3 marca 2021

Rating EFL na bardzo wysokim poziomie A

Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą negatywną. Jest to jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza. Przynależność  EFL do Credit Agricole S.A. zapewnienia spółce stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. . Działając w ramach wspólnej marki, jest  dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej Grupie polityką ryzyka.

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. jest jednym z największych graczy w branży leasingowej w Polsce. W ciągu 30 lat działalności na polskim rynku firma zdobyła zaufanie ponad 330 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 70 mld. W 2020 roku wartość sfinansowanych przez EFL inwestycji wyniosła 5,7 mld pln. W rezultacie EFL w tym trudnym pandemicznym roku 2020 zwiększył udziały rynkowe do 8,1 proc. z 7,3 proc. w roku poprzednim.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta