28 października 2021

Eurofactor Polska rośnie najszybciej wśród faktorów w Polsce

Eurofactor Polska od stycznia do końca września br. sfinansował wierzytelności firm o łącznej wartości 4,3 mld zł. Dynamika na poziomie 71% r./r. była najwyższą wśród wszystkich firm faktoringowych. Osiągnięty wynik przyniósł spółce z Grupy EFL awans do pierwszej dziesiątki faktorów w Polsce. 2021 rok zamkniemy z rekordową wartością sfinansowanych faktur i dwucyfrowym, ponadrynkowym wzrostem r./r. – prognozuje Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Z danych Polskiego Związku Faktorów wynika, że wartość sfinansowanych faktoringiem wierzytelności w ciągu trzech kwartałów br. przekroczyła rekordową kwotę 256 mld zł. To oznacza ponad 24% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Rośnie nie tylko wartość wierzytelności, ale i liczba firm korzystających z faktoringu. Od stycznia do września br. ten instrument finansowy wybrało ponad 22 tysiące podmiotów gospodarczych, o 34% więcej niż w tym samym okresie 2020 roku.

 – Wypracowane przez firmy faktoringowe wyniki wskazują na rosnącą rolę faktoringu jako instrumentu finansowania zewnętrznego. Pandemia ten trend wzmocniła, gdyż faktoring jest nie tylko zabezpieczeniem przed ryzykiem złych długów, ale i utratą płynności finansowej. A to dziś nabrało jeszcze większego znaczenia. W tym „pędzącym pociągu” swój wagon ma Eurofactor Polska – z roku na rok wsiada do niego coraz więcej pasażerów. W ciągu 10 lat działalności na polskim rynku każdy rok zamykaliśmy wzrostem obrotów, zawsze powyżej średniej dla całego rynku. Po trzech kwartałach tego roku jest podobnie, dzięki czemu weszliśmy do pierwszej dziesiątki faktorów w Polsce – mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Eurofactor Polska od stycznia do września br. sfinansował wierzytelności klientów o łącznej wartości 4,3 mld zł. To wzrost aż o 71% rok do roku, najwyższy wśród wszystkich firm faktoringowych w Polsce. Spółka należąca do Grupy EFL awansowała na 10. miejsce w zestawieniu Polskiego Związku Faktorów pod względem wartości sfinansowanych faktur.

Swoją siłę Eurofactor Polska S.A. w szczególności udowadnia w pandemicznym okresie. Świetnie zakończony trzeci kwartał pozwala nam na optymistyczną prognozę końcówki 2021 r. Ponad 5 mld zł obrotu faktoringowego – o taki wynik walczymy do końca tego roku – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Eurofactor Polska S.A.

Z okazji jubileusz 10-lecia Eurofactor Polska w październiku tego roku zorganizował wspólnie z ICAN Management Review spotkanie „Biznes napędzany technologią – 10 kierunków. Przygotuj swój biznes na 2025”. Firma pod lupę wzięła trendy w cyfrowej transformacji firm. W nagraniu relacja z wydarzenia i wnioski z badania.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta