5 grudnia 2022

EFL dołącza do programu finansowania „Ford Truck Lease”

Grupa EFL, część międzynarodowej Grupy Credit Agricole, podpisała umowę z Ford Trucks, na mocy której została wyłącznym partnerem finansowym światowego producenta pojazdów ciężkich. Leasingodawca zapewni różne rozwiązania finansowe dla całej sieci dealerskiej Ford Trucks w Polsce w ramach programu „Ford Truck Lease”. Klienci zainteresowani kupnem ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych mogą skorzystać z oferty leasingu, pożyczki lub wynajmu.

Umowa pomiędzy Grupą EFL a Ford Trucks została zawarta 1 grudnia br. w Stambule. Dzięki tej współpracy klienci zainteresowani zakupem ciężkich samochodów dostawczych Ford Trucks uzyskają dostęp do wielu atrakcyjnych rozwiązań finansowych w całej sieci dealerskiej Ford Trucks w Polsce.

Czujemy się zaszczyceni i dumni z nawiązania współpracy z Ford Trucks. Od ponad 2 lat współpracujemy z głównym importerem pojazdów marki Ford w Polsce. Obecnie dzięki podpisaniu umowy generalnej z firmą Ford Trucks w Stambule możemy oficjalnie pełnić rolę operatora finansowego Ford Trucks Lease. Naszym głównym zadaniem jest wzmocnienie atrakcyjności oferty, dotarcie do zupełnie nowych klientów oraz dostarczenie nowoczesnego narzędzia sprzedaży wraz z procesem obsługi klienta – powiedział Paweł Bojko, wiceprezes EFL.

– Przez ponad 60 lat Ford Trucks współpracował z wieloma wiodącymi instytucjami finansowymi w obszarach takich, jak leasing finansowy, leasing operacyjny i rozwiązania kredytowe w zakresie finansowania klientów. Dzięki naszej współpracy z Grupą EFL będziemy teraz oferować naszym klientom solidny program finansowania, który pomoże rozwijać ich biznes. Nasi klienci będą mogli skorzystać z ofert leasingu, pożyczki czy wynajmu. Zgodnie z naszym celem, jakim jest „bycie towarzyszem, który troszczy się o swoich klientów i rozwija ich działalność”, będziemy nadal zapewniać naszym klientom udogodnienia, jednocześnie rozwijając ich działalność – powiedział Emrah Duman, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Ford Trucks.

 

Ford Trucks jest jednym z największych międzynarodowych producentów samochodów ciężarowych na świecie, w tym ciągników siodłowych oraz ciężarówek budowlanych i dystrybucyjnych o masie powyżej 16 ton. Obecnie działa w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i krajach WNP i od ponad 60 lat regularnie wprowadza nowe modele biznesowe, które mają wpływ na rynek pojazdów ciężkich. EFL, jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm leasingowych w Polsce, w 2021 roku sfinansowała aktywa o rekordowej wartości 7,6 mld zł, co oznacza wzrost o 42% w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie branża odnotowała 30,7% wzrost rok do roku. W efekcie leasingodawca zwiększył swój udział w rynku do 9,3% (z 8,6% w 2020 roku). Od stycznia do grudnia 2021 roku EFL sfinansował pojazdy ciężkie o wartości prawie 2 mld zł (+59% r./r.). Wynik ten pozwolił zwiększyć udział firmy w finansowaniu samochodów ciężarowych – do 11,6% z 9,9% w 2020 roku.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Koszt połączenia wg stawki operatora.
Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  
Znajdź oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klienta EFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta