Przez 30 lat na polskich drogach zmieniło się bardzo dużo. Polacy na początku lat 90. jeździli fiatami i polonezami. Dzisiaj królują toyoty i skody. 5-krotnie przybyło samochodów, a 10-krotnie dróg szybkiego ruchu. I choć statystycznie nie jesteśmy już „milionerami”, stać nas na ponad 2 razy więcej paliwa.
Z okazji 30 lat EFL sprawdzamy, jak przez ten czas zmienił się rynek motoryzacyjny w naszym kraju. Poznaj szczegóły dzięki naszej infografice!
Spodobał Ci się artykuł i chcesz otrzymywać więcej ciekawych treści?
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi artykułami i raportami specjalnymi, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes.
Zobacz również
Systemy bezpieczeństwa w samochodach – co dziś oferują producenci?
Jazda samochodem z każdym rokiem staje się coraz bezpieczniejsza, co potwierdzają policyjne statystyki. Bez wątpienia jest to między innymi zasługą innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, które wprowadzają producenci pojazdów.
Jak rozszerzenie strefy Schengen wpłynie na branżę TSL
1 stycznia 2025 r. zniesiono kontrole na lądowych przejściach granicznych między Rumunią a Bułgarią oraz ich sąsiadami należącymi do Unii Europejskiej, co sfinalizowało wieloletnie starania tych dwóch krajów o przyjęcie do strefy Schengen.
Udział aut z napędem elektrycznym, a szczególnie wodorowym, w europejskim taborze wciąż jest znikomy. Zanim się upowszechnią, skutecznym sposobem na zmniejszenie emisji może być stosowanie biopaliw II generacji, jednak one także mają swoje wady i ograniczenia.
Eksploatacja samochodu elektrycznego – czy to się opłaca?
W 2024 r. popyt na samochody elektryczne w Polsce nieco wyhamował. W styczniu 2025 r. było już widoczne odbicie, jednak rozwiązania w ramach rządowego programu dopłat „NaszEauto” mogą przynieść kolejny spadek zainteresowania elektrykami, szczególnie w segmencie pojazdów dostawczych.