ABC LEASINGU – co można wziąć w leasing?
Większość przedsiębiorców leasing kojarzy głównie z samochodami, jednak możliwości jest znacznie więcej. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przegląd mniej typowych rzeczy, które można wziąć w leasing.
Iphone X w leasingu
Rzadko bywasz w biurze i nie wyobrażasz sobie bycia offline? Koniecznie zapoznaj się z możliwościami leasingu sprzętu elektronicznego. Smartfony, tablety czy notebooki jak najbardziej mogą być przedmiotem leasingu – to w końcu Twoje narzędzia pracy. Zyskasz na tym nowoczesny, wydajny sprzęt bez konieczności jednorazowego ponoszenia wysokich kosztów, które mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Zamiast tego możesz wybrać wygodną, stałą ratę w ramach umowy leasingowej.
Samolot lub statek
Komfortowa sofa
Potrzebujesz wygodnych mebli biurowych? Żaden problem! Krzesła, stoły, biurka, a nawet elegancką kanapę możesz nabyć w formie leasingu. Takie rozwiązanie z pewnością docenią właściciele kawiarni, restauracji czy szkół, a także każdy, kto lubi podążać za modą i gustami klientów. W końcu dobrze urządzone, nowoczesne biuro to doskonała wizytówka firmy i przyjemne miejsce do pracy.
Sprzęt sportowy
Prowadzisz siłownię albo klub fitness? Twoi klienci z pewnością docenią możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu wysokiej klasy. Takie wyposażenie to bardzo poważny koszt, jednak i tu z pomocą przychodzi leasing. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo wymienisz zużyty sprzęt bez narażania się na jednorazowy wydatek. W podobny sposób swoje biznesy mogą doposażać również właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich itp.
Leasing ekspresów do kawy
Co jeszcze można wziąć w leasing?
Niemal wszystko, co służy do pracy, może stać się przedmiotem leasingu. Możliwości są praktycznie nieograniczone: od środków transportu (samochody, ale też autobusy, rowery czy motocykle), przez różne elementy wyposażenia biura, magazynu czy lokalu (np. maszyny poligraficzne, urządzenia czyszczące), aż po środki niematerialne (takie jak oprogramowanie lub pracownicy zatrudnieni za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej).
Tak to wygląda w teorii, jednak w praktyce najczęściej finansowane są pojazdy lekkie (48% w 2018 roku wg danych ZPL), w drugiej kolejności transport ciężki (25%), następnie maszyny i urządzenia (21%), na samym końcu zaś nieruchomości i inne przedmioty.
Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera!
Spodobał Ci się artykuł i chcesz otrzymywać więcej ciekawych treści?
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi artykułami i raportami specjalnymi, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes.