1 października 2019

4 książki, które warto przeczytać przed otwarciem firmy

Jak przekuć pomysł na biznes w sukces? Przed założeniem firmy warto pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności. Poznaj 4 książki, które warto przeczytać.

 

Własna firma krok po kroku, Grzegorz Krzemień

Masz pomysł na firmę i zastanawiasz się, w jaki sposób przejść przez kolejne etapy jej rozwoju, omijając po drodze przeszkody? Cenne lekcje z prowadzenia własnego biznesu w Polsce można znaleźć w książce „Własna firma krok po kroku”. Jej autor, Grzegorz Krzemień, jest menedżerem który od lat z sukcesami działa w branżach internetowej i reklamowej. Posługując się przykładami proponuje konkretne rozwiązania. Szczegółowo omawia najważniejsze obszary rozwoju firmy w podziale na takie płaszczyzny jak Biznes i organizacja, Ludzie, Klienci, Ty (jako właściciel i zarządzający), Marketing oraz Branża. Swoje porady adresuje nie tylko do tych, którzy zaczynają w biznesie, lecz także do działających w nim od lat i nieustannie mierzących się z rynkowymi wyzwaniami.

 

Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości, Fred Kofman

Sukces wymaga współpracy – to myśl przewodnia książki „Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości”. Fred Kofman podpowiada, jak rozwijać ludzki potencjał, budować organizację będącą świadomą ludzką społecznością, działającą w oparciu o wspólny system wartości i zaangażowanie we wspólny cel (który łączy ludzi we wspólnym wysiłku). Pomaga stworzyć firmę opartą na autentycznym przywództwie, zdolną do rozwoju i wprowadzania innowacyjnych modeli działania. Przedstawione przez niego zasady w równym stopniu mogą znaleźć zastosowanie w życiu zawodowym, jak i prywatnym łącząc je w jedno, spójne i pełne satysfakcji życie. Zdaniem Peter Senge, cenionego eksperta rozwoju organizacji, to lektura obowiązkowa dla ludzi współczesnego biznesu.

 

Jednoosobowa firma, Danuta Młodzikowska

Jak krok po kroku zarejestrować firmę? Jak zdobyć pieniądze na start? Jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Czy lepiej płacić podatek liniowy czy według skali podatkowej? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania dla początkujących przedsiębiorców można znaleźć w poradniku „Jednoosobowa firma”. Książka Danuty Młodzikowskiej jest wykorzystywana jako podstawowy materiał szkoleniowy na kursach dla osób chcących założyć własną firmę. Zawiera wszystkie ważne zagadnienia w zakresie rejestracji działalności gospodarczej, prowadzenia rachunkowości, rozliczania podatku dochodowego i podatku VAT, składania deklaracji podatkowych i ZUS, a także odliczania ulg podatkowych. Całość została napisana w prostym, przystępnym języku.

 

Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie, Grzegorz Kubera

Kolejna książka to doskonała pozycja dla osób, którym marzy się własny biznes, ale powstrzymują je dotychczasowe zobowiązania zawodowe. Autor podpowiada, jak przejąć inicjatywę, ponieważ – jak zauważa – naturą człowieka jest działanie, a nie dostosowywanie się do zaistniałych sytuacji. Tłumaczy dlaczego i jak każdy z nas może zacząć pracować nad własną firmą, nawet jeśli ma już zobowiązania finansowe czy jest w wieku 50+. Wyjaśnia jak w obecnych czasach zerwać z pracą na etacie i płynnie przejść do rozwijania własnego przedsięwzięcia, zachowując przy tym odpowiedzialność. Poza tym przedstawia sprawdzone i możliwe do odwzorowania „przeskoki” ludzi, którym udało się zrezygnować z etatu i zaczęli rozwijać własny biznes.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X