23 września 2019

Czy SDI doprowadzi do rewolucji na rynku?

W czasach, w których niemal przymusem jest nadążać za dynamicznym rozwojem technologii, biznes powinien stać się pierwszym polem, w którym warto – a nawet trzeba – trzymać rękę na pulsie.

Infrastruktura definiowana programowo (SDI) to technologia, która realnie pozwala napędzić biznes, powodując jednocześnie jego przemodelowanie. Cyfryzacja jest nieunikniona, zaś dane mnożą się w sposób nieograniczony, co wymaga sprawnego działania. Nie tylko pod kątem stałego polepszania i poszerzania oferty swojej firmy, ale także śledzenia działań konkurencji.

Mimo świadomości tego, co czeka polskie organizacje, wciąż nie widać masowego wdrażania infrastruktury definiowanej programowo. Skąd takie podejście? Czy to brak cyfrowego zaufania? Obawa przed tak dogłębną zmianą w firmie?

A jednak jedno jest oczywiste – szybkość reakcji, zmiany kierunków rozwoju biznesu jest ogromnie ważna w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Działy IT mają pełne ręce roboty. Powinny bowiem stale ewoluować, zapewniać przedsiębiorstwom dostęp do własnych, samoobsługowych chmur.

Dążenie do wyższego poziomu automatyzacji to nie lada wyzwanie, ale odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie SDI, która jest nieuniknionym etapem rozwoju nowoczesnego, sprawnie działającego przedsiębiorstwa. Polskie firmy są przyzwyczajone do dotychczas stosowanych rozwiązań, dlatego ich świadomość dotycząca SDI jest niezbyt rozbudowana, z drugiej strony występuje obawa, że infrastruktura definiowana programowo zawłaszczy miejsca pracy. Nie chodzi jednak o zastępowanie pracowników, a ułatwienie im wypełniania codziennych obowiązków i oszczędność ich czasu.

Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie infrastruktury definiowanej programowo ma przede wszystkim wiele zalet, do których należą m.in.: automatyzacja procesów (oszczędność czasu i zmniejszenie błędów ludzkich), wzrost bezpieczeństwa i zachowanie ciągłości pracy, szybsze wdrażanie nowości. Infrastruktura może być także dopasowana do konkretnych i obecnych potrzeb przedsiębiorstwa. SDI umożliwia firmom zwinny i sprawny rozwój na poziomie, jaki był nie do osiągnięcia wcześniej. Może warto działać, gdy konkurencja nie śpi?

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X