14 stycznia 2019

Rekordowe zainteresowanie wynajmem długoterminowym aut

Stale rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym znalazło odzwierciedlenie w liczbach – trzeci kwartał tego roku był rekordowy!

O sukcesie poinformował Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) i poparł tę informację konkretnymi danymi. W trzecim kwartale 2018 roku liczba aut wynajętych od firm z branży Car Fleet Management wzrosła o 17% rok do roku. Jest to najwyższa wartość, jaką dotychczas odnotowano.

W komunikacie PZWLP czytamy dodatkowo, że “firmy z branży wynajmu długoterminowego w okresie od VII-IX 2018 r. zakupiły o blisko 37 proc. więcej nowych samochodów osobowych niż w tym samym okresie rok wcześniej”. Firmy zakupiły w tym czasie prawie 100 000 nowych samochodów osobowych, co oznacza, że aż 76% nowych aut sprzedanych w tym okresie trafiło do firm zajmujących się wynajmem długoterminowym.

PZWLP podkreśla, że wciąż z takiej formy finansowania pojazdu najczęściej korzystają duże firmy i międzynarodowe korporacje, a udział małych i średnich przedsiębiorstw w rynku jest wciąż stosunkowo niski. Daje to nadzieję, że w przyszłości rynek będzie się dalej dynamicznie rozwijał, stymulowany rosnącym potencjałem MŚP.

Komunikat PZWLP również nastraja optymistycznie: “Patrząc na tempo wzrostu bieżącej sprzedaży aut w wynajmie długoterminowym, od dłuższego czasu obserwujemy także inny ważny trend, a mianowicie, że liczba samochodów kupowanych na potrzeby wynajmu długoterminowego rośnie znacznie szybciej niż liczba aut kupowanych ze środków własnych, na kredyt i z wykorzystaniem klasycznego leasingu finansowego.”

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X