14 stycznia 2019

Rekordowe zainteresowanie wynajmem długoterminowym aut!

Stale rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym znalazło odzwierciedlenie w liczbach – trzeci kwartał tego roku był rekordowy!

O sukcesie poinformował Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) i poparł tę informację konkretnymi danymi – w trzecim kwartale 2018 roku liczba aut wynajętych od firm –z branży CFM wzrosła o 17% rok do roku i jest to najwyższa wartość jaką dotychczas odnotowano. W komunikacie PZWLP czytamy dodatkowo, że “firmy z branży wynajmu długoterminowego w okresie od VII-IX 2018 r. zakupiły o blisko 37 proc. więcej nowych samochodów osobowych, niż w tym samym okresie rok wcześniej”. Firmy zakupiły w tym czasie prawie 100 000 nowych samochodów osobowych, co oznacza, że aż 76% nowych aut sprzedanych w tym okresie trafiło do firm zajmujących się wynajmem długoterminowym.

PZWLP podkreśla, że wciąż z takiej formy finansowania pojazdu najczęściej korzystają duże firmy i międzynarodowe korporacje, a udział małych i średnich przedsiębiorstw w rynku jest wciąż stosunkowo niski. Daje to nadzieję, że w przyszłości rynek będzie się dalej dynamicznie rozwijał, stymulowany rosnącym potencjałem MŚP.

Komunikat PZWLP również nastraja optymistycznie – “Patrząc na tempo wzrostu bieżącej sprzedaży aut w wynajmie długoterminowym, od dłuższego czasu obserwujemy także inny ważny trend, a mianowicie, że liczba samochodów kupowanych na potrzeby wynajmu długoterminowego rośnie znacznie szybciej niż liczba aut kupowanych ze środków własnych, na kredyt i z wykorzystaniem klasycznego leasingu finansowego.”

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń
801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę
Znajdz oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X