23 stycznia 2018

Pracownicy EFL zaangażowani społecznie

Dwa projekty z Grupy EFL zostały zgłoszone do programu „Wspieramy Zaangażowanych Społecznie” realizowanego w spółkach Credit Agricole w całej Europie. Pierwszy zachęca do pozostania dawcą szpiku i wspierania Fundacji DKMS. Celem drugiego wspierającego stowarzyszenie IMAGO jest zakup artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci oddychających za pomocą respiratora.

– W naszej firmie mamy wielu niesamowitych pracowników, którzy na co dzień są wolontariuszami, wspierają  różnorodne inicjatywy społeczne i najczęściej się tym nie chwalą.

Jestem z nich dumny i uważam, że takie działania należy pokazywać innym i zarażać chęcią podejmowania ważnych inicjatyw skierowanych do różnych społeczności.

Dlatego mocno trzymam kciuki za projekty Agaty i Konrada zgłoszone do akcji „Wspieramy Zaangażowanych Społecznie” i wierzę, że w kolejnej edycji tych zgłoszeń będzie jeszcze więcej – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Konrad Ludian DKMSCentrum Dowodzenia Nadzieją

„Dzień Dawcy” do programu „Wspieramy Zaangażowanych Społecznie” zgłosił Konrad Ludian, Kierownik Sekcji Komunikacji Marketingowej EFL. W ramach projektu w Grupie EFL zostanie zorganizowany dzień, w którym wszystkie osoby zainteresowane zgłoszeniem się do bazy Fundacji DKMS, będą mogły uzyskać wyczerpujące informacje na temat „dawstwa” i zarejestrować się jako potencjalni Dawcy w bazie Fundacji DKMS. Konrad Ludian mówi, że inspiracją do włączenia się w akcję Credit Agricole, a tym samym wspierania Fundacji DKMS, było jego własne doświadczenie.

Pewnego dnia dostałem jedną z najważniejszych próśb o pilny kontakt z Fundacji DKMS. Jestem tam zarejestrowany od ponad sześciu lat. Ta informacja oznaczała, że ktoś potrzebuje mojej pomocy – tu i teraz. Po potwierdzeniu zgodności i badaniach dostałem informację z wyznaczonym terminem pobrania mojego szpiku. Dzień, w którym przekazałem malutką część siebie był dla mnie jednym z najważniejszych w moim życiu – zdałem sobie bowiem sprawę, że w tak prosty sposób mogę przywrócić szansę na wyzdrowienie innego człowieka  – mówi Konrad Ludian

Akcja Paczka dla Dzieciaczka

Agata Cieciora, Starszy Specjalista ds. Obsługi Reklamacji w EFL Finance, do akcji „Wspieramy Zaangażowanych Społecznie, zgłosiła stowarzyszenie IMAGO, którego jest członkiem i skarbnikiem.

Celem stowarzyszenia jest działalność w interesie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz ich rodzin.

Najważniejszym celem jest natomiast założenie szkoły podstawowej specjalnej z oddziałem przedszkolnym i zespołami rewalidacyjno-wychowawczymi dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz poradni psychologicznej rodziców.

Obecnie gromadzimy niezbędną wiedzę w tym temacie i skupiamy się na organizowaniu akcji charytatywnych, dzięki którym zbieramy środki na zakup sprzętów rehabilitacyjnych oraz artykułów higienicznych. Środki te chciałabym również pozyskać w ramach akcji „Wspieramy Zaangażowanych Społecznie” – mówi Agata Cieciora

Każda złotówka jest ważna

Zwycięskie projekty uzyskają dofinansowanie w wysokości  ok. 22 tys. zł.

Fundacja DKMS otrzyma  10 tys. zł ( 6 tys. zł przekazał EFL, a 1tys. euro Grupa CA z Francji) a Fundacja IMAGO  pozyska 12 tys. zł (3 tys. zł przekazał EFL, a 2 tys. euro Grupa CA z Francji).

Kwota przekazana Fundacji w całości zostanie przeznaczona na zakup środków higienicznych i czystości dla 14 rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, które leżą i nie oddychają samodzielnie.

Więcej w Biurze Prasowym

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X