Przed wzięciem przedmiotu w leasing warto szczegółowo zapoznać się z zapisami umowy. Pozwoli to być świadomym jej najważniejszych zasad, czasu trwania, opłat i prowizji, a także praw oraz obowiązków obu stron.
Tarcza antykryzysowa to pakiet przepisów umożliwiających pracownikom i przedsiębiorcom zminimalizowanie finansowych skutków epidemii koronawirusa. Czasami trudno odnaleźć się w szczegółach, dlatego przedstawiamy przewodnik, w którym przybliżamy najważniejsze założenia poszczególnych rozwiązań.
Od 1 czerwca 2020 roku miały zacząć obowiązywać zmiany w Kodeksie Cywilnym w zakresie uprawnień osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Na ich mocy, w dużym uproszczeniu, przedsiębiorca ma być traktowany jak konsument.
Innowacje są katalizatorem, który pozwala przedsiębiorstwom efektywnie działać w realiach zmian gospodarczych oraz wyróżnić się na tle konkurencji. Dowiedz się, ile polskich firm proponuje nowe produkty i usługi swoim klientom, a także jak sytuacja wygląda w pozostałych krajach Europy.
Przedsiębiorcy rozważający sfinansowanie środka trwałego za pomocą leasingu mogą spotkać się z pojęciem czynszu inicjalnego. Co warto o nim wiedzieć?
Prowadzenie firmy wymaga realizacji wielu procesów biznesowych, które często wykraczają poza podstawowy obszar jej działalności. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest wtedy outsourcing pracowniczy.
Samodzielna zmiana wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej? Tak, to możliwe! Takie rozwiązanie jest dostępne w ramach Leasingu Swobodnego EFL.
O polskim samochodzie elektrycznym mówi się już od kilku lat. Prototypu i szczegółowych danych wyczekują wszyscy fani motoryzacji i nowych technologii.
Systemy GPS oraz kamery samochodowe pozwalają pracodawcy monitorować sposób przemieszczania się pojazdem służbowym przez pracownika. Ich założenie w aucie jest zgodne z prawem jedynie przy spełnieniu określonych warunków.
Samozatrudnienie może sygnalizować obecność ducha przedsiębiorczości w dynamicznych i innowacyjnych gospodarkach. Sprawdzamy, w których krajach UE jest najwięcej takich pracowników oraz jak Polska wypada na tle pozostałych państw.
Otrzymanie leasingu wiąże się z koniecznością spełnienia niewielu formalności. W artykule wskazujemy, jakie są warunki uzyskania leasingu i kto może z niego skorzystać.
Aby praca zdalna przyniosła zadowalające efekty i nie odbiła się na efektywności wykonywanych zadań, konieczne jest wdrożenie kilku rozwiązań.
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.