Manager ds. Bezpieczeństwa Informacji

Miejsce pracy: Wrocław

Zadania i wyzwania na stanowisku:
  • zarządzanie podległym obszarem i zespołem w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji w spółkach EFL S.A.,
  • tworzenie, wdrożenie i utrzymywanie Polityki Bezpieczeństwa Informacji,
  • identyfikowanie ryzyk i zagrożeń występujących w związku z wykorzystywaniem systemów teleinformatycznych w Grupie EFL,
  • monitorowanie aktualnego stanu bezpieczeństwa informacji,
  • opiniowanie planowanych rozwiązań teleinformatycznych oraz wprowadzanych procedur i regulacji wewnętrznych pod kątem ich wpływu na bezpieczeństwo oraz zgodności z unormowaniami zewnętrznymi,
  • bieżące wyjaśnianie zaistniałych zdarzeń, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo informacji w Grupie,
  • nadzór i koordynacja procesu zarządzania incydentami bezpieczeństwa IT,
  • budowa i podnoszenie świadomości wśród współpracowników w zakresie bezpieczeństwa informacji,
  • aktywna współpraca z kluczowymi obszarami biznesowymi organizacji w inicjatywach i projektach realizowanych w Grupie EFL dotyczących rozwoju korporacyjnych standardów bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa  IT,
Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego informatycznego,
  • 3 letniego doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku menedżerskim, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo informacji w instytucjach finansowych,
  • bardzo dobrej znajomości dobrych praktyk i standardów w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27001, ITIL, COBIT, MS Operations Framework) oraz wymagań prawnych w tym obszarze,
  • umiejętności tworzenia dokumentacji (polityki, procedury, instrukcje),
  • bardzo dobrej znajomości elementów infrastruktury (systemy operacyjne/wirtualizacja/bazy  danych/middleware),
  • doświadczenia w pracy projektowej,
  • doświadczenia w zakresie przeprowadzania audytów bezpieczeństwa,
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • umiejętności agregowania informacji z wielu źródeł, sporządzania raportów i dokumentacji,
  • dodatkowym atutem będzie posiadanie certyfikatów w obszarze bezpieczeństwa informacji (CISSP, CISA, CISM, CRISC),
Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w renomowanej firmie na rynku na podstawie umowy o pracę,
  • innowacyjne środowisko pracy,
  • wynagrodzenie podstawowe oraz atrakcyjny system premiowy,
  • opiekę medyczną, pakiet sportowo – rekreacyjny,
  • pracę w środowisku pozwalającym na zachowanie work-life balance,
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty pracowniczej na np. wynajem długotrwały samochodu.