29 czerwca 2020

Jak rozwijać firmę w niepewnych czasach

Wiele firm, mimo trudnej sytuacji i niepewnej przyszłości, nie zwalnia tempa i nie rezygnuje ze swoich planów. Wielu przedsiębiorców mierzy się ze spadkami przychodów czy opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów lub klientów. Obecne czasy można również potraktować jako dobry moment na rozwój – tak, by ze zwiększonymi zasobami i pełniejszą ofertą móc zdobywać nowych Klientów i skuteczniej konkurować z innymi na rynku.

Jak wynika z badania zrealizowanego przez PwC „Polski mikro, mały i średni biznes w obliczu pandemii”, aż 50% przedsiębiorstw handlowych i ponad 20% firm przemysłowych w ostatnich tygodniach rozpoczęło sprzedaż online. Z kolei 8% firm podjęło decyzję o zmianie profilu działalności, chociażby takiej, jak rozpoczęcie innej produkcji.

Nowe inwestycje wymagają jednak odpowiednich nakładów finansowych, co dla wielu przedsiębiorców może oznaczać zmierzenie się z trudnym dylematem – kupić nowy sprzęt czy poszukać oszczędności i nabyć używany?

Perspektywa nabycia sprzętu na rynku wtórnym jest bardzo kusząca, jednak w przyszłości używane maszyny i pojazdy mogą wymagać częstszego serwisowania, przez co zwiększy się koszt ich utrzymania.

Instytut Keralla opracował kryteria wyboru samochodów używanych w segmencie MŚP. Poza ceną, wiekiem i przebiegiem pojazdu, największą wagę najczęściej przykłada się do: stanu technicznego pojazdu, pewnej historii serwisowej, udokumentowanego źródła pochodzenia pojazdu. Określenie ważnych z punktu widzenia nabywcy parametrów jest istotne nie tylko w przypadku używanych samochodów, ale wszystkich inwestycji, również tych związanych z zakupem maszyn i specjalistycznych urządzeń.

Najważniejsze, aby dostawca, który odpowiada za towar, był wiarygodnym partnerem. Warto zapoznać się z ofertą firm leasingowych, które sprzedają sprzęt tuż po zakończonych kontraktach. Znane jest im źródło pochodzenia towaru, a każdy sprzęt wystawiony na sprzedaż: pojazdy, maszyny i specjalistyczne urządzenia zawsze wyceniane są przez niezależnego rzeczoznawcę. Z pewnością pozwoli to uniknąć zaskoczenia faktycznym stanem technicznym i przykrych niespodzianek wymagających kolejnych inwestycji już po zakupie.

Co istotne, sprzęt poleasingowy jest zazwyczaj młodszy niż ten oferowany u dostawców sprzętu używanego. Wszystkie towary mają udokumentowany przebieg pracy i opisany stan techniczny. Poddawane były systematycznym przeglądom, a ich naprawy prowadzone były przez renomowane i autoryzowane serwisy.

Choć wyzwania się zmieniają, na nasze wsparcie zawsze możesz liczyć! Pełną ofertę towarów poleasingowych znajdziesz w serwisie aukcje.efl.com.pl

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X