Praca zdalna – leasing od A do Z [INFOGRAFIKA]
Żeby praca zdalna była wygodna i wydajna, należy zapewnić pracownikom niezbędny sprzęt i oprogramowanie. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się leasing. Sprawdź, co dzięki niemu sfinansujesz dla siebie i swojego zespołu.
W ostatnich tygodniach wielu polskich przedsiębiorców znalazło się w nowej sytuacji i ma nowe potrzeby, na przykład związane z pracą w trybie zdalnym. Bez względu na to, czy firma należy do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, czy też do dużych firm, może zdecydować się sfinansowanie sprzętu lub oprogramowania biurowego poprzez leasing.
Narzędzia do pracy zdalnej, które możesz wziąć w leasing
Kiedy można z niego skorzystać? Jeżeli wartość przedmiotu leasingu wynosi co najmniej 1 tysiąc złotych netto. Na co można go wykorzystać? Na przykład na laptopy do pracy zdalnej, drukarkę, skaner lub inny sprzęt IT, który spełnia powyższe kryterium. Możliwości jest naprawdę wiele – poznaj więcej przykładów!
Praca zdalna – przywilej czy dobra praktyka?
Tylko w niektórych branżach praca zdalna jest codziennością – w większości ciągle stanowi przywilej dostępny dla niewielu pracowników. Czasem nawet komunikowana jest jako benefit, z którego można skorzystać raz w tygodniu czy nawet rzadziej – raz w miesiącu.
Wraz z rozwojem środowisk start-upów, pojawieniem się zagranicznych inwestorów i korporacji oraz rozpowszechnieniem się światowych trendów, takich jak troska o środowisko czy work-life balance, przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej elastyczne i otwarte na nowe rozwiązania, a przełożeni chętniej opierają współpracę na wzajemnym zaufaniu.
W zeszłym roku Bill Gates określił pracę zdalną jako najważniejszą korzyść, którą pracodawcy mogą zaoferować swoim pracownikom. Obecnie, według danych zebranych w 23 krajach na zlecenie Owl Labs, nawet 52% zatrudnionych osób pracuje zdalnie przynajmniej raz w tygodniu.
Mówi się również o tym, że generacja Z – pokolenie ludzi urodzonych w drugiej połowie lat 90. i po 2000 roku – coraz częściej dyktuje warunki pracodawcom. Według raportu Future Workforce opracowanego przez Upwork, już teraz blisko połowę kadry menadżerskiej i specjalistycznej stanowią przedstawiciele millenialsów i wspomnianej generacji Z – ze swoimi cyfrowymi nawykami i przyzwyczajeniem do mobilności, chęcią do poznawania nowych ludzi i miejsc.
Zalety pracy zdalnej
Kiedyś za największą przeszkodę organizowania pracy zdalnej swoim pracownikom firmy uważały zapewnienie bezpieczeństwa firmowych danych. Dzisiejsze rozwiązania – mimo konieczności dostosowania serwisów przedsiębiorstwa do różnorodnych systemów, urządzeń mobilnych i aplikacji – umożliwiają już efektywny oraz bezpieczny dostęp do firmowych danych i desktopów z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie.
Tradycyjnie rozumiana praca biurowa wydaje się przeżytkiem. Elastyczne podejście do pracy pozwala zwiększyć efektywność pracowników i całej organizacji. Co więcej, technologie cyfrowe podnoszą satysfakcję z wykonywanych obowiązków wśród ponad 70% zatrudnionych (Gartner, 2018). Ostatnie miesiące pokazują, że praca zdalna przez internet sprawdza się w wielu organizacjach i może być kontynuowana w podobnym modelu lub modelu hybrydowym, również po opanowaniu pandemii koronawirusa.
Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera!
Spodobał Ci się artykuł i chcesz otrzymywać więcej ciekawych treści?
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi artykułami i raportami specjalnymi, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes.