6 maja 2019

5 pomysłów na ekologiczne biuro

W czasach, gdy ekologia zaczyna być dla społeczeństwa coraz ważniejsza, a odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy, zdaje się wreszcie mieć duże znaczenie, warto pomyśleć o wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań również w biurze, w miejscu, gdzie wciąż spędzamy dużo czasu. Ekologiczne podejście do przestrzeni biurowej to korzyść nie tylko dla otoczenia, ale również korzyść finansowa dla pracodawcy – tego typu rozwiązania są niejednokrotnie związane ze znaczną oszczędnością finansową oraz wizerunkową (być eko, to być odpowiedzialnym i świadomym).

 

Ekologiczne podejście do zapewnienia energii

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych na dachu biura nie tylko pomoże ograniczyć wydatki, ale będzie przyjazne dla środowiska – to rozwiązanie zmniejsza również poziom hałasu. Czysta energia, a także czysta oszczędność. Wykorzystanie niemalże nieograniczonej energii słonecznej pozwala na swoistą niezależność. Podwyżki cen prądu? To może przestać dotyczyć Twojej firmy!

 

Ekologiczne podejście do ogrzewania

Ci, którzy mieli taką możliwość, wybrali na siedzibę biura budynki o certyfikacie BREEAM/LEED czy w standardzie pasywnym, jednak nie każdemu udaje się zrealizować taki plan. Wtedy trzeba myśleć o innych rozwiązaniach. Większe firmy mogą rozważyć zainwestowanie w ekologiczne pompy ciepła nieemitujące CO2 lub kotły kondensacyjne, których produktami spalania są np. para wodna i dwutlenek węgla, przechodzące ze stanu gazowego w ciekły, zwracając ciepło utajone.

 

Energooszczędność w biurowej codzienności

Nie chodzi jedynie o wymianę żarówek czy wyłączanie urządzeń przy opuszczaniu firmy, ale przede wszystkim wybieranie sprzętów energooszczędnych, oznaczonych odpowiednimi etykietami. Warto wyposażyć kuchnię w urządzenia o odpowiedniej klasie energetycznej – o jak najmniejszym zużyciu energii. Zamontowanie czujników ruchu sterujących oświetleniem również będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Firma pod szyldem zero waste

Zero waste to nie tylko modne określenie, ale odpowiedzialne podejście do zarządzania odpadami, a co za tym idzie – do dbałości o środowisko. W biurze powinien znaleźć się dystrybutor wody pitnej, co pozwoli ograniczyć ilość plastikowych odpadów. Warto również pomyśleć o odpadach papierowych i w miarę możliwości ograniczać wykorzystanie papieru. Skanowanie zamiast drukowania, korzystanie z korespondencji elektronicznej, czyli generalnie unikanie drukowania, to podstawowe kroki. Rozwiązań zero waste jest wiele, a każda firma znajdzie odpowiednie dla siebie.

 

E-flota

Zainwestowanie we flotę składającą się z aut elektrycznych pozwoli zaoszczędzić nie tylko na ich eksploatacji. Oszczędzi też środowisko. Auta ekologiczne to coraz mocniejszy, bo dynamicznie rozwijający się, filar motoryzacji. Nawet w obliczu poniesienia większych kosztów w momencie zakupu, e-auta przyniosą w perspektywie czasu dużo korzyści. Mniej CO2, więcej dobrego dla otoczenia.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń
801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę
Znajdz oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X