Te książki powinien przeczytać każdy szef – biblioteczka przedsiębiorcy
Przełomowe odkrycia neuronauki, sekret najlepszych decyzji biznesowych czy pułapki bezrefleksyjnego działania. Czytanie książek to najprostszy sposób na samorozwój oraz możliwość czerpania z doświadczeń innych. Poznaj tytuły, które powinien przeczytać każdy szef.
„Decyzje doskonałe”, Jennifer Riel, Roger Martin
Zamiast wybierać z dostępnych opcji, kreuj nowe rozwiązania – to sekret najlepszych decyzji biznesowych według autorów „Decyzji doskonałych”, bestsellera „Wall Street Journal” i najlepszej książki biznesowej według „The Glob and Mail”. Przedstawiają inspirujące historie wybitnych liderów, podpowiadają, jak wybrnąć z największych dylematów, tworzyć przełomowe rozwiązania, a także pobudzać kreatywność w wymyślaniu nowych pomysłów i przekuwać je w działania.
„Umysł lidera”, Friederike Fabritius, Hans W. Hagemann
To lektura obowiązkowa dla osób, które chcą pokonać ograniczenia i poznać szczyt swoich możliwości. Autorzy zdradzają, jak przejąć kontrolę nad mózgiem, doskonalić jego możliwości i osiągnąć szczyt potencjału – to wszystko w oparciu o najnowsze zdobycze neuronauki, budowanie hiperproduktywnych zespołów, większej samoświadomości, a także likwidację przyzwyczajeń, które negatywnie oddziałują na efekty pracy. „Umysł lidera” to najlepsza książka biznesowa 2017 roku w kategorii Zarządzanie wg strategy+business.
„Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”, Andrzej Koniuk
Co trzeba robić, by być skutecznym szefem? Odpowiedzi na to pytanie można odnaleźć w kolejnym tytule biblioteczki EFL – „Manager. Poradnik działań skutecznych i angażujących”. To świetna propozycja dla osób, które chcą coś zmienić w swojej praktyce managerskiej. Autor wskazuje obszary wpływu, jakie mogą być akceleratorem wzrostu efektywności zespołowej. Przedstawia pułapki czyhające na managera na tym etapie planowania, działania i analizowania, ale i przydatne narzędzia.
„Alfabet mitów menedżerskich”, Mirosław Tarasiewicz, Sławomir Jarmuż
Autorzy książki bezwzględnie rozprawiają się z kilkunastoma największymi mitami spotykanymi w świecie zarządzania, popularnymi koncepcjami czy powszechnymi przekonaniami. Otwierają oczy, że pewne działania nie zawsze się sprawdzają i stwarzają ryzyko podejmowania błędnych decyzji lub pracy w chaosie. Przy tym proponują alternatywne metody, które oparte zostały o naukę i badania.
Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera!
Spodobał Ci się artykuł i chcesz otrzymywać więcej ciekawych treści?
Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi artykułami i raportami specjalnymi, które pomogą Ci rozwijać Twój biznes.