11 września 2019

5 benefitów pozapłacowych, które zachwycą Twoich pracowników

Zajęcia sportowe, prywatna opieka medyczna, kursy językowe, a może wszystkiego po trochu? Poznaj 5 pozapłacowych benefitów, którymi możesz nagrodzić swój zespół. Warto, ponieważ zadowoleni i uśmiechnięci pracownicy osiągają lepsze wyniki i pozytywnie postrzegają swoją firmę.

 

Karta sportowa

zajecia yogi dla pracownikowBez atrakcyjnych benefitów pozapłacowych coraz trudniej zatrzymać największe talenty w firmie. Dlatego warto śledzić, jakie dodatkowe korzyści proponują konkurencyjne marki, a następnie wprowadzić je również u siebie (a najlepiej zaoferować coś więcej). Standardem stały się już karnety na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Pozwalają korzystać z wielu obiektów sportowych, na przykład siłowni, basenów, szkół tańca, albo studia jogi. W zależności od wybranej opcji abonamentowej, taką kartę można zaproponować nie tylko samym pracownikom, ale również ich bliskim czy znajomym.

 

Prywatna opieka medyczna

kobieta w prywatnej przychodni medycznejPopularnym benefitem proponowanym przez pracodawców stały się również pakiety z prywatną opieką medyczną. Najczęściej ich zakres jest uzależniony od wybranego dostawcy i potrzeb pracowników. Zwykle można liczyć na dostęp do różnorodnych lekarzy specjalistów oraz korzystać z kluczowych badań. W zależności od wybranej opcji abonamentowej, taką opieką można również objąć członków rodziny pracownika. Co ważne, z usług medycznych można korzystać również na wakacjach czy podczas podróży służbowej.

 

System kafeteryjny

kobiety ogladaja film w kinieCiekawą alternatywą dla karty sportowej i medycznej jest system kafeteryjny. Na czym polega to rozwiązanie? Pracownicy otrzymują od pracodawcy określoną pulę punktów. Następnie sami decydują, które z dostępnych benefitów chcą wybrać (według swoich potrzeb czy zainteresowań). Najczęściej mogą się zdecydować na zajęcia sportowe, wyjście do kina lub teatru, bilety na koncerty, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie kształcenia, a nawet wypoczynku. Takie rozwiązanie ma jedną ważną zaletę – dzięki niemu pokazujemy pracownikowi, że liczymy się z jego zdaniem.

 

Inwestycja w wiedzę

pracownicy biora udzial w szkoleniuKompetencje pracowników mogą decydować o tempie rozwoju firmy, a także o jej silnej pozycji na rynku. Dlatego inwestowanie w wiedzę i umiejętności zespołu to przykład benefitu, który zapewnia obustronne korzyści. Możliwości jest wiele – od opłacenia szkolenia specjalistycznego czy kursu językowego, po dofinansowanie studiów podyplomowych, certyfikatów, a nawet prawa jazdy. Dodatkowo inwestując w pracownika pokazujemy mu, że widzimy w nim potencjał i chcemy z nim współpracować w dłuższej perspektywie czasu.

 

Wyjazdy integracyjne

wyscig w workach na wyjezdzie integracyjnymWarsztaty kreatywne, sportowa rywalizacja, bliższe lub dalsze wycieczki – to popularne sposoby na zbliżenie do siebie pracowników i związanie ich z firmą. Od czego zacząć? Od określenia miejsca wyjazdu, głównej atrakcji, a przede wszystkim celu – czy ma to być zwiększenie zaufania, kreatywności, a może lepsza komunikacja. Takie wydarzenia warto organizować cyklicznie – na przykład raz na kwartał. Jeżeli barierą organizacyjną jest czas, warto sięgnąć po wsparcie wyspecjalizowanych firm, które od początku do końca je zorganizują.

 

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X