Zdecydowana większość przedsiębiorców i przedsiębiorczyń w Polsce pracuje dłużej niż przyjęte społecznie 8 godzin dziennie. Najbardziej pracochłonne są najmniejsze biznesy.
Bezpieczeństwo i wygoda, oszczędność czasu i swoboda podejmowania decyzji – jest wiele powodów, dla których Polacy coraz chętniej korzystają z zakupów i zamówień z dostawą. Pandemia spowodowała w tej dziedzinie życia prawdziwą rewolucję. Rynek usług kurierskich wówczas niesamowicie się rozpędził i nie wydaje się, by miał się zatrzymać.
Przystąpienie do Unii Europejskiej, które oficjalnie odbyło się 1 maja 2004 roku, było jednym z najbardziej doniosłych wydarzeń w historii Polski po 1989 roku – ten fakt nie budzi wątpliwości niezależnie od tego, czy ocenia się go in plus, czy in minus.
Transport już od dłuższego czasu jest przedmiotem szczególnej uwagi instytucji unijnych w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Nic dziwnego – odpowiada za ok. ¼ całkowitej emisji dwutlenku węgla w UE.
Polki zarządzające firmami uważają siebie z bardziej kreatywne i wielozadaniowe niż Polacy.
W małych i średnich przedsiębiorstwach nie poświęca się zbyt wiele czasu na edukowanie pracowników zarówno w zakresie ochrony urządzeń, jak i zabezpieczenia danych.
Transformacja energetyczna przestała być marzeniem ekologów. Stała się koniecznością, z którą każdy z nas musi się liczyć. Często dosłownie, ze względu na rosnące koszty paliw kopalnych.
W 13. edycji raportu z cyklu „Pod lupą” zbadaliśmy etapy rozwoju firm w Polsce, ich tempo oraz czynniki, które determinują przechodzenie z fazy mikro, małej, aż do średniej firmy.
W ostatnich miesiącach zrobiło się niezwykle głośno o sztucznej inteligencji (SI). Przede wszystkim ze względu na dostępność czata GPT. Poruszenie wywoływały również premiery kolejnych innowacyjnych maszyn i zaawansowanych robotów humanoidalnych.
Bez wątpienia sektor transportu ma znaczny udział w emisji gazów cieplarnianych i konieczne jest efektywne wsparcie transformacji transportu ciężarowego. Czy należy dążyć do jak najszybszej dekarbonizacji transportu?
Transport odgrywa ogromną rolę w handlu, branżach przetwórczych oraz budownictwie. Przewozy długodystansowe generują coraz większy popyt na nowoczesny sprzęt. Jaka przyszłość czeka branżę transportową w Polsce? Zapraszamy do lektury raportu!
Przemysł maszyn i urządzeń jest jedną z ważniejszych gałęzi każdej gospodarki. Ma znaczenie strategiczne, w końcu odpowiada za tworzenie narzędzi, dzięki którym pozostałe branże mogą się rozwijać. Jak wygląda rynek maszyn i urządzeń w Polsce?
Wspieramy firmy korzystnymi rozwiązaniami finansowymi dopasowanymi do ich potrzeb, branży i dynamicznie zmieniającego się rynku.
Sposób finansowania Twojego biznesu - to także skuteczna alternatywa dla leasingu.
Chcesz ubezpieczyć leasingowany samochód lub maszynę? Poznaj bogatą ofertę ubezpieczeń EFL Finance!
Faktoring to nowoczesny instrument finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw.