23 maja 2019

Czyszczenie i renowacja butów – czy da się na tym zrobić biznes?

Może się wydawać, że pewne profesje odeszły w niepamięć. Nic bardziej mylnego! Pucybut, czyli zawód polegający na czyszczeniu obuwia ewoluował i ma się bardzo dobrze. Przykładem jest wrocławska firma Pucybuty.

 

Od pucybuta do milionera

 

Pomysły na Pucybuty narodził się z obserwacji rynku. Właściciele dostrzegli niszę do zagospodarowania – brakowało miejsc, w których można odnowić buty. Jednocześnie zauważyli potrzeby klientów – wielu z nich nie ma czasu na czyszczenie obuwia, jednak zależy im na pozytywnym wizerunku.

 

Właściciele zaczęli od odnawiania własnych butów, a zdjęcia metamorfoz publikowali w internecie. Tak zdobyli pierwszych klientów. Firma Pucybuty szybko odniosła sukces – w pewnym momencie miała tylu klientów, że musiała wstrzymać przyjmowanie zamówień. Konieczne było zwiększenie liczby pracowników i powiększenie zakładu. Obecnie marka zatrudnia 6 osób.

 

Firma działa stacjonarnie przy ulicy Sokolniczej we Wrocławiu. Mimo to z jej oferty można skorzystać na terenie całej Polski, właściwie bez wychodzenia z domu. Wystarczy napisać do firmy i wysłać zdjęcie obuwia w celu wycenienia usługi. Buty można dostarczyć osobiście lub wysyłkowo.

 

Spa dla butów

 

Działalność firmy można porównać do spa dla butów. Pucybuty proponują mycie obuwia specjalistycznymi kosmetykami, usuwanie plam czy konserwację. Ceny rozpoczynają się do 49 zł. Natomiast z renowacji można skorzystać od 119 zł – obejmuje zarówno czyszczenie zabrudzeń, jak i odświeżenie koloru oraz, w miarę możliwości, poprawę kondycji materiału.

 

Ciekawą propozycją jest personalizacja obuwia w różnej postaci – od zmiany koloru buta czy pojedynczych elementów, aż do dużych zmian z unikatowym projektem pary, której nie ma nikt w Polsce. Jak przystało na pucybutów w ofercie nie mogło zabraknąć pastowania (w tym pozbycia się rys lub płytkich rozerwań), ale też bielenia podeszwy.

 

Pucybuty to marka, której bardzo bliska jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Firma zasłynęła w całej Polsce ze stałej, całorocznej akcji zbierania, czyszczenia i przekazywania potrzebującym używanych butów. W efekcie przeszło 2000 par trafiło już do Schroniska Św. Brata Alberta dla bezdomnych. Za takim przykładem poszły inne firmy, które organizują podobną pomoc potrzebującym.

 

Jak przyznają przedstawiciele Pucybuta, dzięki akcji charytatywnej firma ma więcej zapytań o czyszczenie, naprawę i renowację obuwia. To przełożyło się na wzrost liczby klientów. Każdego miesiąca z oferty Pucybutów korzysta około 1000 osób. To obecnie jedyna taka firma we Wrocławiu. W całej Polsce zakładów o podobnej profesji jest około 10.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X