Remarketing sprzętu poleasingowego
Z pojęciem remarketingu spotykamy się nie tylko przy planowaniu i realizacji strategii reklamowej dla firmy. To określenie, z którym mamy do czynienia także podczas sprzedaży samochodów, maszyn czy innych przedmiotów i usług. Jak zatem szybko i sprawnie dokonać sprzedaży używanego sprzętu, z drugiej strony z jakich rozwiązań korzystać przy jego zakupie?
Aukcje poleasingowe rozwiązaniem na zakup sprawdzonego sprzętu
Zarówno sprzedaż, jak i zakup używanego sprzętu wzbudzają wiele wątpliwości i pytań. Gdzie szukać dobrych i sprawdzonych pojazdów, maszyn, wyposażenia biura? Zwykle w tym celu przeglądamy aukcje internetowe, komisy i giełdy, ale czy to wystarczy? Nie każdy z nas ma tę świadomość, że wybór powyższych rozwiązań wiąże się z ryzykiem zakupu przewartościowanego sprzętu, czyli takiego, którego stan techniczny nie jest zgodny z opisem. W przypadku samochodów może to być np. wyższy niż zadeklarowany w opisie przebieg.
Dla firm szukających sprawdzonego sprzętu o określonych parametrach proponujemy korzystanie z rozwiązań, jakie oferują firmy dysponujące sprzętem poleasingowym.
Jednym z takich rozwiązań jest serwis aukcyjny, na którym można znaleźć sprzęt poleasingowy, m.in. platforma Aukcje EFL. Warto zaznaczyć, że sprzęt poleasingowy to nie tylko samochody poleasingowe i poflotowe – to także używane samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, naczepy, przyczepy czy motocykle. Ponadto na aukcjach poleasingowych znajdziemy używane maszyny rolnicze, budowlane, wózki widłowe, komputery oraz inne urządzenia.
Zalety sprzętu poleasingowego
Przewagą przedmiotów poleasingowych jest przede wszystkim znane pochodzenie i potwierdzony stan techniczny. Taki sprzęt jest z reguły wyceniany przez rzeczoznawcę, nie ma więc obawy, że cena zostanie zawyżona, a wady przedmiotu ukryte.
Kolejną korzyścią może być fakt, że w zdecydowanej większości przypadków przedmioty poleasingowe są sprzedawane na podstawie faktury VAT z pełną stawką. Na taki sprzęt można zatem zawrzeć kolejną umowę leasingu, a także odliczyć podatek VAT.
Jeśli chodzi o auta poleasingowe, to często możemy je nabyć jeszcze na gwarancji – z racji tego, że firmy leasingowe najchętniej leasingują samochody nowe (maksymalnie 5-letnie). Pojazdy używane jako samochody służbowe są wizytówką przedsiębiorstwa, a o takie auta zawsze się dba, dlatego mimo lat użytkowania mogą być wciąż w idealnym stanie.
Jak korzystnie sprzedać używany sprzęt?
Dla firm, które chcą sprzedać wcześniej leasingowany sprzęt, EFL uruchomił w ramach swojego Centrum Sprzedaży Poleasingowej usługę EFL DEAL. Teraz cały proces można zlecić przedstawicielom CSP EFL w Magnicach. W ten sposób przedsiębiorcy zyskują cenny czas i środki finansowe na kolejne inwestycje.
Z naszych wieloletnich doświadczeń i obserwacji wynika, że większość przedmiotów leasingu po zakończeniu umowy podlega wykupowi, a następnie sprzedaży. Działania związane z pozbyciem się poleasingowego sprzętu podejmowane przez przedsiębiorców na własną rękę wiążą się niestety ze stratą cennego czasu oraz sprzedaży sprzętu często poniżej ceny rynkowej. Stąd nasza usługa, w ramach której z jednej strony przejmujemy cały proces sprzedaży, z drugiej zaś wspieramy naturalne potrzeby klientów związane z wymianą zaplecza sprzętowego na nowe
– mówi Bartosz Bakes, Dyrektor Departamentu Sieci Sprzedaży w EFL.
Oferta EFL DEAL obejmuje pełną obsługę procesu sprzedaży ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych, naczep i maszyn budowlanych. Są to najbardziej popularne grupy środków trwałych, których sprzedaż jest najtrudniejsza. W przyszłości planowane jest rozszerzenie usługi o inne aktywa, takie jak samochody osobowe i dostawcze. Co ważne, z przygotowanego rozwiązania może skorzystać każda zainteresowana firma, nie tylko klient EFL.
Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera!
Spodobał Ci się artykuł i chcesz otrzymywać więcej ciekawych treści?
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi artykułami i raportami specjalnymi, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes.