15 października 2020

Postaw na własne studio graficzne

Własna firma – studio graficzne czy nawet niewielka agencja reklamowa – wydają się dla wielu osób idealnym rozwiązaniem i pomysłem na biznes. Świetnie jest być samemu sobie szefem, jednak otworzenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem wydatków i zobowiązań.

Przygotowaliśmy krótką listę rzeczy, w które będziesz musiał zainwestować już na samym starcie.

  1. Opracowanie własnej identyfikacji wizualnej – dzięki swoim umiejętnościom graficznym, zapewne zaoszczędzisz na przygotowaniu projektów, musisz jednak pamiętać o druku wizytówek, ulotek reklamowych czy wydaniu eleganckiego portfolio w formie papierowej.
  2. Stworzenie strony internetowej – własna strona pozwoli Ci w odpowiedni sposób wyeksponować Twoje najlepsze prace. Możesz na niej opisać swoje doświadczenie, dorobek zawodowy czy też pochwalić się nagrodami i certyfikatami. To Twoja wirtualna wizytówka, która z pewnością przyciągnie nowych klientów.
  3. Zakup sprzętu do biura – w zależności od tego, czy chcesz pracować sam czy planujesz stworzyć butikową agencję, musisz zakupić odpowiednią ilość sprzętu. Podstawią jest oczywiście wydajny komputer i monitor o wysokiej rozdzielczości, idealnym odwzorowaniu kolorów i równomiernym podświetleniu. Koszt zakupu samego monitora dla grafika to wydatek rzędu 4-8 tysięcy złotych. Za wydajny komputer stacjonarny zapłacisz od 3 do 7 tysięcy złotych.
  4. Mobilne biuro projektowe – nie zawsze będziesz pracował na miejscu. Czekają Cię delegacje i prezentacje projektów. Narzędziem do niezwykle produktywnej pracy jest z pewnością tablet z czułym rysikiem – przyda się przy rysowaniu, ale też przy zaawansowanej obróbce graficznej i retuszu. Rekomendowane tablety dla grafików można dostać już za 4-6 tysięcy złotych. Warto zainwestować również w laptopa, który z pewnością ułatwi spotkania z klientami. Graficy często sięgają po te marki Apple (5-12 tysięcy złotych) – przede wszystkim ze względu na wyświetlacz Retina, za sprawą którego obraz jest żywy i pełen kolorów.
  5. Specjalistyczne oprogramowanie – bez legalnych licencji nie ma mowy o prowadzeniu biznesu. Pakiet Adobe dla firm, w skład którego wchodzą trzy najpopularniejsze narzędzia (Photoshop, Illustrator, InDesign), wiąże się z comiesięcznym abonamentem w wysokości około 400 złotych.

Do tego dochodzą koszty utrzymania biura i prowadzenia własnej działalności. Lista jest dosyć długa, jednak wydatki nie muszą stanowić przeszkody do założenia czy rozbudowania własnego studia graficznego. Pomocny może okazać się leasing sprzętu IT i oprogramowania. Możesz napędzić swój biznes nowoczesnymi urządzeniami bez konieczności zadłużania się u znajomych czy sięgania po mniej korzystne rozwiązania.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta