2 listopada 2018

EFL zwycięzcą w konkursie Well Power 2018

EFL został laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Well Power 2018. Firma zdobyla pierwsze miejsce w katergorii „duża firma” ex aequo z Medicover Polska. Celem konkursu jest jest promowanie idei wellbeingu w organizacji oraz wyłonienie najlepszych praktyk w tym obszarze. Leasingodawca został wyróżniony za program „Doładuj Baterie”, umożliwiający pracownikom rozwój w obszarze zarządzania energią z ciała, umysłu, emocji oraz misji i wizji życiowej.

Celem, który sobie postawiliśmy tworząc nowy program, było stworzenie kompleksowego projektu wellbeingowego dla wszystkich pracowników. Chcieliśmy ich wspierać nie tylko w rozwoju kompetencji zawodowych, ale również w ich całościowym rozwoju. Tak powstała inicjatywa „Doładuj Baterie”, która jest odpowiedzią na pytanie jak lepiej radzić sobie w pędzącym swiecie.   Chcemy budować trwały i zgrany zespół współpracowników. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w pracowników jest inwestycją długofalową i strategiczną. Po ponad roku od uruchomienia programu widzimy, że zaproponowane inicjatywy przyczyniają się nie tylko do większej  efektywności oraz zadowolenia pracowników, ale również są skuteczną zachętą dla kandydatów, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu. Wyróżnienie Well Power 2018 jest dla nas dodatkowym potwierdzeniem, że  podjęta w Grupie EFL inicjatywa była krokiem w dobrym kierunku” – powiedziała Liwia Kwiecień, Członek Zarzadu ds. HR w EFL.

„Doładuj Baterie” to kompleksowy program wellbeingowy dla wszystkich pracowników EFL, realizowany od 2017 roku.

Obejmuje on cztery obszary działania:

 1. Body,
 2. Mind,
 3. Emotions,
 4. Human Spirit.
W sferze ciała firma proponuje różnego rodzaju aktywności sportowe i inne prozdrowotne działania, takie jak Dzień bez Windy, Owocowe Czwartki, dofinansowanie do treningów sportowych czy udział w zawodach.

Obszary Mind i Emotions to cykl warsztatów z zarządzania energią z umysłu i emocji, m.in. jak zostać managerem dobrego nastroju, jak budować odporność na stres i przeciążenia.

W ramach obszaru Spirit, oprócz warsztatów SPIRIT POWER realizujących program oparty na głębokiej pracy własnej uczestników, są organizowane inicjatywy, których celem jest działanie na rzecz innych lub spędzanie czasu z rodziną w aktywny  i zaangażowany sposób.

Między innymi EFL zaprosił swoich pracowników do udziału w akcji „Zaczytani”, dzięki której zostało zebranych aż 837 książek dla dorosłych i dzieci, 72 gier i puzzli oraz filmy DVD. Firma zorganizowała również Dni Dawcy – Tydzień z Fundacją DKMS.

 „Na szczególną uwagę zasługuje udział wszystkich członków Zarządu oraz kadry menedżerskiej w projektach realizowanych w ramach programu Doładuj Baterie. Razem z pracownikami reprezentują firmę na zawodach sportowych – tworząc jeden team. Biorą aktywny udział w wewnętrznych wydarzeniach sportowych, w  warsztatach z zarządzania energią i angażują się w CSR-owe inicjatywy – zwraca uwagę Liwia Kwiecień. I dodaje: „W przyszłym roku planujemy dalszy rozwój projektu, chcemy wzbogacić go o nowe inicjatywy.

Lauratów pierwszej edycji konkursu „Well Power 2018” wybrała Kapituła, w skład której weszły znane autorytety w zakresie wellbeingu:

 • Małgorzata Czarnecka, Prezes Zarzadu Human Power,
 • dr Tomasz Dabrowski, Inicjator i Wiceprezes Think Tank Diversity Hub, Expert Diversity&Inclusion,
 • Anna Szczeblewska, Partner PwC,
 • Krzysztof Pokorski, Specjalista ds. CSR w PwC Polska,
 • Barbara Wawrzynek, Konsultant ds. wellbingu w środowisku biznsowym,
 • Katarzyna Kulig –Moskwa, Kierownik zespołu dydaktycznego ZZL w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu,
 • Nikolay Kirov, Dyrektor ds. strategii rozwoju Koźmiński Executive Businss School,
 • Ewa Walenda, Redaktor naczelna Personel i Zarządzanie .

Kapituła oceniała zgłoszenia konkursowe według takich kryteriów jak kompleksowość (ilu wymiarów wellbeingu dotyczy projekt), zasięg, grupy zaangażowania (cross-funkcyjność) m.in. poziom zaangażowania liderów biznesu, wpływ projektu na organizację – jaką zmianę może wywołać, wskaźniki efektywności projektu, różnorodność instrumentów, dopasowanie do potrzeb pracowników i biznesu, potencjał rozwoju projektu.

Organizatorem konkusru jest Infor Polska S.A., a partnerami PwC, Polskie Stowarzyszenie HR Busieness Partner, Biznes Tuba, Well.hr, hrpolska.pl, Diversity Hub. Wyróżnienie w konkursie zdobył również Credit Agricole Bank Polska.

Więcej w Biurze Prasowym

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X