7 sierpnia 2020

Biuro przyszłości – poznaj jego 5 cech

Pełne najnowocześniejszych technologii, zielone, a przede wszystkim przyjazne pracownikom – zaprojektowane z myślą o ich potrzebach. Coraz więcej mówi się już nie tylko o ekologicznych rozwiązaniach, które powinny zostać wprowadzone w przestrzeni biurowej, ale o biurach przyszłości. Przekonajmy się, co je wyróżnia.

 

Human-centric office

Zgodnie z tym trendem, najważniejszy jest człowiek, czyli każdy pracownik. Istotne jest zaspokojenie jego potrzeb fizycznych, jak i psychicznych. Zaczynając od komfortu fotela i biurka, rodzaju oświetlenia, kończąc na jakości powietrza i odpowiedniej temperaturze.

 

Prawie jak w domu

Coraz częściej stawia się na udomowione przestrzenie, które dalekie są od typowych korporacyjnych wnętrz, kojarzących się przede wszystkim z chłodnym kolorem ścian i ogromnymi open-space’ami.

W biurach przyszłości pracownicy znajdą wygodne kanapy i stylowe meble. Przestrzenie do pracy sąsiadują z pokojami przeznaczonymi do odpoczynku, w których można się zdrzemnąć, medytować czy podjąć aktywność sportową. Otwarte kuchnie zachęcają do wspólnego gotowania i integracji. W większych biurach mieszczą się również specjalne pomieszczenia dla dzieci pracowników czy też ich ukochanych czworonogów, restauracje i bary, w których można odetchnąć po całym dniu pracy.

 

Internet of Things

W biurach przyszłości nie może zabraknąć rozwiązań bazujących na Internecie Rzeczy. Nowoczesne rozwiązania i gadżety mają pomóc pracownikom dostosowywać przestrzenie do swoich potrzeb i preferencji. Ułatwiają komunikację z innymi, pomagają w synchronizacji danych, a przede wszystkim, dzięki automatyzacji, pomagają zaoszczędzić czas.

 

Zielone przestrzenie

To już nie tylko biura wypełnione doniczkami z pięknymi kwiatami. To miejsca energooszczędne, w których dba się o segregację odpadów. To także budynki, które powstały z materiałów poddanych recyklingowi.

 

Rozproszone środowisko pracy

Środowisko pracy obejmuje już nie tylko biuro przyszłości, ale również mieszkania pracowników i  przestrzenie coworkingowe – wszelkiego rodzaju miejsca, które pozwalają na pracę zdalną. Pracodawcy muszą pamiętać o zagwarantowaniu odpowiednich narzędzi i oprogramowania, które pozwolą łączyć różne style pracy i umożliwią pracownikom pełną mobilność.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta