23 czerwca 2021

EFL wraz z Kässbohrer uruchamia program K- Finance

EFL podpisał umowę z Kässbohrer, na mocy której został wyłącznym partnerem finansowym niemieckiego producenta i dostawcy naczep w ramach usług Kässbohrer K-Finance. W ramach programu finansowania fabrycznego K-Finance, firmy zainteresowane zakupem naczep specjalistycznych Kässbohrer skorzystają z oferty leasingu lub pożyczki przygotowanej przez leasingodawcę w Polsce.  Klienci autoryzowanego dealera Kässbohrer Hydro-Truck i partnera Kässbohrer Moobilo na Pomorzu również mogą teraz skorzystać z programu K-Finance.

Rynek pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych segmentów leasingowych. I pomimo pandemii, w I kwartale br. szybko odbił i odnotował duży wzrost. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że od stycznia do marca br. wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką pojazdów ciężkich wyniosła 4,8 mld zł, co oznacza aż 72% wzrost r./r. To segment bardzo istotny dla EFL a nasze udziały w finansowaniu naczep i przyczep po maju tego roku wynoszą 10,5%. Jest to powód do tego, aby twierdzić, że doskonale znamy ten rynek. Naszą ambicją jest, aby współpracować tylko ze sprawdzonymi partnerami, których bogatą ofertę możemy z pełnym przekonaniem rekomendować naszym klientom. Takim bez wątpienia jest producent naczep i przyczep firma Kässbohrer, którego produkty cieszą się ogromnym uznaniem i bezawaryjnością wśród przedsiębiorców. Wspólna oferta pozwoli nam dotrzeć zarówno do naszych klientów, jak i partnerów niemieckiego dostawcy – powiedział Paweł Bojko, wiceprezes EFL i prezes zarządu EFL Finance.

– Jako Kässbohrer z dumą oferujemy naszym klientom najszerszą gamę produktów w Europie. Kässbohrer spełnia potrzeby swoich klientów dzięki najwyższej jakości pojazdom i szerokim usługom posprzedażnym, a teraz w ramach naszych usług K-Finance jesteśmy dumni, że możemy współpracować z EFL Finance, aby przedstawić najkorzystniejsze i konkurencyjne uzupełniające rozwiązania finansowe. Co więcej, cieszymy się, że możemy zintegrować naszego autoryzowanego dealera Hydro-Truck i partnera Moobilo również z tym programem finansowym. Dzięki naszemu dynamicznemu, dedykowanemu zespołowi Kässbohrer Polska będziemy nadal spełniać oczekiwania naszych klientów – powiedział Jakub Dolaniecki, Country Manager Kässbohrer Polska.

 

Autoryzowany dealer Kässbohrer, firma Hydro-Truck istnieje na rynku od 1999 roku. Swoją działalność rozpoczęła od montażu i serwisu kompresorów do rozładunku materiałów sypkich, aby następnie świadczyć pełne spektrum usług dla przemysłu silotransportu: od remontu po sprzedaż nowych i używanych przyczep.

– Ideą firmy jest ciągły rozwój i dostarczanie nowych rozwiązań dla naszych klientów, dlatego grupa Hydro-Truck działa także w innych branżach od pomocy prawnej po likwidację szkód w instalacjach fotowoltaicznych. Kolejnym krokiem jest nawiązanie współpracy w ramach programu K-Finance z Käessbohrer i EFL. W ten sposób umożliwiamy naszym klientom uzyskanie  potrzebnego finansowania w naszej siedzibie. Wierzymy, że oferta, z którą wchodzimy na rynek jest konkurencyjna i spełnia oczekiwania naszych klientów – powiedział Zbigniew Sitkowski, prezes Hydro-Truck w Polsce.

Umowa ramowa pomiędzy EFL a Kässbohrer została podpisana pod koniec 2020 roku. EFL został partnerem finansowym trzech podmiotów: Kässbohrer, Hydro-Truck i Moobilo.

EFL to jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm leasingowych w Polsce – w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Leasingodawca w roku pandemii poradził sobie znacznie lepiej niż branża. W 2020 roku firma sfinansowała leasingami i pożyczkami aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł, co stanowi niewielki 0,7-procentowy spadek w porównaniu do roku poprzedniego. Jednocześnie rynek odnotował spadek rok do roku o ponad 10 proc. Z prawie 10-procentowym udziałem w rynku firma jest jednym z głównych graczy w segmencie samochodów ciężarowych.

Założona w 1893 roku firma Kässbohrer jest jednym z wiodących producentów naczep i oferuje najszerszy asortyment swoim klientom w ponad 55 krajach. Kässbohrer ma 4 zakłady produkcyjne, które znajdują się w Goch i Ulm w Niemczech, Tula w Rosji i Adapazari w Turcji. Kässbohrer posiada punkty sprzedaży w całej Europie oraz oferuje szerokie usługi posprzedażowe na całym świecie.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdź oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta