11 grudnia 2019

4 porady, dzięki którym 2020 będzie rokiem sukcesu Twojej firmy

Nowy rok będzie należeć do Ciebie i do Twojego biznesu! Dowiedz się, jak skutecznie wprowadzić zmiany, dlaczego sukces pracowników to sukces firmy oraz kiedy jest najlepszy moment na nowe inwestycje.


Postaw sobie cel

Myśląc o zmianach w nadchodzącym roku, warto rozpocząć od pytania – dlaczego są potrzebne oraz co chcemy dzięki nim osiągnąć. Dobrym startem będzie rozpisanie obecnej sytuacji firmy oraz wyraźne określenie miejsca-celu, w którym chcemy się znaleźć pod koniec 2020 roku. Mając klarownie zdefiniowaną wizję, łatwiej przekażemy ją innym osobom. Warto tutaj dokładnie rozpisać odpowiedzialność poszczególnych pracowników oraz pozytywnie ich nastawić do wspólnych wyzwań (w końcu zmiany przyniosą korzyści dla całego zespołu). Niezbędnym elementem jest udostępnienie narzędzi, które pomogą w osiągnięciu celów – tutaj doskonale sprawdzają się różnego rodzaju szkolenia i kursy.

 

Uwierz w innych

Szkolenia to tylko jeden z przykładów, w jaki sposób można rozwijać kompetencje pracowników. Prostym rozwiązaniem jest również delegowanie zadań-wyzwań. Początkowo niewielkich – pod nadzorem szefa lub managera działu. Z czasem coraz większych, wymagających pełnej odpowiedzialności. Warto, ponieważ to właśnie dzięki ludziom i ich pomysłom przedsiębiorstwo ma szansę rozwinąć się na nowych płaszczyznach. Przy tym wszystkim wzrastają morale pracowników, którzy czują się docenieni i mocniej związani z firmą. Takie rozwiązanie niesie za sobą jeszcze jedną ważną korzyść – „delegujący” zyskuje czas na inne zadania.

 

Zaistniej w nowych miejscach

Jeżeli o rozwoju biznesu myślimy poważnie, warto zatrudnić specjalistę, który nam pomoże w zaistnieniu i wypromowaniu się w miejscach, w których do tej pory nie byliśmy dostępni.  Ulotki i reklamy prasowe przechodzą do przeszłości. Dlatego warto sięgnąć po dobrodziejstwa, które daje PR, reklama czy marketing. Produkt jest unikatowy w swojej klasie? Niech świat się o tym dowie! Jest jednym z wielu? Niech mówi się o nim jak najwięcej i jak najczęściej. Warto, ponieważ klienci zdecydowanie chętniej korzystają z tych marek, które cieszą się dobrą reputacją. „Zaistnienie” można jeszcze rozumieć w zupełnie inny sposób – rozpoczęcie działalności na nowych rynkach (lokalnych czy nawet międzynarodowych).

 

Nie czekaj na lepszy moment

Sprzęt, który nadąża za potrzebami pracowników, ale też za duchem przyszłości to podstawa rozwoju firmy. Plany dotyczące takich inwestycji często odkładane są na „kiedyś”. W końcu okazuje się, że wspomniane „kiedyś” przesuwa się w czasie (albo nigdy nie nadchodzi), a firma stoi w miejscu. Tymczasem warto działać od razu – „teraz”. Doskonałą metodą realizowania swoich planów jest leasing. Leasingodawca pozwala korzystać z danego przedmiotu (np. samochodu, sprzętu, oprogramowania, pracowników) przez ustalony w umowie czas w zamian za ustalone opłaty, które można wrzucić w koszty działalności. Czynsze mogą być lub swobodne – można samodzielnie zmieniać wysokość rat.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X