospodarczej dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnego. Podpisana właśnie umowa ma pomóc firmom w jego skutecznym pozyskaniu. Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie i refinansowanie umów leasingu zawieranych przez EFL z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Dariusz Szwed, członek zarządu BGK.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klienta EFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta